Ad

Bevezetés
A ZTE Boost Max+ egy középkategóriás okostelefon, amely 2015 júliusában jelent meg a piacon. A középkategóriás készülékek tipikus jellemzőit hordozó telefon szerény technológiai funkciók keverékét kínálja a pénztárcabarát fogyasztóknak szánt vonzó árral. Bár azóta már nem forgalmazzák, továbbra is a ZTE azon stratégiájának bizonyítéka, hogy az alapvető funkciók feláldozása nélkül megfizethető árakat kínál.
Tervezés és kivitelezés
A telefon masszív felépítésű, 165,1 x 82,6 x 10,2 mm-es méretekkel rendelkezik, így a korához képest nagyvonalú készüléknek számít. A Boost Max+ 194,8 grammos súlyával a kézben jelentősnek érződik, ami vonzó lehet azon felhasználók számára, akik a súlyosabb készülékeket kedvelik. A készülék kialakítása egyszerű, funkcionális elrendezésű, és aranyszínű testben kapott helyet, ami egy csipetnyi eleganciát kölcsönöz neki. A Micro-SIM foglalat használata és a bővíthető memória hiánya kissé korlátozó lehet a modern okostelefonokhoz szokott felhasználók számára. A tartósságot a Corning Gorilla Glass üveg növeli, ami némi ellenállást biztosít a karcolásokkal és kisebb ütésekkel szemben.
Megjelenítés
A ZTE Boost Max+ 5,7 hüvelykes IPS LCD kijelzője 720 x 1280 képpont felbontású. Ez körülbelül 258 ppi pixelsűrűséget jelent, ami kielégítő vizuális élményt nyújt az alkalmi médiafogyasztáshoz és a mindennapi feladatokhoz. Bár a képernyő-test arány körülbelül 65,7%, ez kissé elavultnak tűnhet a kortárs telefonokhoz képest, amelyek a minimális kereteket helyezik előtérbe. Mindazonáltal a kijelző minősége megfelelő a legtöbb felhasználó számára, akiknek a méret fontosabb, mint a felbontás.
Teljesítmény és szoftver
A négymagos, 1,2 GHz-es processzorral és 2 GB RAM-mal felszerelt Boost Max+ alapteljesítménye elegendő a szokásos alkalmazások, a böngészés és a könnyű többfeladatos munkavégzés kezeléséhez. Android 5.1 Lollipop operációs rendszerrel szállítják, amely több generációval van lemaradva a jelenlegi Android-verziókhoz képest, ami potenciálisan korlátozza az alkalmazások kompatibilitását és a biztonsági funkciókat. A további tárolási lehetőségek hiánya a mindössze 16 GB-os belső tárolóval korlátozó tényező lehet azon felhasználók számára, akiknek jelentős alkalmazás- vagy médiatárolási igényeik vannak.
Ad
Kamera
A fényképezéshez a Boost Max+ egy 8 MP-es hátsó kamerát kínál, amely 1080p videó rögzítésére képes 30 képkocka/másodperc sebességgel, ami alkalmas a pillanatok megörökítésére ésszerű nappali fényviszonyok között. Az egyedülálló 1 MP-es előlapi kamera, bár az alapvető videohívásokhoz funkcionális, az okostelefonos fényképezés újabb fejlesztéseihez képest szerény minőségű. A kiváló minőségű szelfiket kereső felhasználók hiányolhatják az előlapi kamerát.
Csatlakoztathatóság és funkciók
A csatlakozási lehetőségek közé tartozik a Wi-Fi 802.11 b/g/n támogatás és a Bluetooth 4.0 A2DP-vel, amely alapvető vezeték nélküli kapcsolatot biztosít a hálózati és perifériás eszközökhöz. Az NFC és a rádió hiánya kihagyásnak tűnhet azon felhasználók számára, akik ezekre a funkciókra támaszkodnak. A készülék GPS-t tartalmaz a helymeghatározáshoz, de hiányoznak az újabb modellekben gyakori fejlett érzékelők. A szabványos kommunikációs portokat microUSB 2.0 interfész támogatja.
Az akkumulátor élettartama
A nem cserélhető 3400 mAh Li-Ion akkumulátor a Boost Max+ egyik erőssége, amely 3G hálózaton akár 16 órányi beszélgetési időt ígér, ami biztosítja, hogy a legtöbb felhasználó egy napot is kibírjon anélkül, hogy újratöltésre lenne szüksége. Az akkumulátor élettartama a készülék egyik legmegbízhatóbb tulajdonsága, amely azok számára vonzó, akik a hosszú élettartamot más jellemzőkkel szemben előnyben részesítik.
Összegzés
A ZTE Boost Max+ 2015-ös mércével mérve bőséges méretű kijelzőt, megfelelő feldolgozási teljesítményt és dicséretes akkumulátor-üzemidőt kínált, mindezt egy költséghatékony csomagban, 180 EUR körüli áron. Bár számos modern kényelmi funkció, mint például a gyorstöltés, az ujjlenyomat-érzékelő és a bővíthető tárhely hiányzik belőle, a Boost Max+ kiegyensúlyozott megközelítést nyújtott a mobiltechnológia terén, amely a sallangmentes felhasználóknak kedvezett. Annak ellenére, hogy megszűnt, továbbra is releváns azok számára, akik a korábbi okostelefon-kínálatból származó költséghatékony lehetőségeket keresik, vagy egy alapvető, megbízható telefont keresnek a mindennapi használatra.
Ad