Ad

Bevezetés
A 2012 elején bemutatott ZTE PF200 ambiciózus kiegészítője volt az akkoriban fellendülő okostelefon-piacnak. A telefon célja az volt, hogy robusztus csatlakozási lehetőségeket és elfogadható teljesítményt nyújtson, és a technológia szerelmeseinek szólt, akik egy szilárd középkategóriás készüléket kerestek. A ZTE PF200 viszonylag rövid piaci jelenléte ellenére számos figyelemre méltó tulajdonsággal büszkélkedhetett.
Tervezés és megjelenítés
A telefon a 2010-es évek eleji okostelefonokra jellemző kompakt és egyszerű kialakítású. Bár a konkrét méretek és a súly nem dokumentáltak, a készülék egy Mini-SIM foglalatot tartalmazott, ami jelzi, hogy a mobiltelefonok korszakába tartozik. A ZTE PF200 4,3 hüvelykes IPS LCD képernyővel volt felszerelve. Bár az 540 x 960 pixeles felbontás nem volt úttörő, a kb. 256 ppi-s pixelsűrűséggel tekintélyes pixelsűrűséget ért el, biztosítva, hogy a képek és a szövegek megfelelően élesek, a színek pedig a kornak megfelelően élénkek legyenek.
Teljesítmény és szoftver
Az Android 4.0 Ice Cream Sandwich operációs rendszerrel futó készülék viszonylag újszerű élményt nyújtott az Android felhasználóbarát felületével és ökoszisztémájával. A készüléket egy kétmagos, 1,2 GHz-es processzor hajtotta, amely elegendő teljesítményt nyújtott az alapvető többfeladatos és termelékenységi alkalmazásokhoz. A bővíthető tárhely hiánya azonban korlátot jelenthetett a médiát igénylő fájlok és alkalmazások tárolására vágyó felhasználók számára.
Kamera képességek
A ZTE PF200 egy 8 MP-es hátsó kamerát tartalmazott autofókusszal és LED vakuval, amely lehetővé tette a megfelelő fényképezést jól megvilágított körülmények között. Bár nem különösebben innovatív, a kamera képes videót rögzíteni, így kielégítve az alapvető multimédiás igényeket. Az előlapi 2 MP-es kamera szabványos felbontású videohívásokra és szelfikészítésre volt alkalmas, ami az okostelefonos fényképezés megjelenése idején szerénynek számított.
Ad
Hang és csatlakoztathatóság
Ami a hangzást illeti, a készülék hangszórót és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót tartalmazott, ami rugalmasságot biztosít a médiafogyasztáshoz és a kommunikációhoz. A csatlakoztathatóság a PF200 erős csomagja volt, amely számos hálózati technológiát támogatott, beleértve a GSM, HSPA és LTE technológiákat, megkönnyítve a széles körű globális roaming képességeket. Tartalmazott Wi-Fi 802.11 b/g, DLNA és hotspot támogatást, amely vezeték nélküli csatlakozási lehetőségeket biztosított az adatcseréhez és az internet-hozzáféréshez. A Bluetooth 2.1 A2DP-vel, valamint a GPS és az A-GPS a navigációhoz, illetve az NFC az újonnan megjelenő adatcsere-alkalmazásokhoz került beépítésre.
További jellemzők
A ZTE PF200 hasznos szenzorokkal, köztük gyorsulásmérővel, közelségérzékelővel és iránytűvel lett felszerelve, ami fokozza a navigáció és a képernyő tájolásának funkcionalitását. Az USB microUSB 2.0 (MHL TV-kimenettel) integrálása előrelépést jelentett a multimédiás megosztás terén, lehetővé téve a készülék csatlakoztatását a kompatibilis kijelzőkhöz.
Akkumulátor és felépítés
A telefon cserélhető Li-ion akkumulátorral működött. Bár a pontos kapacitást nem határozták meg, a mobil energiaellátási megoldásoknál megszokott megközelítést kínált, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy hosszabb használat esetén tartalék akkumulátorokat hordjanak maguknál. A barna színben kapható ZTE PF200 egyedi esztétikai megoldással rendelkezett, amely megkülönböztette a korszakban elterjedtebb fekete-fehér készülékektől.
Összegzés
A ZTE PF200, bár mára már nem gyártják, fontos lépést jelentett az okostelefonok fejlődésében, számos csatlakozási lehetőséget és alapvető multimédiás funkciókat kínált, amelyek a maga idejében relevánsak voltak. Bár olyan területeken, mint a bővíthető tárhely és a kamera innovációja, korlátozásokkal szembesült, kiegyensúlyozott teljesítményű csomagot nyújtott a hétköznapi felhasználók számára. A csatlakoztathatóság és a funkcionalitás iránti elkötelezettsége az Android korai történetének figyelemre méltó részévé teszi.
Ad