Ad
ZTE Sonata 4G

Bevezetés

A 2014 első negyedévében bemutatott ZTE Sonata 4G a maga idejében megfizethető belépő szintű okostelefon-választékot jelentett. Úgy építették, hogy kiszolgálja azokat a felhasználókat, akik az alapvető okostelefon-funkciókat keresik a 4G csatlakozási lehetőséggel - ez a funkció fokozatosan vált szabványossá az iparágban. Bár jelenleg megszűnt, bepillantást enged a korabeli olcsó okostelefonok képességeibe és korlátaiba.

Tervezés és kivitelezés

A 126 x 66 x 11,4 mm-es méretekkel a ZTE Sonata 4G kompakt, kényelmesen kézbe illeszkedő formájú, ami az akkori okostelefonokra jellemző volt. A micro-SIM kártya formátum használata átmeneti fázist jelentett a nano-SIM-ek bevezetése előtt. Kialakítása praktikus és egyszerű, a modern ultravékony telefonok karcsúsága nélkül, fekete színe pedig klasszikus megjelenést kölcsönöz neki. Súlyát nem határozták meg, de olyan anyagokból épült, amelyek kiegyensúlyozottan biztosítják a tartósságot és a használhatóságot. A robusztus Corning Gorilla Glass védelem megerősíti a kijelzőt, növelve annak karcolásokkal és kisebb esésekkel szembeni ellenállását, ami a mindennapi használat során fontos tulajdonság.

Megjelenítés

A készülék 4,0 hüvelykes TFT-kijelzővel rendelkezik, amelynek felbontása 480 x 800 pixel. A körülbelül 54,8%-os képernyő-test arányával a korábbi 2010-es évek formatervezési normáit tükrözi. A pixelsűrűség 233 ppi körül van, ami az alapvető feladatokhoz megfelelő tisztaságot biztosít, de nem éri el a magasabb kategóriájú készülékeknél megszokott élességet. A kijelző mérete és felbontása jelentősen korlátozott, ami kihat a médiafogyasztás és a böngészés élményére, így inkább a nem igényes vizuális feladatokra alkalmas.

Teljesítmény és szoftver

A motorháztető alatt a ZTE Sonata 4G Android Jelly Bean operációs rendszerrel fut, amelyet egy Qualcomm Snapdragon 400 chipset és egy kétmagos, 1,2 GHz-es Krait CPU hajt. A CPU-t egy Adreno 305 GPU egészíti ki, amelyek együttesen kielégítő teljesítményt nyújtanak az olyan mindennapi alkalmazásokhoz, mint a telefonálás, az SMS-ezés és az alapvető internetböngészés. Az 1 GB RAM és a 4 GB belső tárhely azonban jelentősen korlátozza a multitasking képességeket, valamint az alkalmazások és a média tárolását, bár a microSDXC kártyahely jelenléte lehetőséget biztosít a tárhely bővítésére.


    Ad

Kamera

A ZTE Sonata 4G egyetlen 5 MP-es hátlapi kamerával van felszerelve, amely autofókusszal és LED vakuval rendelkezik. Ez a beállítás mai mércével mérve szerény, de megjelenése idején meglehetősen jellemző volt az okostelefonokra ebben az árkategóriában. A kamera képes alapvető fényképek és videók rögzítésére, valószínűleg alkalmas az alkalmi fotózási igények kielégítésére. Nincs előlapi szelfikamera, ami csalódás lehet a felhasználók számára, akik önarcképeket szeretnének készíteni vagy videohívásokat indítani.

Csatlakoztathatóság és további funkciók

A csatlakozási lehetőségek közé tartozik a Wi-Fi 802.11 b/g/n a vezeték nélküli internethez, a microUSB 2.0 port a töltéshez és adatátvitelhez, valamint a Bluetooth 3.0 a vezeték nélküli kapcsolatokhoz. A készülék GPS-támogatással is rendelkezik a helymeghatározási szolgáltatásokhoz, bár az olyan modern kényelmi funkciók, mint az NFC és az FM-rádió, hiányoznak belőle. A 3,5 mm-es audiocsatlakozó lehetővé teszi a felhasználók számára a hagyományos fülhallgatók használatát. A készülék olyan alapvető érzékelőket is tartalmaz, mint a gyorsulásmérő, a közelségérzékelő és az iránytű, amelyek alapvető funkciókat biztosítanak a fejlettebb érzékelők csengői és sípjai nélkül.

Akkumulátor

A(z) ZTE Sonata 4G készülék 1780 mAh kapacitású, cserélhető Li-Ion akkumulátorral működik. Ez a kapacitás a mai szabványok szerint korlátozottnak tűnhet, de a telefon hardver- és energiaigényét tekintve megfelelő volt. Lehetővé teszi az akkumulátor egyszerű cseréjét, ami idővel meghosszabbítja a telefon használhatóságát, ami a korszerűbb, zárt rendszerű készülékekben ritkaságszámba megy.

Összegzés

Összességében a ZTE Sonata 4G a maga idejében egy megfizethető és funkcionális okostelefonként, amely az alapvető mobilfeladatok ellátására alkalmas. Kompakt kialakítása, szerény teljesítményképességei és alapvető funkciókészlete volt az erőssége; a modern multitasking hatékonyságára, nagy felbontású kijelzőkre és fejlett kamerarendszerekre vágyó felhasználók azonban hiányolhatják. Az okostelefonok egy olyan korszakát tükrözi, amikor az alapvető funkcionalitás volt a norma a költségvetési szegmensben, és elérhető belépési lehetőséget biztosított a mobilkapcsolatokhoz.


    Ad