Ad

ZTE Light Tab 300 felülvizsgálata
Bevezetés és piaci pozíció
A 2012 februárjában bemutatott és ugyanezen év szeptemberében megjelent ZTE Light Tab 300 a ZTE kísérlete arra, hogy megragadja a megfizethető táblagépek növekvő piacát. A több mint egy évtizeddel ezelőtt, a gyorsan változó technológiai környezetben megjelent készüléket azóta már nem forgalmazzák. A maga idejében azokat a felhasználókat célozta meg, akik olyan költségvetés-barát opciót kerestek, amely a mindennapi feladatokkal is megbirkózik. A könnyűséget és hordozhatóságot hangsúlyozó nevével a készülék alapvető termelékenységi és szórakoztató igényeket ígért.
Tervezés és megjelenítés
A ZTE Light Tab 300 készüléket egy 7,0 hüvelykes IPS LCD képernyő köré tervezték, amely 800 x 1280 pixeles felbontást kínál. Ez szerény ~216 ppi-sűrűséget biztosított, ami a maga idejében tisztességesnek számított, és elég tiszta képet biztosított az olvasáshoz, böngészéshez és videónézéshez. Tervezési jellemzői az egyszerűséget és a funkcionalitást hangsúlyozták, a Mini-SIM használata pedig illeszkedett a karcsú szerkezetbe. Bár a súlyát és a pontos méreteit nem határozták meg, a felhasználók egy kezelhető formájú készülékre számítottak, amely ideális az útközbeni használathoz, és megfelel a név által sugallt hordozhatóság ígéretének.
Hardver és teljesítmény
A táblagép Android 4.0, más néven Ice Cream Sandwich rendszerrel működött, amely a korszakban a táblagépek szabványa volt, és intuitív és felhasználóbarát élményt nyújtott. A mindössze 1 GB RAM-mal rendelkező eszköz a mai mércével mérve bizonyosan korlátozott volt, bár képes volt az alapvető többfeladatos feladatok ellátására és a korabeli szabványos alkalmazások futtatására. A belső tárhely részletei nem világosak, de valószínűleg szükségessé tette a külső tárolók gyakori igénybevételét, bár a microSD-kártya foglalatára vonatkozó specifikációk továbbra sem megerősítettek.
Ad
Kamera és multimédiás funkciók
A fényképezéshez a ZTE Light Tab 300 egyetlen 5 MP-es, autofókusszal és LED vakuval felszerelt hátsó kamerával lett felszerelve, amely lehetővé teszi az alapvető fényképezést és videofelvételt. Az előlapi kamera 2 MP-re korlátozódott, ami inkább csak az alapvető videohívásokhoz, mint a jó minőségű szelfikhez volt megfelelő. E kezdetleges kameraspecifikációk ellenére ezek elegendőek voltak a táblagép elsősorban multimédiás eszközként, nem pedig fényképészeti eszközként való használatához. A sztereó hangszórók beépítése kiemelte a multimédiára való összpontosítást, jobb hangélményt biztosítva videók nézése vagy zenehallgatás közben.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
A csatlakoztathatóság a maga idejében átfogó volt. Tartalmazott Wi-Fi 802.11 b/g/n-t hotspot képességgel, Bluetooth 2.1-t és alapszintű GPS-t A-GPS támogatással, bár a készülékből hiányzott az FM rádió, ami néhány felhasználónak csalódást okozhatott. A microUSB 2.0 port szabványos volt, megkönnyítve a töltést és a számítógépekhez való csatlakozást. A készülék olyan alapvető érzékelőknek is helyet adott, mint a gyorsulásmérő és az iránytű, ami fokozta a funkcionalitását.
Akkumulátor és építési minőség
Az akkumulátor, egy nem cserélhető Li-Ion típus, a korabeli tablettáknál szokásos volt, és inkább a költséghatékonyságra, mint az élvonalbeli akkumulátor-üzemidőre vagy a gyors töltésre összpontosított. Bár a pontos kapacitást nem adták meg, a felhasználók a töltések közötti mérsékelt használatra számítottak. A táblagép csak fekete színben volt kapható, erősítve az egyszerű, üzleties esztétikát.
Összegzés
Összefoglalva, a ZTE Light Tab 300 a maga korának terméke volt, amely megfelelő egyensúlyt kínált a funkcionalitás és az ár között. Átjáró eszközként szolgált azon felhasználók számára, akik komoly anyagi ráfordítás nélkül akarták megtapasztalni a táblagép-technológiát. Erősségei az alapvető multimédia-fogyasztásban és a csatlakoztathatóságban rejlettek. A technikai korlátok, különösen a memória- és kameraképességek tekintetében, valamint a későbbi gyártás megszüntetése azonban azt jelenti, hogy ez a készülék a múltban maradt, és az újabb, fejlettebb technológiák megelőzték.
Ad