Ad

Bevezetés
A ZTE Grand X Max+-t 2015 januárjában jelentették be és adták ki, a nagyképernyős élmény iránt érdeklődő felhasználókat megcélozva, akiknek nem kell magas árcédulát viselniük. Bár azóta megszűnt, ez a felülvizsgálat újra átnézi a készüléket meghatározó funkciókat és specifikációkat.
Tervezés és kivitelezés
A Grand X Max+ jelentős alapterületű, 162,1 x 83,1 x 7,9 mm-es méretekkel és 171,8 grammos tömeggel rendelkezik. Ez viszonylag könnyűvé teszi egy ilyen méretű készülékhez képest, ami ésszerű kezelhetőséget biztosít. A telefon letisztult dizájnnal rendelkezik, fekete színe pedig elegáns és professzionális kivitelben jelenik meg. Micro-SIM-et használ, ami az akkori időkre jellemző volt. Figyelemre méltó, hogy a Corning Gorilla Glass 3 védelem segít megvédeni a karcolásoktól és kisebb esésektől, ami átgondolt kiegészítés egy költségvetésbarát készülék esetében.
Megjelenítés
A készülék 6,0 hüvelykes IPS LCD kijelzővel rendelkezik, amely a maga idejében nagynak számított. A 720 x 1280 pixeles felbontással és 16:9-es képaránnyal a felhasználók tisztességes kijelzőtisztaságot és színvisszaadást kapnak, bár lehet, hogy hiányzik belőle a magasabb kategóriájú modellekben megtalálható élesség. A körülbelül 73,7%-os képernyő-test arány biztosítja, hogy a telefon előlapjának nagy részét a kijelzőnek szenteljük, ami szépen kiegészíti a médiafogyasztást.
Teljesítmény
A Grand X Max+ alapját a Qualcomm Snapdragon 400 lapkakészlet adja, négymagos, 1,2 GHz-es Cortex-A7 processzorral és Adreno 305 GPU-val. Ehhez 2 GB RAM és 16 GB belső tárhely párosul, amely egy dedikált microSDHC foglalaton keresztül bővíthető. Ez a konfiguráció alkalmas az alapvető feladatokra és a mérsékelt multitaskingra, de az igényes alkalmazások vagy az újabb szoftverkövetelmények esetében nehézségekbe ütközik. A telefon az Android 4.4.4.4 KitKat operációs rendszerrel érkezett, amely a megjelenéskor a legtöbb alkalmazás kezelésére alkalmas volt, de ma már a sebesség és a kompatibilitás tekintetében korát mutatná.
Ad
Kamera
A telefon egyetlen 13 MP-es hátlapi kamerát és egy 5 MP-es előlapi kamerát tartalmaz. A fő kamera autofókusszal és olyan funkciókkal van felszerelve, mint a HDR és a panoráma, így optimális fényviszonyok mellett is tisztességes fotókat készíthet. A felhasználók videókat is rögzíthetnek, bár a konkrét felbontási részletek nincsenek kiemelve. A szelfikamera, bár a mai szabványokhoz képest szerény, videohívásokhoz és alapvető pillanatképekhez elfogadható volt.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
A ZTE Grand X Max+ számos csatlakozási lehetőséget kínál, többek között GSM, HSPA és LTE hálózati támogatást, és maximálisan 150/50 Mbps-os LTE Cat4 adatátviteli sebességet kínál. Támogatja továbbá a WiFi b/g/n-t hotspot képességgel és a Bluetooth 4.0-t is. GPS is van benne, bár NFC vagy rádiótámogatás nincs. A telefon rendelkezik infravörös porttal, de hiányzik a modern alkalmazásokhoz szükséges infravörös funkcionalitás. A vezetékes kommunikációt egy microUSB 2.0 porton keresztül teszi lehetővé, és megtartja a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót, betartva a vezetékes audioopciók felhasználói preferenciáit.
Az akkumulátor élettartama
A készüléket egy 3200 mAh kapacitású, nem cserélhető Li-Ion akkumulátor látja el energiával. Állítása szerint a készenléti idő akár 860 óra, a beszélgetési idő pedig körülbelül 6 óra 30 perc. Bár az akkumulátor mérete a telefon specifikációjához képest nagyvonalú, a tényleges élettartam a felhasználói szokásoktól függően változhat. A töltést egy 10 W-os vezetékes adapter segíti, amely Quick Charge 1.0 támogatással rendelkezik, így viszonylag gyorsabb töltést biztosít, mint az akkoriban elérhető szabványos lehetőségek.
Összegzés
A ZTE Grand X Max+ a mobiltechnológia átmeneti szakaszának emlékét őrzi, mivel megjelenése idején jelentős képernyőt és elfogadható teljesítményt kínált az alkalmi felhasználók számára. Kiszolgálta azokat, akik nagy kijelzőt és alapvető okostelefon-funkciókat kerestek. A mobilprocesszorok, az akkumulátor hatékonysága és a fényképészeti képességek technológiai fejlődése azonban valószínűleg a Grand X Max+-t a korabeli olcsó modellekkel szemben is felülmúlja. Ennek ellenére szilárd felépítése, egyszerű Android-élménye és megfelelő akkumulátor-üzemideje miatt fénykorában méltó versenyző volt a piaci szegmensben.
Ad