Ad

ZTE Blade Qlux 4G: Átfogó felülvizsgálat
A ZTE Blade Qlux 4G egy okostelefon, amely 2015 júniusában jelent meg a piacon, azzal a céllal, hogy megfizethető opciót nyújtson a 4G-kapcsolatot kereső felhasználók számára. Bár a telefon azóta megszűnt, még mindig releváns a néhány évvel ezelőtti olcsó okostelefonok iránt érdeklődők számára, különösen a kettős SIM-támogatás és az LTE-képességek miatt, ami az akkori árszinten ritka ajánlat volt.
Tervezés és kivitelezés
A készülék mérete 134,5 x 67,4 x 10,3 mm, ami kompakt formát kölcsönöz neki, és könnyen kézben tarthatóvá teszi. A 154 grammos készülék szilárd érzetet nyújt anélkül, hogy túl nehéz lenne, és jól egyensúlyoz a szilárdság és a hordozhatóság között. A fekete színével és műanyag felépítésével a design meglehetősen egyszerű, inkább a funkciót szolgálja, mint a divatot. A kettős Micro-SIM foglalat tökéletes azoknak a felhasználóknak, akiknek két számot kell kezelniük, akár személyes és munkahelyi célokra, akár a különböző mobilcsomagok kihasználása érdekében.
Megjelenítés
A(z) ZTE Blade Qlux 4G 4,5 hüvelykes IPS LCD kijelzője 480 x 854 pixel felbontású, ami körülbelül 218 ppi pixelsűrűséget jelent. Bár a képernyő mérete és felbontása a mai szabványok szerint szerénynek tűnhet, a kijelző általános használatra, például internetezésre és e-mailek ellenőrzésére teljesen elfogadható. Az IPS-technológia megfelelő betekintési szögeket és színvisszaadást biztosít, bár a viszonylag alacsony felbontás miatt egyes tartalmak kevésbé tűnnek élesnek.
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt a ZTE Blade Qlux 4G-t egy Mediatek MT6732M lapkakészlet hajtja, négymagos Cortex-A53 processzorral, 1,3 GHz-es órajelen. A készülék 1 GB RAM-mal rendelkezik, ami elegendő az alapvető feladatok és a könnyű multitasking kezeléséhez, de az intenzívebb alkalmazásoknál korlátozó lehet. A készülék alapból Android 4.4.4.4 KitKat rendszert futtat, de lehetőség van az Android 5.0 Lollipopra való frissítésre, amely a felhasználóknak kissé felfrissített felhasználói élményt kínál a teljesítmény és a dizájn javításával.
Ad
Kamera
A fényképezéshez a telefon 8 MP-es fő kamerát kínál, amely olyan funkciókkal van felszerelve, mint az autofókusz, a LED vaku, a HDR és a panoráma, amelyek kielégítik az alapvető fényképezési igényeket. Emellett 720p felbontású videók készítésére is képes 30 képkocka/másodperc sebességgel. Indiában az előlapi kamera 5 MP-es, Malajziában pedig 2 MP-es, ami megfelelő minőséget biztosít a szelfikhez és a videohívásokhoz. A kamera beállítása jellemző a korabeli olcsó telefonokra, amelyek teljesítménye elfogadható, de nem különösebben kiemelkedő.
Csatlakoztathatóság és érzékelők
A csatlakozási lehetőségek közé tartozik a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth 4.0 és a GPS GLONASS-szal, bár az NFC funkció hiányzik. A telefon FM-rádiótámogatással és microUSB 2.0 porttal rendelkezik a töltéshez és adatátvitelhez. A GPS és a GLONASS beépítése üdvözlendő funkció a pontos helymeghatározási szolgáltatásokhoz. Ami az érzékelőket illeti, gyorsulásmérővel és közelségérzékelővel rendelkezik, ami lefedi a mobilfunkciók alapjait.
Az akkumulátor élettartama
A ZTE Blade Qlux 4G-t egy cserélhető 2200 mAh Li-Ion akkumulátor hajtja, amely egy ilyen szintű készülék esetében elfogadható élettartamot biztosít. A hivatalos becslések szerint akár 250 óra készenléti idő 2G és 3G hálózatokon, valamint 11 óra 40 perc beszélgetési idő 2G-n és 9 óra 40 perc 3G-n. Ez megfelel a legtöbb alkalmi felhasználó napi igényeinek, akik a szokásos telefonos műveleteket végzik túlzott médiafogyasztás nélkül.
Ár és elérhetőség
Bár már nem gyártják, a telefon ára aktív értékesítési időszakában 70 EUR körül volt, így a pénztárcabarát vásárlók számára vonzó választás lehetett. Ez az ár, a 4G-kapcsolattal kombinálva, a korlátok ellenére is jelentős eladási szempont volt.
Összefoglalva, a ZTE Blade Qlux 4G figyelemre méltó ajánlat volt a költségvetési szegmensben, amely vonzó áron nyújtott kettős SIM-támogatást és 4G-képességeket. Bár teljesítménye és funkciói talán nem tűnnek ki a modern szabványok szerint, a maga idejében jól kielégítette az alapvető igényeket, így ésszerű választás volt a megfizethetőséget és megbízhatóságot a fejlett funkcionalitással szemben kereső felhasználók számára.
Ad