Ad

Bevezetés
A 2011 szeptemberében piacra dobott ZTE Score egy belépő szintű okostelefon volt, amelyet a pénztárcabarát fogyasztóknak szántak. Eredetileg 90 EUR körüli áron került kiskereskedelmi forgalomba, és az Android 2.3.4 (Gingerbread) operációs rendszerrel működő, egyszerű, de funkcionális okostelefon-élményt nyújtott. A mára már megszűnt telefon funkciókészlete tükrözi a kor okostelefon-technológiáját, amelyet részletesen megvizsgálunk több szempontból: dizájn, kijelző, teljesítmény, kamera, csatlakoztathatóság és akkumulátor-üzemidő.
Tervezés és kivitelezés
A ZTE Score kompakt és könnyű kialakítású, 112 x 61,4 x 12,5 mm méretű és mindössze 122 gramm súlyú. Ez nagyon hordozhatóvá és könnyen hordozhatóvá teszi. A telefon fekete, műanyag külsővel rendelkezik, ami mind esztétikai, mind tartóssági szempontból jellemző a korszak olcsó modelljeire. A készülékbe mini-SIM-kártya fér, ami a 2010-es évek elején szabványos volt, tükrözve az akkori tervezési trendeket és technológiai infrastruktúrát.
Megjelenítés
A készülék 3,5 hüvelykes TFT-kijelzővel van felszerelve, amely legfeljebb 256K szín megjelenítésére képes. A 320 x 480 képpontos felbontás 3:2 képarány mellett megközelítőleg 165 ppi pixelsűrűséget eredményez. Bár ez a modern szabványokhoz képest kevésbé éles kijelzőt eredményez, az alapvető funkciók, például az internetböngészés, az SMS-ezés és az akkoriban elérhető alkalmazások használatához megfelelő volt. A képernyő-test arány körülbelül 53,0%, ami viszonylag nagy kereteket jelent, így a képernyő a telefon testébe zártabbnak tűnik.
Teljesítmény és szoftver
A ZTE Score egy egymagos, 600 MHz-es processzorral működik, ami 2011-ben jellemző volt a belépő szintű okostelefonokra. Az 512 MB belső tárhely és a microSDHC kártyahelyen keresztül bővíthető tárhely kíséretében a telefon leginkább egyszerű feladatokra és kevésbé igényes alkalmazások futtatására volt alkalmas. A kezdetben Android 2.3.4 Gingerbread rendszert futtató készülék felhasználói a Google Android Market (ma már Google Play Store) alkalmazásainak megfelelő választékához férhettek hozzá, bár a készülék feldolgozási teljesítményének és RAM-jának korlátai korlátozták a multitasking képességeket és az akkori legfrissebb szoftverek vagy játékok futtatását.
Ad
Kamera
A telefon egyetlen 3,15 MP-es hátlapi kamerával rendelkezik, amely támogatja a 320p felbontású, 15 képkocka/másodperc sebességű videofelvételt. Bár alapfelszereltségű, a kamera egyszerű fényképeket tudott rögzíteni, amelyek alkalmasak voltak arra, hogy magán a készüléken nézegethetők legyenek, vagy megoszthatók legyenek az akkoriban népszerű közösségi médiaplatformokon. Az előlapi szelfikamera hiánya a kor technológiai prioritásait tükrözi, amikor az előlapi kamerák még nem voltak annyira elterjedtek vagy igényesek, mint manapság.
Csatlakoztathatóság és funkciók
A csatlakozási lehetőségek közé tartozik a CDMA hálózati támogatás EVDO Rev.A-val, amely akár 3,1 Mbps sebességet is biztosít, a Wi-Fi 802.11 b/g hotspot képességgel, a Bluetooth 2.1 A2DP-vel és EDR-rel, valamint a GPS A-GPS-szel a helymeghatározási szolgáltatásokhoz. Bár a telefonból hiányzik a rádió, a korára jellemző kommunikációs funkciók széles skáláját támogatja, beleértve a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót a hangkimenethez. Az alapvető érzékelők, mint a gyorsulásmérő, a közelségérzékelő és az iránytű, olyan alapvető segédfunkciókat biztosítanak, mint az automatikus forgatás és a navigáció támogatása.
Az akkumulátor élettartama
A ZTE Score kivehető, 1200 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátorral rendelkezik, amely akár 250 óra készenléti időt és 4 óra beszélgetési időt is biztosít. Ez az akkumulátor-üzemidő a korabeli okostelefonokra jellemző volt, amelyeket úgy terveztek, hogy mérsékelt használat mellett egy napot bírjanak ki, korlátozott képernyő bekapcsolási idővel és energiafogyasztással, mivel a mai okostelefonoknál alacsonyabb hálózati és feldolgozási igényeket támasztanak.
Összegzés
Összefoglalva, a ZTE Score egy egyszerű és költséghatékony belépő volt az okostelefonok piacára 2011-ben, amely alapvető csatlakozási és okostelefon-funkciókat kínált az akkori felhasználók számára. Tartóssága, egyszerű kialakítása és alapvető Android-felülete megfelelő választássá tette azok számára, akik a megfizethetőséget a fejlett funkciók helyett a megfizethetőséget keresik. Mai viszonylatban azonban a technikai korlátai rávilágítanak arra, hogy az okostelefon-technológia milyen sokat fejlődött a teljesítmény, a kijelző minősége és a funkciók tekintetében.
Ad