Ad
ZTE Reef

ZTE Reef felülvizsgálata

Bevezetés

A ZTE Reef egy kedvező árú okostelefon, amely 2013 augusztusában jelent meg. A praktikus felhasználóknak szánt készülékként forgalmazott készülék a tartósságot hangsúlyozza a csúcstechnológiával szemben. Ez a felülvizsgálat megvizsgálja specifikációit, teljesítményét és általános vonzerejét a piacra kerülésétől kezdve.

Tervezés és kivitelezés

A ZTE Reef egy kompakt készülék, méretei 127 x 64,8 x 11,2 mm, súlya pedig 127,6 gramm. Kialakítása egyszerű, a funkcionalitást helyezi előtérbe az esztétikával szemben, ami a korabeli olcsó telefonok közös jellemzője. Egyik figyelemre méltó tulajdonsága az IPX7 minősítés, ami azt jelenti, hogy 30 percig kibírja az akár egy méteres vízbe merülést. Ez a vízállóság megnyugvást nyújt az aktív életmódot folytató felhasználók számára, így praktikus társ a szabadtéri tevékenységekhez.

Megjelenítés

A 4,0 hüvelykes TFT-kijelzővel rendelkező ZTE Reef képernyője 480 x 800 képpont felbontású. A körülbelül 233 ppi pixelsűrűségű kijelző az alapvető feladatokhoz és tartalomfogyasztáshoz használható. A mai nagy felbontású képernyőkhöz képest azonban kevésbé élénknek és élesnek tűnhet, ami a HD és AMOLED kijelzőkhöz szokott korszakban korát mutatja.

Teljesítmény

A ZTE Reef Android 4.1 Jelly Bean rendszert futtató készüléket a Qualcomm MSM8655 Snapdragon S2 lapkakészlet hajtja, 1,0 GHz-es processzorral. Ezek a specifikációk a maga idejében meglehetősen standardnak számítottak a költségvetési eszközök esetében. A teljesítőképes élmény zökkenőmentesen kezeli az olyan alapvető műveleteket, mint a böngészés, az üzenetküldés és az egyszerű alkalmazások. A korlátozott feldolgozási teljesítmény és az 1 GB RAM miatt azonban az igényesebb feladatokkal küszködik. A játék és a multitasking ezen a készüléken korlátozó lesz, és lassú teljesítményt eredményezhet.


    Ad

Kamera képességek

A ZTE Reef egyetlen 5 MP-es hátsó kamerával rendelkezik, amely LED vakuval és panorámafelvételek készítésének képességével van felszerelve. Bár alapvető fotózási képességeket kínál, a képek csak jól megvilágított környezetben tisztességesek. A gyenge fényviszonyok mellett történő fényképezés nem meglepő módon kihívást jelent. A videófelvételi képesség 720p-nél van korlátozva, ami a megjelenés idején megfelelő az alkalmi felhasználók számára. Az előlapi 1 MP-es kamera a videohívásokhoz szükséges alapvető igényeket kielégíti, de a mai szabványok szerint nem rendelkezik a szelfikhez kívánt minőséggel.

Csatlakoztathatóság és további funkciók

A csatlakoztathatóság terén a ZTE Reef támogatja a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Wi-Fi Direct és a Bluetooth 4.0 szabványt. Az NFC és az FM-rádió hiánya tükrözi a készülék kedvező árú jellegét. Az EV-DO Rev.A-t használva mérsékelt, legfeljebb 3,1 Mbps-os adatátviteli sebességet ér el, ami a CDMA-hálózatokra jellemző a bevezetéskor. Olyan alapvető érzékelőket tartalmaz, mint a gyorsulásmérő és a közelségérzékelő, ami megfelel a belépő szintű készülék státuszának.

Az akkumulátor élettartama

A ZTE Reef egy cserélhető 1650 mAh Li-Ion akkumulátorral felszerelt, átlagos akkumulátor-üzemidőt kínál, amely készenléti állapotban körülbelül 165 órát, beszélgetési időben pedig körülbelül 9 óra 30 percet bír ki. A nem állandóan nehéz tevékenységet folytató felhasználók számára ez az akkumulátor-üzemidő elfogadható az egész napos használathoz, és a kivehető jelleg lehetővé teszi, hogy az akkumulátor szükség esetén könnyen cserélhető legyen, ami meghosszabbítja a készülék élettartamát.

Összegzés

A ZTE Reef egy praktikus, bár elavult eszköz, amely a megjelenési időszakában a költségvetés-tudatos egyének vagy azok számára volt alkalmas, akik vízálló készüléket kerestek. Bár ma már nem fogja lenyűgözni a technológia rajongóit, a maga idejében jól szolgálta a célját azoknak a felhasználóknak, akiknek alapvető okostelefon-funkciókra volt szükségük, az elemekkel szembeni tartósság hozzáadott előnyével. Megjelenésekor körülbelül 110 eurós árával jó ár-érték arányt kínált, a feldolgozási teljesítmény és a csatlakozási funkciók terén tett kompromisszumokkal. Ma már inkább a megjelenési időszakának kontextusában értékelhető, mintsem az általunk megszokott fejlett okostelefonokkal szemben.


    Ad