Ad
ZTE Era

Bevezetés

A 2012 elején bejelentett és ugyanezen év vége felé megjelent ZTE Era a ZTE azon kezdeményezésének része volt, amellyel a ZTE az akkori versenyképes okostelefon-piacon kívánt maradandót alkotni. Bár mára már nem gyártják, a telefon a funkciók és specifikációk kiegyensúlyozott keverékét kínálta, és olyan középkategóriás felhasználókat célzott meg, akiknek a hatékonyságra volt szükségük anélkül, hogy a bankot megtörnék. Ez a felülvizsgálat a ZTE Era különböző aspektusait vizsgálja, feltárva erősségeit és gyengeségeit.

Tervezési és építési minőség

A ZTE Era minimalista megközelítéssel készült, és mindössze 7,8 mm vastagságú, karcsú profillal büszkélkedhet. Ez a maga idejében igen lenyűgöző volt, és a készüléket a vékony okostelefonok korabeli trendjéhez igazította. A készülék súlya továbbra is meghatározatlan, de a méretek és a tervezési etika alapján valószínűleg mérsékelt volt, ami hozzájárult a jó kézérzethez és a hordozhatósághoz. A Mini-SIM használata jellemző volt a korabeli készülékekre, és az akkori szabványos gyakorlatot tükrözte.

Megjelenítés és vizuális élmény

A 4,3 hüvelykes TFT-kijelzővel rendelkező ZTE Era 540 x 960 képpontos felbontást támogatott, ami körülbelül 256 képpont per inch pixelsűrűséget jelent. Ez a mindennapi használathoz teljesen megfelelő volt, tiszta és éles képi megjelenítést biztosított, bár nem tűnt ki élénkségével vagy betekintési szögével a következő években megjelenő, fejlett kijelzőtechnológiával rendelkező készülékekhez képest. A körülbelül 54,3%-os képernyő-test arány megfelelő volt, elegendő helyet biztosítva a navigációhoz és a médiafogyasztáshoz, bár ez messze elmarad a modern okostelefonoknál látott nagyméretű képernyőktől.

Teljesítmény és szoftver

A ZTE Era hardveres meghajtása figyelemre méltó fénypont volt. Az Nvidia Tegra 3 lapkakészlettel és 1,3 GHz-es órajelű négymagos processzorral felszerelt készülék a 2012-es szabványokhoz képest dicséretes multitasking- és játékképességeket kínált. Az ULP GeForce GPU tovább javította grafikus feldolgozási képességeit, így multimédiás felhasználásra is ésszerű választás volt. Az Android 4.0 Ice Cream Sandwich operációs rendszerrel futó telefon az Android ökoszisztéma akkori legfrissebb funkcióit biztosította a felhasználók számára, beleértve a továbbfejlesztett felhasználói felület optimalizálását és a hatékonyabb energiagazdálkodást.


    Ad

Kamera képességek

A képalkotás terén a ZTE Era egy 8 MP-es hátsó kamerát kapott, autofókusszal és LED vakuval, amely másodpercenként 30 képkocka sebességgel képes 1080p videót felvenni. Ez alkalmi fényképezéshez és videofelvételekhez megfelelő választássá tette, a legtöbb felhasználó igényeit kielégítve a tartományához képest elfogadható képminőséggel és színvisszaadással. Az előlapi VGA-kamera, bár alapfelszereltségű volt, megkönnyítette a videohívásokat és a szerény szelfiket, összhangban az akkori középkategóriás specifikációkkal.

Hang és csatlakoztathatóság

A készülék olyan szabványos audiofunkciókkal érkezett, mint a hangszóró és a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó, amely utóbbi ma is sok felhasználó által kedvelt funkció. Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a készülék támogatta a Wi-Fi, a Bluetooth 3.0 és a GPS funkciót, ami lefedte a csatlakoztathatóság és az adatmegosztás alapvető igényeit, valamint az offline médiafogyasztáshoz sztereó FM-rádiót. A DLNA és az UMA bevonása a vezeték nélküli kommunikációs képességek közé jelezte a ZTE elkötelezettségét a sokoldalú csatlakozási lehetőségek biztosítása iránt. Emellett az MHL-támogatással ellátott microUSB 2.0 port lehetővé tette a zökkenőmentes TV-out funkciót.

Az akkumulátor élettartama

A ZTE Era kivehető Li-ion akkumulátorral rendelkezett. Bár az akkumulátor kapacitására vonatkozó konkrétumok nem szerepelnek, ez a fajta akkumulátor jellemző volt arra, hogy lehetővé tette a felhasználók számára a cserélhetőséget és a kezelhetőséget, ami egy olyan kulcsfontosságú jellemzőt tükröz, amely mára már kevésbé elterjedt.

Összegzés

A ZTE Era egy kompetens középkategóriás okostelefon volt a megjelenése idején, amely a funkciók, a teljesítmény és a dizájn olyan egyensúlyát kínálta, amely a felhasználók széles körének megfelelt. Bár a mostanra már elavult technológiájával nem felel meg a modern okostelefonok szabványainak, 2012-ben stabil választás volt, elegáns kialakításával, képes négymagos processzorával és tisztességes kamerabeállításával. A telefon kiemelte a ZTE elkötelezettségét az értékorientált készülékek gyártása iránt, és figyelemre méltó fejezetet jelentett a portfóliójukban.


    Ad