Ad
ZTE Blade G V880G

Bevezetés

A 2013 áprilisában megjelent ZTE Blade G V880G egy belépő szintű okostelefon volt, amely a maga idejében a mindennapi használatra alkalmas alapvető funkciókat kínált. A készülék annak ellenére, hogy megszűnt, érdekes reprezentációként szolgál a korai androidos okostelefonokról, és betekintést nyújt a 2010-es évek elejének mobiltechnológiai tájképébe.

Tervezés és kivitelezés

A ZTE Blade G V880G a korszakára jellemző, egyszerű, praktikus kialakítással rendelkezik. A 133 x 67 x 9,2 mm-es méretekkel és 140 grammos tömeggel kényelmesen elfér a kézben anélkül, hogy nehézkes lenne. A kialakításban mini-SIM foglalat található, és a teste a tartósság érdekében készült, így praktikus választás lehet a felhasználók számára, akik a strapabíróságot az esztétikával szemben előnyben részesítik. A telefon fekete és kék színben volt kapható, kiszolgálva azokat, akik a klasszikus vagy a kissé élénkebb megjelenést értékelik.

Megjelenítés

A 4,5 hüvelykes IPS LCD képernyővel rendelkező ZTE Blade G V880G felbontása 480 x 854 pixel. Ez körülbelül 218 ppi pixelsűrűséget jelent, ami a mai szabványok szerint ugyan nem figyelemre méltó, de a maga idejében elfogadható volt. A kijelző minősége megfelelő színvisszaadást és betekintési szögeket biztosít, így alkalmas az alapvető multimédiás élményekhez és a mindennapi feladatokhoz.

Teljesítmény és szoftver

A motorháztető alatt a telefont egy Qualcomm MSM8225 Snapdragon S4 Play chipset hajtja, amelyhez egy kétmagos, 1,2 GHz-es Cortex-A5 processzor és egy Adreno 203 GPU társul. Ezek a specifikációk még a megjelenési időszakhoz képest is szerények voltak, az alapvető többfeladatos képességekre és a könnyű alkalmazáshasználatra összpontosítva. Az Android 4.1.2 (Jelly Bean) rendszert futtató Blade G V880G hozzáférést biztosított az alapvető Android funkciókhoz és a felhasználóbarát kezelőfelülethez, bár az újabb alkalmazások és frissítések hatékony kezelésében nehézségekbe ütközhet.


    Ad

Memória és tárolás

A készülék 512 MB RAM-mal és 4 GB belső tárhellyel rendelkezik, amelyből csak körülbelül 1,9 GB áll a felhasználó rendelkezésére. Szerencsére a dedikált microSDHC foglalat lehetővé teszi a bővíthető tárhelyet, így a felhasználók további tárhelyet igényelhetnek az alkalmazások, a média és a dokumentumok számára. Ez a kapacitás viszonylag korlátozott, ami tükrözi a megcélzott belépő szintű piaci szegmenst.

Kamera jellemzői

A Blade G V880G egy 5 MP-es, autofókuszos és LED-es vakuval ellátott hátlapi kamerával rendelkezik, amely jól megvilágított körülmények között is tisztességes képeket készít. Alapvető videofelvételi képességeket kínál, amelyek alkalmi fényképezéshez is alkalmasak. Az előlapi VGA-kamera szerényebb, elsősorban videohívásokhoz és alacsony felbontású szelfikhez készült.

Csatlakoztathatóság és egyéb jellemzők

A(z) ZTE Blade G V880G olyan alapvető csatlakozási lehetőségeket tartalmaz, mint a Wi-Fi 802.11 b/g/n Wi-Fi Direct és hotspot képességekkel, Bluetooth 3.0 A2DP-vel, GPS navigációhoz és NFC támogatás, ami kissé meglepő egy ilyen kategóriájú telefon esetében. Emellett sztereó FM-rádiót is tartalmaz RDS-szel és szabványos 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval, ami hangsúlyozza az alapvető multimédiás funkciók iránti elkötelezettségét. A gyorsulásmérő, a közelségérzékelő és az iránytű jelenléte növeli a használati értéket, bár a funkciókészlet igazodik a korszak tipikus elvárásaihoz.

Az akkumulátor élettartama

Az okostelefont egy cserélhető 2000 mAh-s Li-Ion akkumulátor táplálja, amely megfelelő élettartamot biztosít egy napi mérsékelt használathoz. Ez a kapacitás akkoriban jellemző volt az okostelefonokra, egyensúlyt teremtve a teljesítmény és az akkumulátor élettartama között.

Összegzés

A ZTE Blade G V880G-t 280 EUR körüli induló árral a piacra dobáskor elérhető belépő szintű okostelefonként pozícionálták. Funkciókészlete alapvető mobil számítástechnikai funkciókat kínált azoknak a felhasználóknak, akik egyszerű, sallangmentes készüléket keresnek a mindennapi kommunikációhoz és könnyű multimédiás tevékenységekhez. Bár nem veheti fel a versenyt a modern okostelefonok képességeivel, történelmi jelentősége bepillantást enged a mobiltechnológia fejlődési útjába.


    Ad