Ad
ZTE nubia M2 Play

A ZTE nubia M2 Play áttekintése

A 2017 júliusában megjelent ZTE nubia M2 Play figyelemre méltó belépőt jelentett a középkategóriás okostelefonok piacára. Miközben megjelenése számos versenytárs közé helyezte, az M2 Play számos olyan funkciót hozott, amely számos felhasználót érdekelt. Íme, a legfontosabb specifikációinak és teljesítménymutatóinak bontása.

Tervezés és kivitelezés:

A ZTE nubia M2 Play visszafogott, mégis elegáns dizájnnal rendelkezik, méretei 154,5 x 68,5 x 7,9 mm. Ez viszonylag karcsúvá és könnyen kezelhetővé teszi az 5,5 hüvelykes kijelzője ellenére. Meg nem nevezett súlya valószínűleg a korszak hasonló készülékeivel egy szinten van, jellemzően kiegyensúlyozott súlyelosztást kínálva a mindennapi használathoz. A telefon támogatja a hibrid dual SIM-konfigurációt, amely lehetővé teszi a felhasználók számára a rugalmasságot, hogy két Nano-SIM-kártya vagy egy SIM és egy microSD-kártya kombinációja között cseréljenek extra tárhelyet. Ez a sokoldalúság előnyös a felhasználók számára, akiknek akár csatlakozási lehetőségekre, akár bővített memóriára van szükségük.

Megjelenítés:

A készülék 5,5 hüvelykes TFT kijelzője 720 x 1280 pixel felbontású, ami körülbelül 267 ppi pixelsűrűséget eredményez. Ez a felbontás a szokásos feladatokhoz megfelelő vizuális élményt nyújt, bár a nagy felbontású kijelzőminőséget kereső felhasználók számára nem elégséges, különösen a magasabb kategóriájú modellekben megszokott Full HD képernyőkhöz képest. A 16:9-es képarány hagyományos, így az alkalmazások és médiák széles körével való kompatibilitást biztosít.


    Ad

Teljesítmény:

A motorháztető alatt a ZTE nubia M2 Play-t egy Qualcomm MSM8940 Snapdragon 435 lapkakészlet hajtja, amely egy okta-core 1,4 GHz-es Cortex-A53 CPU-t és egy Adreno 505 GPU-t tartalmaz. A 3 GB RAM-mal és 32 GB belső tárolóval (microSDXC-vel bővíthető) párosítva a készülék hatékonyan kezeli a mindennapi műveleteket, bár a nagy igénybevételt jelentő alkalmazások vagy játékok a határait feszegethetik. A választott eMMC 5.1-es tároló a korban szokásosnak számít, és elfogadható olvasási/írási sebességet biztosít.

Kamera:

Az M2 Play fényképezését egy 13 MP-es, f/2.2 rekeszértékű hátsó kamera segíti, amely támogatja a PDAF, a LED vaku, a HDR és a panoráma módokat. Ez a beállítás megfelelő minőséget biztosít az alkalmi fényképezéshez, és bőséges megvilágítás mellett is képes jó részletességű képeket rögzíteni. A videófelvételek maximális felbontása 1080p 30fps, ami a legtöbb felhasználó igényeinek megfelel. Az 5 MP-es előlapi kamera f/2,4 rekeszértékkel jól használható szelfikészítéshez és videohívásokhoz, bár gyenge fényviszonyok között nem nyújt kivételes teljesítményt.

Hang és csatlakoztathatóság:

A hangzás érdekében az M2 Play hangszórót és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót tartalmaz, amit a megjelenéskor még mindig sok felhasználó értékelt. A csatlakozási lehetőségek robusztusak: a Wi-Fi több szabványt is támogat (a/b/g/n/ac), a Bluetooth 4.x A2DP-vel és LE-vel, valamint a GPS és GLONASS segítségével helymeghatározási szolgáltatásokat is kínál. A telefonból azonban hiányzik az NFC és az FM-rádió, ami néhány leendő vásárló számára megfontolandó lehet.

Akkumulátor és egyéb:

A telefon nem cserélhető 3000 mAh-s Li-Po akkumulátorral van felszerelve, amely kielégítő teljesítményt nyújt, és mérsékelt használat mellett általában egy teljes napot bír ki. Az előlapi ujjlenyomat-érzékelő jelenléte fokozza a készülék biztonságát és gyors hozzáférést biztosít. A fekete és arany színben kapható nubia M2 Play két klasszikus színösszeállítás közül választhat. A bevezetéskor körülbelül 230 eurós árával versenyképesen pozícionálták a középkategórián belül.

Összefoglalva, a ZTE nubia M2 Play, bár talán nem úttörő, az árához képest jó tulajdonságcsomagot kínál. Valószínűleg azok számára lesz vonzó, akiknek megbízható telefonra van szükségük a mindennapi használathoz, és a praktikumot részesítik előnyben a csúcskategóriás specifikációkkal és luxussal szemben.


    Ad