Ad
ZTE Open C

Bevezetés

A 2014 májusában megjelent ZTE Open C egy feltűnően megfizethető okostelefon volt, amely a belépő szintű felhasználókat célozta meg, akiknek alapvető okostelefon-funkcionalitásra volt szükségük, de magas árcédula nélkül. A Mozilla által létrehozott Firefox OS operációs rendszerrel felszerelt készülék alternatívát jelentett az akkoriban domináns Android és iOS platformokkal szemben. Mostantól kezdve azonban a készülék gyártása megszűnt. Fedezzük fel a funkcióit, és értékeljük, hogyan illeszkedik az okostelefonok világába.

Tervezés és kivitelezés

A ZTE Open C mérete 126 x 64,7 x 10,8 mm, súlya pedig kezelhető 125 gramm, így kompakt és könnyű, könnyen zsebre csúsztatható vagy kényelmesen kézben tartható a mindennapi használat során. Micro-SIM-nek ad helyet, a készülék felépítése pedig a kedvező árú, műanyag kivitelű készülékekre jellemző. Az élénk narancssárga és klasszikus fekete színben kapható készülék dizájnja vidáman öleli magához az egyszerűséget.

Megjelenítés

A ZTE Open C egy 4,0 hüvelykes, 256K színű TFT-kijelzővel rendelkezik, amely 480 x 800 képpontos felbontással alapvető vizuális élményt nyújt. A körülbelül 55,9%-os képernyő-test arány és a 233 ppi körüli pixelsűrűség olvasható szöveget és a kategóriájához képest megfelelő színvisszaadást biztosít, bár ne számítson a magasabb kategóriájú modellekben található élénk árnyalatokra vagy élességre.

Teljesítmény és szoftver

A ZTE Open C szíve a Qualcomm MSM8210 Snapdragon 200 chipset, amelyhez egy kétmagos, 1,2 GHz-es Cortex-A7 CPU és egy Adreno 302 GPU társul. Ez a konfiguráció, amelyet 512 MB RAM egészít ki, még 2014-ben is szerény volt, de az olyan alapvető feladatokhoz, mint az alapvető webböngészés, üzenetküldés és telefonálás, működőképes. A telefonon a Firefox OS 1.3 fut, amelyet az egyszerűség és a viszonylag alacsony erőforrás-fogyasztás érdekében terveztek. Bár a Firefox OS soha nem nyert jelentős teret, egyedi és egyszerű kezelőfelületet kínált, amely jól megfelelt a kezdő okostelefon-felhasználóknak.


    Ad

Kamera

A fényképészeti képességek összhangban vannak a kedvező árú elhelyezéssel, egyetlen 3,15 MP-es hátsó kamerával. Megosztásra alkalmas alapfotókat készít, de nem rendelkezik a nagyobb teljesítményű készülékek részleteivel és tisztaságával. A videofelvétel 352x288-as felbontásra korlátozódik 15 kép/mp sebességgel, ami nagyon hétköznapi használatra elegendő lehet. Az előlapi kamera hiánya tükrözi, hogy a készülék belépő szintű telefon.

Csatlakoztathatóság és további funkciók

A ZTE Open C támogatja az alapvető kommunikációs lehetőségeket, beleértve a 3G csatlakozást az elfogadható internetsebességhez a HSPA-hálózatokon. Rendelkezik Wi-Fi 802.11 b/g/n hotspot képességekkel, Bluetooth 2.1, GPS, FM rádió és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval. Hiányoznak azonban az olyan modern csatlakozási lehetőségek, mint az NFC, és microUSB 2.0-t kínál töltéshez és adatátvitelhez. A gyorsulásmérő az egyetlen beépített érzékelő, ami összhangban van a telefon alapvető funkciókészletével.

Az akkumulátor élettartama

A ZTE Open C kivehető 1400 mAh Li-Ion akkumulátorral felszerelt készülék akár 150 óra készenléti időt és körülbelül 6 óra beszélgetési időt kínál. Bár az akkumulátor a modern szabványokhoz képest kicsinek tűnik, kapacitása általában elegendő, tekintve a telefon alacsonyabb teljesítményigényét és a kevésbé energiaigényes operációs rendszert.

Árképzés és érték

A ZTE Open C eredetileg körülbelül 70 eurós áron olcsó belépési lehetőséget kínált az okostelefonok ökoszisztémájába. Értékét a funkcionalitás és a megfizethetőség közötti egyensúlyban találta meg, így alkalmas volt az alapokat keresők vagy másodlagos készüléket keresők számára.

Összegzés

A ZTE Open C, bár megszűnt, az okostelefon-fejlesztés egy egyedülálló időszakát tükrözte, amikor az alternatív operációs rendszerek, mint például a Firefox OS, más felhasználói élményt nyújtottak. Alacsony ára és egyszerűsége elérhetővé tette, bár mai mércével mérve hardvere és képességei határozottan elavultak. Történelmi referenciaként vagy gyűjtési céllal a ZTE Open C-t a Firefox OS mobiltelefon-piacon tett rövid kísérletének szimbólumaként lehet értékelni.


    Ad