Ad

Bevezetés
A 2011 elején bemutatott ZTE V9 a funkciók érdekes kombinációját kínálta versenyképes áron. Abban az időben ez volt az egyik megfizethető belépő a feltörekvő táblagépek piacán. Bár mára már nem gyártják, a specifikációi akkoriban a csatlakoztathatóság, a multimédia és az alapvető számítástechnikai képességek hasznos keverékét kínálták, így népszerű választás volt a tablet-élményt kereső, pénztárcabarát fogyasztók számára.
Tervezés és kivitelezés
A ZTE V9 formatervezése meglehetősen használati tárgyakkal rendelkezik, méretei 192 x 110 x 12,6 mm-esek, súlya pedig 403 gramm. Bár nem a legelegánsabb készülék, robusztus felépítése a célpiacra utalt - a megfizethető és tartós táblagépet kereső egyénekre. Mini-SIM foglalattal rendelkezik, ami abban az időben a mobilkapcsolattal rendelkező táblagépeknél szabványos volt. A táblagép 12,6 mm-es vastagsága a mai szabványok szerint terjedelmesnek tűnhet, de 2011-ben ez viszonylag normálisnak számított egy ilyen típusú készülék esetében.
Megjelenítés
A 7,0 hüvelykes, 480 x 800 képpontos felbontású, rezisztív TFT-érintőképernyő alapvető funkciókat biztosít a böngészéshez és a médiafogyasztáshoz. A körülbelül 133 ppi pixelsűrűségű kijelző nem alkalmas finom részletességű munkához, de olvasáshoz és alkalmi használathoz megfelelő. A rezisztív technológia azonban valamivel több nyomást igényelt, mint az újabb kapacitív képernyők, így kevésbé reagált az érintéses bevitelre.
Teljesítmény
A ZTE V9 belsőleg 512 MB tárhellyel és 512 MB RAM-mal érkezett. Ezek a specifikációk korlátozták a többfeladatos munkavégzést, de elegendőek voltak az egyszerű alkalmazásokhoz és a webböngészéshez. A készülék eredetileg Android 2.1 (Eclair) operációs rendszerrel működött, de frissíthető volt Android 2.2 (Froyo) rendszerre, amely többek között jobb általános felhasználói élményt és teljesítménynövekedést kínált. A további tárolóhelyek bővítésére egy külön microSDHC-hely állt rendelkezésre, amely lehetőséget biztosított a felhasználók számára a média és az alkalmazások tárolásának bővítésére.
Ad
Kamera
A ZTE V9 kameraválasztékai meglehetősen korlátozottak voltak, mindössze egyetlen 3,15 MP-es hátsó kamerával és előlapi szelfi kamera nélkül. Ez a táblagépet inkább böngészésre és multimédia-fogyasztásra szánt eszközként pozicionálta, mintsem a mobilfotózásra összpontosító eszközként. Videófelvételre volt lehetőség, de a képminőség alapszintű lett volna.
Csatlakoztathatóság és kommunikáció
A csatlakozási fronton a ZTE V9 számos lehetőséget támogatott, beleértve a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth 2.1 A2DP-vel és EDR-rel, valamint a GPS A-GPS-szel a helymeghatározáshoz. A beépített rádió hiánya miatt a felhasználóknak a streaming szolgáltatásokra kellett volna hagyatkozniuk a hangos szórakozáshoz. A rendelkezésre álló microUSB 2.0 port lehetővé tette a töltést és az adatátvitelt, de a jelenlegi szabványok szerint viszonylag lassú lett volna.
Az akkumulátor élettartama
A nem cserélhető 3400 mAh Li-Ion akkumulátorral felszerelt ZTE V9 tekintélyes teljesítményt nyújt, akár 500 óra készenléti idővel. Ez a kapacitás akkoriban alkalmas volt arra, hogy egy átlagos nap folyamán mérsékelt használatot biztosítson, és a készülék másodlagos eszközként való szerepére összpontosítva az útközbeni böngészésre és médianézésre összpontosítson.
További jellemzők
A ZTE V9 olyan szenzorokat tartalmazott, mint a gyorsulásmérő és az iránytű, amelyek a kategóriájába tartozó készülékekben szabványosak voltak, lehetővé téve az alapvető tájékozódási és navigációs alkalmazásokat. A multimédia-támogatás magában foglalt egy MP4/H.264 lejátszót, amely elengedhetetlen a médiafogyasztáshoz. A fejlett feldolgozási teljesítmény hiánya azonban a lejátszást az alacsonyabb felbontású videofájlokra korlátozta volna.
Összegzés
Összességében a ZTE V9 egy érdekes készülék volt a maga idejében, amely alapvető tabletfunkciókat kínált 170 EUR körüli áron. Bár nem felelne meg a mai, kifinomultabb mobil ökoszisztéma követelményeinek, a táblagép-technológia átmeneti szakaszát emelte ki, a megfizethetőséget és az alapvető funkciókat helyezve előtérbe az élvonalbeli fejlesztésekkel szemben.
Ad