Ad

Bevezetés
A 2014 decemberében bejelentett és kiadott ZTE Grand S II-t középkategóriás okostelefonként pozicionálták, amelynek célja a funkcionalitás és a megfizethetőség egyensúlyát kereső felhasználók megragadása volt. Bár megszűnt státusza miatt a nagyobb kiskereskedőknél nem könnyen elérhető, jellemzői és specifikációi még mindig érdekes visszatekintést nyújtanak az akkori okostelefon-tájképre.
Tervezés és kivitelezés
A ZTE Grand S II elegáns kialakítású, 157 x 77 x 7,9 mm-es méretekkel és mindössze 120 grammos súllyal rendelkezik, így a készülék könnyű és a nagyobb mérete ellenére meglehetősen kényelmesen kezelhető. A készülék felépítése egyszerű, Micro-SIM foglalattal rendelkezik, és a készülék klasszikus ezüstszínű kivitelben kapható, ami egy csipetnyi eleganciát kínál. Bár a készülékház talán kevésbé tűnik prémiumnak a korszerűbb, fémborítású okostelefonokhoz képest, a maga korában versenyképes volt.
Megjelenítés
Az 5,5 hüvelykes IPS LCD kijelzővel felszerelt Grand S II 1080 x 1920 pixeles Full HD felbontású, élénk megjelenítési élményt nyújt. Ez a 401 ppi-sűrűséget eredményező felbontás biztosítja, hogy a képek élesek és tiszták legyenek, jó színvisszaadással és betekintési szögekkel. A körülbelül 69%-os képernyő-test arány a mai mércével mérve szerény, de a korszakban megjelent okostelefonokra jellemző volt.
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt a ZTE Grand S II Qualcomm MSM8674-1 Snapdragon 800 chipsetet használ, amelyhez egy 2,2 GHz-es négymagos Krait 400 CPU és egy Adreno 330 GPU társul. Ez a konfiguráció a megjelenésekor elég erősnek számított, és képes volt hatékonyan kezelni a legtöbb alkalmazást és többfeladatos forgatókönyvet. A készüléket eredetileg Android 4.2 Jelly Bean operációs rendszerrel szállították, amely felhasználóbarát és stabil volt, bár mára eléggé elavult, ami korlátozza az újabb alkalmazásokhoz és biztonsági frissítésekhez való hozzáférést. A 2 GB RAM-mal és 16 GB belső tárolóval a Grand S II kielégítő teljesítményt nyújtott, és a dedikált microSDHC foglalat lehetővé tette a felhasználók számára, hogy bővítsék a médiafájlok tárolását.
Ad
Kamera minősége
Az okostelefon egyetlen 13 MP-es, autofókuszra képes hátsó kamerát tartalmaz, amelyet LED vaku és HDR funkciók támogatnak, ami az árához képest szilárd ajánlat volt. A készülék 1080p videót rögzít 30fps sebességgel, elfogadható videóminőséget biztosítva, bár hiányoznak a fejlettebb modellekben látott fejlett stabilizációs funkciók. Az előlapon egy 5 MP-es kamera szintén 1080p videót készít, és megfelelően kezeli a szelfiket, így a közösségi médiahasználathoz akkoriban több mint elfogadható volt.
Hang és csatlakoztathatóság
Ami a hangzást illeti, a ZTE Grand S II nem okoz csalódást, hangszóróval és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval rendelkezik a vezetékes audio opciókat kedvelő hagyománytisztelők számára. A kommunikációs képességek széleskörűek, a WLAN támogatja a Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, a kétsávos és a hotspot funkciókat, a vezeték nélküli kapcsolatokhoz pedig Bluetooth 4.0-t is. Az FM-rádió jelenléte nosztalgikus hangulatot kölcsönöz a készüléknek, bár az NFC hiánya a mobilfizetés iránt érdeklődők számára hátrányos lehet.
Az akkumulátor élettartama
A ZTE Grand S II kivehető Li-Ion 2500 mAh akkumulátorral működik, amely akár 200 óra készenléti időt és 5 óra beszélgetési időt kínál. Bár ez a nagyobb akkumulátorral rendelkező modernebb okostelefonokhoz képest korlátozottnak tűnhet, a cserélhető elem lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a hosszabb használathoz tartalék akkumulátort hordjanak maguknál, ami akkoriban sok felhasználó számára értékes funkció volt.
Összegzés
Összességében a ZTE Grand S II a megjelenési évében jó egyensúlyt képviselt a költségek és a funkciók között. A 180 EUR körüli áron kínált készülék szilárd teljesítményt, tisztességes kameraélményt és kielégítő csatlakozási lehetőségeket nyújtott, könnyű és elegáns kialakításba csomagolva. Azonban elavult szoftvere és az olyan modern funkciók hiánya, mint az NFC és a nagyobb teljesítményű akkumulátor olyan korlátokat jelent, amelyeket figyelembe kell venni, ha egy készüléket keresünk jelenlegi használatra. E hátrányok ellenére a Grand S II még mindig megbízható másodlagos eszközként vagy az okostelefonokba való bevezetésként szolgálhat a szűkös költségvetésűek számára.
Ad