Ad
ZTE Grand X Max 2

Bevezetés

A 2016 májusában bejelentett és kiadott ZTE Grand X Max 2 egy olyan okostelefon, amelynek célja egykor az volt, hogy átfogó multimédiás élményt nyújtson kedvező áron. Az értékorientált készülékek kínálatáról ismert ZTE termékcsalád részeként ezt a telefont úgy alkották meg, hogy a nagy kijelzőt és tisztességes teljesítményt kereső fogyasztóknak szóljon anélkül, hogy a bankot megtörné. Bár mára már megszűnt, a Grand X Max 2 még mindig betekintést nyújthat a korabeli középkategóriás okostelefonok képességeibe.

Tervezés és kivitelezés

A Grand X Max 2 meglehetősen nagy méretű, 164,1 x 83,8 x 8,9 mm-es méretekkel rendelkezik. Ebben a méretben kapott helyet a méretes 6,0 hüvelykes kijelző, ami a médiafogyasztás szempontjából kívánatos volt. A viszonylag vékony, 8,9 mm-es profil ellenére a készülék pontos súlyát kezdetben nem határozták meg, bár a méretek miatt feltehetően a nehezebb oldalon ül. A dizájn Nano-SIM foglalatot integrál, és elegáns kék színű kivitelben pompázik, olyan közönséget célozva meg, amely a stílust és a funkcionalitást egyaránt értékeli.

Megjelenítés

A telefon 6,0 hüvelykes IPS LCD kijelzője áll az élen, amelynek felbontása 1080 x 1920 pixel, ami 367 ppi pixelsűrűséget jelent. Ez a konfiguráció élénk és éles képi megjelenítést kínált a felhasználóknak, így a Grand X Max 2 alkalmas a fényképek, videók és egyéb digitális tartalmak tisztasággal történő megtekintésére. A körülbelül 72,2%-os képernyő-test arány akkoriban jelentősnek számított, ami magával ragadó nézési élményt biztosított.

Teljesítmény

A motorháztető alatt a ZTE Grand X Max 2 Android 6.0 Marshmallow operációs rendszerrel fut, amelyet a Qualcomm MSM8952 Snapdragon 617 chipset hajt. A négy 1,5 GHz-es órajelű és további négy 1,2 GHz-es órajelű magból álló okta-core CPU kiegyensúlyozott teljesítményt tett lehetővé az energiahatékonyság és a mindennapi feladatok kezelése között. A készülék Adreno 405 GPU-ja kezelte a grafikai igényeket, amelyek alkalmasak voltak a könnyű vagy közepes játékokra és multimédiás tevékenységekre. A telefon 16 GB-os belső tárhelye és a 2 GB RAM azonban összességében korlátozhatta a multitasking képességeket és a tárolókapacitást, ami miatt a bővítéshez a dedikált microSDXC kártyahelyet kellett használni.


    Ad

Kamera

A ZTE Grand X Max 2 kettős kamerával rendelkezik, 13 MP-es elsődleges érzékelővel, amelyet további autofókusz képességek kísérnek. Kamerafunkciói, köztük a LED vaku, a HDR és a panoráma mód, jól kiszolgálják az alkalmi fotózás szerelmeseit. Videók rögzítésére 1080p felbontásban 30fps sebességgel képes, mind a hátsó, mind az egyetlen 5 MP-es előlapi kamerával, így jól használható nagyfelbontású videohívásokhoz és szelfikhez.

Hang és csatlakoztathatóság

A készülék hangszóróval és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval van felszerelve, amely támogatja a 24 bites/192 kHz-es hangzást. Ez arról árulkodik, hogy a ZTE ki akarja szolgálni a vezetékes zenehallgató eszközöket előnyben részesítő hangszerbarátok igényeit. A csatlakozási lehetőségek között szerepel a Wi-Fi 802.11 b/g/n Wi-Fi Directtel, a Bluetooth 4.1 és a GPS-támogatás. Az NFC és a rádiós funkciók hiánya azonban hátrányt jelenthetett azok számára, akik megszokták, hogy készüléküket gyors vezeték nélküli fizetésre vagy FM-rádiózásra használják.

Akkumulátor és töltés

A Grand X Max 2-t egy nem cserélhető, 3400 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor táplálja, amely támogatja a 18 W-os vezetékes töltést USB Type-C-n keresztül. Ez a beállítás a maga idejében nagyvonalúnak számított, szilárd használati időt kínálva a Quick Charge 2.0 technológia által elősegített gyorstöltés lehetőségével.

Összegzés

A ZTE Grand X Max 2, amelynek induláskori ára körülbelül 210 euró volt, megfizethető alternatívát jelentett a nagy kijelzőt és tisztességes teljesítményt kereső fogyasztók számára. Médiaorientált jellemzői, mint például a méretes kijelző és a hangtámogatás, megfeleltek az ambícióinak, még akkor is, ha egyesek a belső tárhelyet és a RAM-ot mai mércével mérve kissé korlátozónak találhatják. Robusztus kialakításával és multimédiás képességeivel aktív évei alatt kényelmesen illeszkedett a középkategóriás piaci szegmensbe, megmutatva a ZTE elkötelezettségét az értékorientált okostelefonok biztosítása iránt.


    Ad