Ad
ZTE Star 1

ZTE Star 1 felülvizsgálata

A ZTE Star 1 egy okostelefon, amely 2014 áprilisában jelent meg a piacon. Bár azóta megszűnt, a maga idejében figyelemre méltó készülék volt, amely a középkategóriás okostelefon-felhasználóknak megfelelő funkciók kombinációját kínálta. Ez a felülvizsgálat a ZTE Star 1 különböző aspektusait vizsgálja meg, a dizájntól és a kijelzőtől kezdve a teljesítményig és a felhasználói élményig.

Tervezés és kivitelezés

A ZTE Star 1 formatervezése a maga korában karcsú és modern volt, a karcsú profil jellemezte. A 139 x 69 x 6,6 mm-es méretekkel és 130 grammos tömeggel a telefon kényelmesen kezelhető volt, és könnyen elfért a kézben vagy zsebben. A mindössze 6,6 mm-es karcsúsága különösen vonzó volt, különösen egy olyan időszakban, amikor sok okostelefon terjedelmesebb volt. Az olyan színekkel, mint a rózsaszín, a fekete és a fehér, a készülék egy kis személyiséget kínált azoknak, akik a szokásos monokróm opción túl valami másra vágytak. A Mini-SIM foglalat használata ma már kissé elavultnak tűnhet, de a maga korában ez volt a szabvány.

Megjelenítés

A ZTE Star 1 5,0 hüvelykes IPS LCD kijelzővel rendelkezik. A képernyő 1080 x 1920 képpont felbontású, ami körülbelül 441 ppi pixelsűrűséget eredményezett. Ezáltal a kijelző meglehetősen éles, tiszta és élénk képi megjelenítést biztosított. A közel 72%-os képernyő-test arány azt jelentette, hogy a felhasználók a telefon méretéhez képest megfelelő mennyiségű kijelzőfelületet élvezhettek, így a készülék alkalmas volt médiafogyasztásra és böngészésre, jó színvisszaadással és betekintési szögekkel.

Teljesítmény és szoftver

A ZTE Star 1 szíve a Qualcomm Snapdragon 400 lapkakészlet volt, amelyhez egy négymagos, 1,6 GHz-es Cortex-A7 processzor és egy Adreno 305 GPU párosult. Ez a kombináció megfelelő teljesítményt nyújtott az olyan mindennapi feladatokhoz, mint a böngészés, a közösségi média és a könnyű játék. A teljesítményt azonban biztosan nem lehetne összehasonlítani a modern eszközökkel, mivel a régebbi hardver és az Android 4.4.2 (KitKat) operációs rendszer képességei korlátozzák. A 2 GB RAM-mal és 16 GB belső tárolóval alapvető multitasking képességeket és a dedikált microSDXC foglalaton keresztül bővíthető tárhelyet kínált.


    Ad

Kamera képességek

A készülék 8 MP-es hátsó kamerával rendelkezett autofókusszal és kettős LED-es kéttónusú vakuval, ami akkoriban versenyképes volt a különböző fényviszonyok mellett készített tisztességes fényképek készítéséhez. A telefon támogatta az elfogadható minőségű videofelvételt is. Az 5 MP-es előlapi kamera a szelfizni vágyók igényeit volt hivatott kielégíteni, lehetővé téve az alapvető videohívásokat és önarcképeket, bár gyenge fényviszonyok között nem jeleskedett.

Hang és csatlakoztathatóság

Ami a hangzást illeti, a ZTE Star 1 hangszóróval és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval érkezett, így biztosítva a zene és a hívások kezelésének egyszerű élményét. A csatlakozási lehetőségek között szerepelt a Wi-Fi 802.11 a/b/g/n kétsávos támogatással, a Bluetooth 4.0 A2DP-vel a vezeték nélküli hangélményért, valamint a GPS a navigációhoz. A telefonból azonban hiányzott az NFC, ami korlátozó tényező lehet a mobilfizetés és más NFC-alapú szolgáltatások iránt érdeklődő felhasználók számára.

Az akkumulátor élettartama

A(z) ZTE Star 1 tápellátásáról egy nem cserélhető Li-Po 2300 mAh akkumulátor gondoskodott. Bár a mai szabványok szerint nem túl nagy, mégis kielégítő tartósságot biztosított, akár 460 óra készenléti idővel és 20 óra beszélgetési idővel - ami egy egész napos mérsékelt használatra elegendő.

Árképzés és következtetés

A ZTE Star 1 a megjelenése idején 200 EUR körüli áron a funkciók, a design és a teljesítmény egyensúlyát kínálta a pénztárcabarát fogyasztók számára. Stílusos kialakítása, hozzáértő kijelzője és elfogadható teljesítménye vonzóvá tette 2014-ben, bár a mai viszonyítási pontokhoz képest a képességei szerények. Összességében a ZTE Star 1 középkategóriás készülékként szolgálta a célját, bár a modern felhasználók hiányolhatják a szoftverfrissítéseket és a csúcskategóriás funkciókat.


    Ad