Ad
ZTE Tania

Tervezési és építési minőség

A ZTE Tania-t viszonylag karcsú, 128,6 x 67,8 x 10,5 mm-es méretei jellemzik, így a 158 grammos súlya ellenére is kényelmesen kézben tartható, ami talán kissé a kategóriájának átlagos súlya fölé billenti. Az esztétika egyszerű, a minimalista kontúrokat előnyben részesítve, ami a funkcionalitást a hivalkodással szemben előnyben részesítő felhasználók számára vonzó. A műanyag építőanyag ellenére a tartósság érzetét keltette, bár vastagabb profilja nem biztos, hogy tetszeni fog azoknak, akik az ultravékony készülékeket részesítik előnyben. A Mini-SIM foglalattal ellátott készülék igazodik a bevezetési időszakának általános specifikációihoz.

Megjelenítés

A Tania egy 4,3 hüvelykes TFT-kijelzővel van felszerelve, amely a megjelenéskor meglehetősen bőséges volt. A 480 x 800 pixeles felbontás körülbelül 217 ppi-s pixelsűrűséget eredményez, ami lehetővé teszi, hogy elfogadható élességet és olvashatóságot biztosítson a mindennapi feladatokhoz. Az élénkebb kijelzőkkel rendelkező kortársakhoz képest azonban a színek kevésbé élénknek tűnhetnek, ami a TFT-technológiát tekintve némileg várható volt.

Teljesítmény és szoftver

A Microsoft Windows Phone 7.5 Mango operációs rendszeren futó ZTE Tania olyan operációs rendszert mutat be, amely intuitív és felhasználóbarát volt, de az alkalmazások elérhetőségét tekintve alulmaradt riválisaihoz, például az Androidhoz és az iOS-hez képest. A készülék a Qualcomm MSM8255 Snapdragon S2 chipsetet használja, amelyhez egy 1,0 GHz-es Scorpion CPU és egy Adreno 205 GPU társul. Bár ez a hardver elég kompetens volt az alapműveletek kezeléséhez és a zökkenőmentes felhasználói élményhez, az igényesebb alkalmazásoknál nehézségekbe ütközött. A telefon 512 MB RAM-mal és 4 GB belső tárhellyel rendelkezik, a bővítéshez szükséges kártyahely nélkül, ami kihívást jelent a felhasználók számára, akik több multimédiás tartalmat vagy alkalmazást szeretnének tárolni.


    Ad

Kamera és multimédia

A fő kamera egy 5 MP-es, autofókuszos fényképezőgép, amelyhez LED vaku is tartozik. Képes 720p videók rögzítésére 30fps sebességgel. Bár a képek kielégítőek egy ilyen árkategóriájú készülékhez képest, a fotózás szerelmesei hiányolhatják. Ez a telefon nem tartalmaz szelfikamerát, ami korlátot jelenthet a videohívások vagy az önfotózás iránt érdeklődő felhasználók számára. A hangzás élén a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó és a sztereó FM-rádiófunkció áll RDS-sel, ami a telefon multimédiás megfizethetőségének szempontját hangsúlyozza.

Csatlakoztathatóság és érzékelők

A készülék az alapvető kommunikációs csatornákat Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0 A2DP-vel és EDR-rel, GPS és A-GPS támogatással fedezi le. Hiányzik azonban néhány olyan fejlett csatlakozási lehetőség, amely a magasabb kategóriájú telefonokban megtalálható. Az érzékelők, köztük a gyorsulásmérő, a közelségérzékelő és az iránytű, lehetővé teszik az alapvető interaktív funkciókat, amelyek jellemzően az okostelefonoknál elvárhatók.

Az akkumulátor élettartama

A ZTE Tania 1400 mAh kapacitású, cserélhető Li-Ion akkumulátorával versenyképes volt az azonos időszak más készülékeivel, akár 200 óra készenléti időt és akár 4 óra beszélgetési időt kínálva. Ez a teljesítményszint gyakori töltést tett szükségessé az aktív felhasználók számára, ami a régebbi okostelefonok esetében gyakori probléma.

Következtetés és ár

A fekete és fehér színben kapható készülék kiskereskedelmi ára a megjelenéskor körülbelül 210 EUR volt. Ez a ZTE Tania-t életképes választássá tette a pénztárcabarát felhasználók számára, akik az egyszerű kezelőfelületet és a megfelelő mindennapi funkcionalitást helyezik előtérbe a csúcskategóriás funkciókkal szemben. Bár esztétikája és teljesítménye elmarad a jelenleg piacon lévő okostelefonokétól, a ZTE Tania létezése érdekes bepillantást nyújt a mobiltechnológia fejlődő dinamikájába, amelyet a korszakában az elérhető árral szemben mérlegeltek. A gyűjtők vagy a mobil operációs rendszerek története iránt érdeklődő techrajongók számára nosztalgikus visszatekintést jelent a Windows Phone ambícióira.


    Ad