Ad
ZTE Axon Max

Bevezetés

A ZTE Axon Max egy okostelefon, amely 2015 decemberében tette le a névjegyét, hivatalos megjelenése ugyanabban a hónapban történt. Bár mára már megszűnt, ezt a telefont úgy tervezték, hogy a bevezetés idején a nagyképernyős, tisztességes specifikációkkal rendelkező készüléket kereső felhasználóknak szóljon. Ránézésre az Axon Max nagy kijelzőt, robusztus akkumulátort és kiegyensúlyozott, különböző mindennapi feladatokra alkalmas teljesítményt kínált.

Tervezés és megjelenítés

Az Axon Max egy jelentős, 6,0 hüvelykes IPS LCD kijelzővel rendelkezik, amelynek felbontása 1080 x 1920 pixel. Ez a felbontás a körülbelül 367 ppi pixelsűrűséggel együtt éles és élénk képeket biztosított, így megfelelő volt videók nézéséhez és játékhoz. A telefon körülbelül 77,5%-os képernyő-test arányú, ami akkoriban igen lenyűgözőnek számított, és jelentős mennyiségű képernyőfelületet biztosított a felhasználók számára. Méreteit tekintve 160 x 80 x 7,5 mm-es, súlya pedig 188 gramm, így viszonylag vékony, de a nagyobb akkumulátor miatt valamivel nehezebb, mint néhány versenytársáé. Egyedi arany színben kapható, ami azok számára vonzó, akik egy kis feltűnést kedvelnek a készülékükben.

Teljesítmény és szoftver

A motorháztető alatt a ZTE Axon Max-ot egy Qualcomm MSM8952 Snapdragon 617 chipset hajtja, egy okta-core processzor négy 1,5 GHz-es Cortex-A53 és négy 1,2 GHz-es Cortex-A53 mag kombinációjával. Ez egy Adreno 405 GPU-val párosulva megfelelő teljesítményt nyújtott a középkategóriás feladatokhoz. A telefon 3 GB RAM-mal és 32 GB belső tárhellyel rendelkezik, amely a második SIM-helyen megosztott microSD-kártyával bővíthető, így a felhasználóknak némi rugalmasságot biztosít a tárhely tekintetében. Az induláskor Android 5.1 Lollipop operációs rendszerrel futó szoftver még 2015-ös mércével mérve is kissé elavult volt, mivel az Android 6.0 Marshmallow már megjelent, de a legtöbb felhasználó igényeinek megfelelően stabil és működőképes volt.


    Ad

Kamera

A fotózás szerelmesei az Axon Max kamerakínálatát a maga idejében tisztességesnek találhatják. A hátlapi kamera egyetlen 16 MP-es lövő, f/1.9-es rekeszértékkel, PDAF-fel felszerelve a gyorsabb fókuszálás érdekében. Az olyan funkciók, mint a LED vaku, a HDR és a panoráma sokoldalú fotózási lehetőségeket tesznek lehetővé. A fő kamera 1080p videók rögzítésére képes 30fps sebességgel, ami a középkategóriás készülékeknél szabványos volt abban az időszakban. A 13 MP-es, f/2.2-es rekeszértékkel rendelkező szelfikamera elég alkalmas a minőségi szelfikészítéshez, azonban az újabb modellekhez képest hiányoznak a fejlett funkciók.

Akkumulátor és csatlakoztathatóság

Az Axon Max egyik kiemelkedő jellemzője a 4140 mAh kapacitású akkumulátor. Méretéből adódóan a felhasználók szilárd akkumulátor-üzemidőre számíthatnak, amely bőséges energiát biztosít egész nap, különösen a mérsékelt felhasználók számára. A készülék támogatja a 18 W-os Quick Charge 2.0-t, ami igen előnyös volt, mivel kevesebb időt töltött konnektorhoz kötve.

Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a ZTE Axon Max a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth 4.0 és a GPS, beleértve a GLONASS és a BDS támogatását a régiótól függően. Hiányzik azonban az NFC és az FM-rádió képesség, ami megfontolandó lehet azon felhasználók számára, akik támaszkodnak ezekre a funkciókra. Az USB Type-C port a jövőbe mutató választás volt, gyorsabb adatátvitelt kínál az elődökhöz képest.

További jellemzők

A telefon a fokozott biztonság érdekében hátul elhelyezett ujjlenyomat-érzékelőt tartalmaz, valamint más megszokott érzékelőket, például gyorsulásmérő, giroszkóp, közelségmérő és iránytű. Ezek az érzékelők az alapvető biztonságtól a navigációs és mozgásérzékelő alkalmazásokig számos funkciót támogattak.

Összegzés

Összefoglalva, a ZTE Axon Max egy szilárd középkategóriás telefonnak mutatkozott be, néhány figyelemre méltó tulajdonsággal, mint például a nagy akkumulátor, a méretes kijelző és az ujjlenyomat-védelem. Bár nem volt célja, hogy versenyre keljen a zászlóshajó készülékekkel, specifikációi és felépítése arra irányult, hogy versenyképes áron elegendő teljesítményt nyújtson a mindennapi igényekhez. Bár már nem kapható a piacon, emlékeztetőül szolgál a mobiltechnológia fejlődésére, és bepillantást enged az öt évvel ezelőtti robusztus csomagba.


    Ad