Ad

Bevezetés
A ZTE Blade S7, amelyet először 2015 októberében mutattak be, a vállalat belépője volt a versenyképes középkategóriás okostelefonok piacára. Az ígéretes funkciókat kínáló, megfizethető árú készülék a dizájn, a teljesítmény és a költségek közötti kielégítő egyensúlyt keresők igényeit elégítette ki. Merüljünk el a konkrétumokban, hogy megértsük, mit tudott nyújtani ez a megszűnt készülék.
Tervezés és kivitelezés
A ZTE Blade S7 elegáns, minimalista dizájnnal büszkélkedhet, méretei 142 x 67 x 7,2 mm-esek. Vékony profilja és mindössze 131 grammos súlya egyszerre teszi hordozhatóvá és kényelmesen kezelhetővé. A telefon teste hibrid kettős SIM-kártyahelyet tartalmaz, amely két Nano-SIM-kártya befogadására alkalmas, ahol az egyiket microSDXC-kártyahelyként is használhatod a bővíthető tárhelyhez.
Megjelenítés
A ZTE Blade S7 első sorban egy 5,0 hüvelykes IPS LCD kijelzővel rendelkezik. Ez a képernyő 1080 x 1920 pixel felbontású, ami nagy, körülbelül 441 ppi-s pixelsűrűséget eredményez. Ezek a specifikációk élénk színeket és éles képeket biztosítanak a felhasználók számára, jól alkalmazkodva mind a médiafogyasztáshoz, mind az általános alkalmazáshasználathoz. A 72,4%-os képernyő-test arány tovább hangsúlyozza a modern esztétikát, bár nem olyan edge-to-edge, mint a ma kapható aktuálisabb készülékeknél.
Ad
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt a ZTE Blade S7-et a Qualcomm Snapdragon 615 lapkakészlet hajtja, okta-core CPU konfigurációval. Ez négy Cortex-A53 magot tartalmaz 1,5 GHz-es órajelen és négy további magot 1,0 GHz-en. A grafikus részleget az Adreno 405 GPU támogatja, így biztosítva, hogy a megjelenéskor elfogadható gördülékenységgel tudja kezelni a mindennapi feladatokat és a mérsékelt játékokat.
A készülék Android 5.1 Lollipop operációs rendszerrel fut, a MiFavor UI felülettel. Bár ez felhasználóbarát felületet biztosított a felhasználók számára, kiegészítve a hozzáadott testreszabási funkciókkal, az operációs rendszer kora miatt előfordulhat, hogy nem támogatja a legújabb szoftver- és biztonsági frissítéseket.
Kamera
A ZTE Blade S7 egyik kiemelkedő jellemzője a kettős 13 MP-es kamera volt, ami ebben a szegmensben ritkaságnak számított. Mind a fő-, mind a szelfikamera autofókuszos képességekkel rendelkezik, és támogatja az 1080p videofelvételt. Az elsődleges kamera olyan funkciókkal van felszerelve, mint a LED vaku, HDR és panoráma, míg az előlapi kamera a szelfik szerelmeseinek kedveskedett a jó felbontással és a finom részletek rögzítésével.
Akkumulátor és egyéb jellemzők
A(z) ZTE Blade S7 beépített akkumulátora 2500 mAh Li-Ion, nem cserélhető. Bár ez mai mércével mérve szerénynek tűnhet, ahhoz elegendő volt, hogy a felhasználó mérsékelt használat mellett átvészelje a napot. A töltés microUSB 2.0 porton keresztül történik, és bár ez ma már elavultnak tűnhet, a telefon bevezetési időszakában ez volt a jellemző.
Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a telefon támogatja a 802.11 a/b/g/n/ac Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac szabványt kétsávos képességgel, a Bluetooth 4.0-t, a GPS-t és az FM rádiót. Az NFC hiánya azonban hátrányt jelenthet az érintés nélküli fizetési lehetőségek iránt érdeklődő felhasználók számára. A készülék megtartja a hagyományos 3,5 mm-es audiocsatlakozót is, ami a vezetékes fejhallgatókat kedvelők számára előnyös. A telefon szenzorai közé tartozik az előlapon kényelmesen elhelyezett ujjlenyomat-érzékelő, valamint a gyorsulásmérő, a giroszkóp, a közelség- és az iránytű-érzékelő.
Összegzés
Bár a ZTE Blade S7-et már nem forgalmazzák, továbbra is bizonyítja, hogy a ZTE képes a kívánatos funkciókat versenyképes árú csomagba csomagolni. Jól lekerekített specifikációi, szilárd kamerateljesítménye, különösen a szelfikhez, és elegáns kialakítása vonzó választássá tette a maga idejében. Az okostelefon-technológia gyors fejlődésével azonban a telefon régebbi operációs rendszere és az olyan modern funkciók hiánya, mint az NFC és a nagyobb akkumulátor ma már hiányosnak tűnhet. Összességében a készülék megragadta egy középkategóriás okostelefon lényegét, amelynek célja a felhasználók alapvető igényeinek kielégítése volt, anélkül, hogy túlságosan bonyolultá tette volna a felhasználói élményt.
Ad