Ad
ZTE Blade L3 Plus

Bevezetés

A ZTE Blade L3 Plus egy kedvező árú okostelefon volt, amely 2015 áprilisában debütált a piacon, miután ugyanezen év márciusában bejelentették. A készülék a későbbi megszűnése ellenére annak idején csábító lehetőséget jelentett a költségtudatos fogyasztók számára, mivel a mindennapi használathoz szükséges funkciók kiegyensúlyozott kombinációját nyújtotta.

Tervezés és kivitelezés

A 139,8 x 71 x 9 mm-es és 150 grammos ZTE Blade L3 Plus kompakt és kezelhető kialakítással büszkélkedhetett, amely a 2010-es évek közepén készült okostelefonokra jellemző. A többféle színben, többek között fekete, fehér, sárga és kék színben kapható készülék egyfajta személyre szabhatóságot kínált a felhasználók számára. A készülék kettős SIM-kártyahelyet tartalmazott, ami előnyös volt azon felhasználók számára, akiknek külön munkahelyi és személyes vonalra volt szükségük, vagy akik különböző hálózati tervezeteket akartak kihasználni.

Megjelenítés

A telefon 5,0 hüvelykes TFT-kijelzővel volt felszerelve, amely 720 x 1280 képpont felbontást kínál. Ez körülbelül 294 ppi pixelsűrűséget jelentett, ami akkoriban világos és megfelelő vizuális minőséget biztosított böngészéshez, játékhoz vagy médiafogyasztáshoz. A képernyő-test arány 69,4% körül volt, ami a méretéhez képest kiegyensúlyozott megjelenítési területet biztosított.

Teljesítmény

A motorháztető alatt a ZTE Blade L3 Plus-t a Mediatek MT6582 lapkakészlet hajtja, amelyhez egy négymagos, 1,3 GHz-es Cortex-A7 CPU és egy Mali-400MP2 GPU párosul. Bár ezek a specifikációk messze voltak a csúcskategóriától, elegendőek voltak az alapvető okostelefonos feladatokhoz, mint például a közösségi média, a könnyű játék és a navigáció. A telefonon az Android 4.4.2 KitKat futott, amely zökkenőmentes felhasználói élményt nyújtott, bár a későbbi Android-verziókban elért fejlesztésekről lemaradt. A mindössze 1 GB RAM-mal és 8 GB belső tárolóval a felhasználóknak korlátozott hely állt rendelkezésre, de a tárhelyet a dedikált microSDHC-kártyahelyen keresztül bővíthették.


    Ad

Kamera

A ZTE Blade L3 Plus fényképezését egyetlen 13 MP-es fő kamera támogatja, autofókusszal és LED vakuval. Jól megvilágított körülmények között is képes volt tisztességes képeket készíteni, ami a mindennapi fotózási igényeknek megfelelő volt. Az 5 MP-es előlapi kamera beépítése szintén elfogadható szelfiket és videohívásokat tett lehetővé. Bár a kamerák nem voltak úttörőek, az alkalmi fotósok számára hasznos funkciókat biztosítottak.

Csatlakoztathatóság és funkciók

A csatlakoztathatóság tekintetében a telefon támogatott Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS a navigációhoz és microUSB 2.0. A készülék FM-rádiót is tartalmazott, ami a rádiózás szerelmesei által nagyra becsült funkció, amely manapság nem gyakran található meg az okostelefonokban. A telefon nem rendelkezett NFC-képességgel, ami korlátot jelenthetett az érintés nélküli fizetés iránt érdeklődő felhasználók számára. A készülék alapvető érzékelőkkel volt felszerelve, többek között gyorsulásmérővel és közelségérzékelővel, ami javította az általános funkcionalitást.

Az akkumulátor élettartama

A(z) ZTE Blade L3 Plus akkumulátorral érkezett, amely cserélhető Li-Ion 2000 mAh akkumulátorral rendelkezik. Bár a mai szabványok szerint szerény, az alapszintű használathoz elfogadható élettartamot biztosított, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy egy napot könnyű vagy mérsékelt használat mellett is kibírjanak. A cserélhető akkumulátor praktikus funkció volt, amely egyre ritkább a modern okostelefonokban, és lehetőséget biztosított a gyors akkumulátorcserére.

Összegzés

A ZTE Blade L3 Plus a bevezetéskor 100 EUR körüli áron, 2015-ben sok felhasználó számára jelentett pénzügyileg elérhető belépési lehetőséget az okostelefonok világába. Bár nem rendelkezett a magasabb kategóriájú kortársak jellemzőivel vagy teljesítményével, a mindennapi feladatokhoz megfelelő funkcionalitást nyújtott, és megfelelt a dual-SIM-támogatást és bővíthető tárhelyet kereső felhasználóknak. Még ha már nem is gyártják, jellemzői továbbra is fontosak maradnak a kedvező árú okostelefonok fejlődésének megértéséhez a megjelenését követő években.


    Ad