Ad
ZTE Blade G2

ZTE Blade G2 felülvizsgálata

A 2013-ban megjelent ZTE Blade G2 egy olyan kedvező árú okostelefon volt, amelyet az akkori mobilfelhasználók alapvető igényeinek kielégítésére terveztek. Két SIM-kártya támogatásával és egyszerű kialakításával a funkcionális és költséghatékony készüléket kereső felhasználók figyelmét igyekezett megragadni. Bár már nem gyártják, továbbra is referenciapontként szolgál arra vonatkozóan, hogyan készültek a belépő szintű okostelefonok egy évtizeddel ezelőtt.

Tervezés és kivitelezés

A ZTE Blade G2 kompakt és könnyű kialakítású, 133 x 66 x 9,9 mm-es és 145 gramm súlyú. A kettős SIM-funkció mini-SIM-kártyákra támaszkodik, mindkettő kettős készenléti keretrendszerben működik, ami népszerű volt azok számára, akiknek egyszerre két számot kellett kezelniük. Az akkori kategóriájú telefonoknál hagyományosnak számító műanyag teste a kissé vastag felépítésnek köszönhetően megfelelő fogást biztosított.

Megjelenítés

A Blade G2 4,5 hüvelykes IPS LCD képernyője 480 x 854 pixel felbontású. Ez körülbelül 218 ppi pixelsűrűséget jelent, ami bár szerény, de az alapvető feladatokhoz és a médiafogyasztáshoz elfogadható vizuális minőséget biztosít. A képernyő a telefon előlapjának mintegy 63,6%-át foglalja el, ami a modern szabványokhoz képest viszonylag vastag kereteket sugall, de a megjelenési időszakra jellemző.

Teljesítmény és szoftver

A motorháztető alatt a ZTE Blade G2-t egy Mediatek MT6589 lapkakészlet hajtja, négymagos, 1,2 GHz-es Cortex-A7 processzorral. A PowerVR SGX544 GPU-val párosítva a telefon képes volt egyszerű alkalmazások és játékok kezelésére. A készülék az Android 4.2.1 (Jelly Bean) operációs rendszerrel van felszerelve, amely akkoriban szabványos verzió volt, és zökkenőmentes felhasználói élményt nyújtott az alapvető okostelefonos tevékenységekhez. A korlátozott 512 MB RAM és a 4 GB-os, microSDHC-n keresztül bővíthető belső tárhely azonban némi korlátot jelenthet a multitasking és a nagyobb alkalmazások vagy médiafájlok tárolása során.


    Ad

Kamera

A készülék egyetlen 5 MP-es hátlapi kamerával van felszerelve, amely autofókuszt és LED vakut tartalmaz, és egyszerű, alkalmi megosztásra alkalmas fényképeket készít. A videofelvételek rögzítése támogatott, bár a felbontás és a képkockasebesség pontos meghatározása nélkül a szokásos VGA-minőségre számíthatunk. Az előlapi VGA kamera alapvető szelfikészítésre és videohívásokra szolgál, tükrözve a belépőszintű telefonokkal szemben akkoriban támasztott igényeket és technológiákat.

Csatlakoztathatóság és funkciók

A Blade G2 támogatja az alapvető csatlakozási lehetőségeket, beleértve a Wi-Fi 802.11 b/g/n-t hotspot képességekkel, a Bluetooth 4.0-t, a GPS-t a navigációhoz, valamint a microUSB 2.0 portot a töltéshez és az adatátvitelhez. Bár az NFC hiányzik belőle, beépített antennával ellátott FM-rádiót tartalmaz, amit sok olyan felhasználó értékel, aki szívesen hallgat rádióadásokat. A 3,5 mm-es csatlakozó fenntartja a kompatibilitást az audió tartozékok széles skálájával.

Az akkumulátor élettartama

A kivehető 2000 mAh Li-Ion akkumulátorral táplált Blade G2 az osztályához képest kielégítő élettartamot kínált. Akár 300 órán át is képes készenlétben maradni, 2G hálózaton pedig akár 15 órán át, 3G hálózaton pedig 12 órán és 30 percen át beszélhetünk vele. A kivehető akkumulátor előnye, hogy a felhasználók a hosszabb használatra tartalékot is magukkal vihetnek, ha nem férnek hozzá konnektorokhoz.

Összegzés

A bevezetésekor 100 EUR körüli áron a ZTE Blade G2-t a pénztárcabarát fogyasztóknak szánták, akik alapvető okostelefon-élményt keresnek. A kettős SIM-kapacitás, az ésszerű akkumulátor-üzemidő és a mindennapi feladatokhoz elegendő teljesítmény keveréke a korszakában használható választássá tette. Bár nem biztos, hogy megállja a helyét a modern készülékekkel szemben, az okostelefonok fejlődésének átmeneti szakaszát mutatja be, áthidalva a funkciótelefonok és a fejlettebb okostelefonok közötti szakadékot.


    Ad