Ad

Bevezetés
A 2012-ben megjelent ZTE Style Q az okostelefonok egy letűnt korszakát képviseli, amelyet a kompakt méretek és az akkori márka rajongóit kiszolgáló hardveres jellemzők jellemeznek. Annak ellenére, hogy a Style Q megszűnt, a funkcionalitások egyedülálló keverékét testesíti meg, amely a fizikai billentyűzetet és a belépő szintű Android-élményt kedvelő felhasználók számára vonzó. Ez a felülvizsgálat a ZTE Style Q különböző aspektusait vizsgálja, kiemelve a készülék kialakítását, kijelzőjét, teljesítményét és csatlakozási lehetőségeit.
Tervezés és kivitelezés
A ZTE Style Q kompakt és könnyű kialakítású, 113 x 59 x 10,3 mm-es és mindössze 100 gramm súlyú. Kényelmesen illeszkedik a kézbe, így az egykezes használat egyszerű és kényelmes. A Style Q legjellegzetesebb tulajdonsága a QWERTY-billentyűzet, amely a gépelés közbeni tapintható visszajelzést értékelő felhasználóknak szól, ami ritkaság az érintőképernyők dominanciájának korában. A telefon mini-SIM-támogatása tükrözi a szüretet, fekete színű kivitelezése pedig a 2010-es évek eleji okostelefonokra jellemző klasszikus megjelenést kölcsönöz neki.
Megjelenítés
A készülék 2,8 hüvelykes TFT-kijelzővel van felszerelve, amely 256K szín megjelenítésére képes. A 240 x 320 képpontos felbontással a képernyő a korának megfelelő, szerény megjelenítési élményt nyújt. A ~143 ppi-sűrűség alapvető tisztaságot biztosít a szöveg és a képek számára, bár elmarad a ma már szokásos nagyfelbontású képernyőktől. A körülbelül 36,4%-os képernyő-test arány aláhúzza a fizikai billentyűzet prioritását a képernyővel szemben.
Teljesítmény és szoftver
A ZTE Style Q Android 2.3 Gingerbread operációs rendszerrel fut, amely a mai szabványok szerint elavult, de egykor a felhasználóbarát kezelőfelületéért és az alkalmazástámogatásért ünnepelték. A 600 MHz-es processzorral működő telefon alapvető többfeladatos és alkalmazás-teljesítményt nyújt, amely minimális késleltetéssel alkalmas az olyan alapvető feladatokra, mint a hívás, az SMS-ezés és a böngészés. Bár a belső tárhely nincs megadva, a bővíthető tárhelyhez microSDHC-kártyahelyet biztosít, így biztosítva, hogy a felhasználók tárolhassák alapvető médiáikat és alkalmazásaikat.
Ad
Kamera
A Style Q 3,15 MP-es hátlapi kamerával rendelkezik, amely elegendő az alapvető fényképek és videók rögzítéséhez, bár nem rendelkezik a modern okostelefonoktól elvárt élességgel és funkciókkal. A VGA formátumú előlapi kamera lehetővé teszi az alapvető videohívásokat és szelfiket - ezek a funkciók a megjelenés idején még csak most kezdtek népszerűvé válni.
Csatlakoztathatóság
A csatlakoztathatóság tekintetében a ZTE Style Q számos alapvető kommunikációs szabványt támogat, beleértve a HSPA-t a 3G hálózati hozzáféréshez, a Wi-Fi 802.11 b/g/n-t a vezeték nélküli csatlakozáshoz és a hotspot funkcióhoz, valamint a Bluetooth 2.1-t A2DP támogatással az audio streaminghez. A GPS A-GPS-szel segíti a helymeghatározáson alapuló szolgáltatásokat, bár a mai technológiához képest kisebb pontossággal. A microUSB 2.0 port lehetővé teszi a töltést és az adatátvitelt, kielégítve az alapvető csatlakozási igényeket.
Hang és akkumulátor élettartam
A készülék tartalmaz egy hangszórót és egy 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót, amely a különböző audiopreferenciáknak megfelelő. A cserélhető Li-Ion akkumulátor elegendő az alapvető napi használathoz, ami nagyra értékelt tulajdonság, mivel a legtöbb jelenlegi okostelefon nem cserélhető akkumulátorral rendelkezik.
További jellemzők
Az olyan kiegészítő funkciók, mint a gyorsulásmérő, a közelségérzékelő és az iránytű alapvető funkciókat biztosítanak az alkalmazásokhoz és a navigációhoz. A multimédiás képességek közé tartozik az MP4/H.264/WMV lejátszó támogatása, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a ma elvárt nagyobb felbontás nélkül is élvezhessék a videotartalmakat.
Összegzés
A ZTE Style Q egy olyan telefon, amely egy speciális piaci rést céloz meg - azokat a felhasználókat, akik értékelik az Android Gingerbread egyszerűségét a fizikai QWERTY billentyűzet időtlen érzésével kombinálva. Bár a készülék nem nyújtja a modern okostelefonok teljesítményét vagy képességeit, kialakítása és alapvető funkciói miatt nosztalgikus választás lehet azok számára, akik újra át akarják élni az okostelefonok kezdeti korszakát, vagy akiknek másodlagos eszközre van szükségük az alapvető kommunikációhoz.
Ad