Ad

Bevezetés
A 2015 novemberében megjelent ZTE Axon Lux egy zászlóshajó modell volt, amelynek célja a prémium teljesítmény és funkciók biztosítása volt versenyképes áron. Az azóta megszűnt készülék a megjelenésekor a hardveres és szoftveres újítások meggyőző keverékét mutatta be. A teljesítményre és a multimédiás képességekre összpontosítva az Axon Lux a robusztus okostelefon-élményt kereső, technológia iránt fogékony felhasználóknak kedvezett.
Tervezés és kivitelezés
A 154,5 x 75,3 x 9,7 mm-es méretekkel és 168 grammos tömeggel az Axon Lux egyensúlyt teremt a jelentős, mégis kezelhető formájú készülék között. Hibrid kettős SIM-készletet kínált, mindkét Nano-SIM-kártyát befogadva, bár a microSD bővítéshez egy közös nyílással. A telefon külseje, amely Ion Gold, Chromium Silver és Phthalo Blue színekben kapható, klasszikus, visszafogott, mégis elegáns esztétikára szabott formatervezési etikát tükröz. A hátul elhelyezett ujjlenyomat-érzékelő a biztonság és a használhatóság szempontjából is korszerű érintést biztosított.
Megjelenítés
A telefon 5,5 hüvelykes IPS LCD kijelzője lenyűgöző 1440 x 2560 pixeles felbontással rendelkezik, ami sűrű, 534 pixel per inch felbontást eredményez. Ez élénk és éles kijelzőt eredményezett, amely ideális volt médiafogyasztáshoz és részletes feladatokhoz. A körülbelül 71,7%-os képernyő-test arány a maga korában meglehetősen standardnak számított, így túlzott keret nélkül nyújtott magával ragadó látványt.
Teljesítmény
A motorháztető alatt a ZTE Axon Luxot egy Qualcomm Snapdragon 810 lapkakészlet hajtotta, amely egy okta-core CPU-t tartalmaz négy Cortex-A53 maggal, amelyek 1,5 GHz-es órajelen és négy Cortex-A57 maggal 2,0 GHz-en működnek. Adreno 430 GPU-val párosítva ez a konfiguráció erős teljesítményt nyújtott a különböző alkalmazások és többfeladatos forgatókönyvek során. Bár az Android 5.0.2 Lollipop operációs rendszerrel indult, az általános szoftveres élmény zökkenőmentes volt, amit 4 GB RAM és 128 GB belső tárhely támogatott, ami bőséges helyet biztosított az alkalmazások és a média számára. A microSDXC rendelkezés további bővítést tett lehetővé, bár a megosztott SIM-hely használatával.
Ad
Kamera képességek
Az Axon Lux büszkélkedhetett egy kettős 13 MP-es fő kamera konfigurációval, amelyet olyan funkciókkal egészítettek ki, mint a fázisérzékelő autofókusz (PDAF), a kettős LED vaku és a különböző fényképezési módok, beleértve a panorámát és a HDR-t. Támogatta a 4K videofelvételt is 30 képkocka/másodperc sebességgel, ami vonzó a nagy felbontású videók rögzítése iránt érdeklődő felhasználók számára. Az előlapi 8 MP-es kamera jól szolgálta a szelfikészítést és a videobeszélgetéseket, a személyes fotózási igényekhez megfelelő minőségi színvonalat tartva fenn.
Hang és csatlakoztathatóság
A hangzás az Axon Lux egyik erőssége volt, mivel 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót és 32 bites/192 kHz-es hangtámogatást tartalmazott, ami kiváló hangminőséget ígért az audiofilok számára. A csatlakozási lehetőségek átfogóak voltak, a kétsávos Wi-Fi, a Bluetooth 4.1, az NFC és a GPS. Bár hiányzott a rádió, ezt Wi-Fi Direct és hotspot képességekkel kompenzálta. A készülék microUSB 2.0 portja megkönnyítette a szabványos vezetékes kapcsolatokat és a töltést.
Akkumulátor
A nem cserélhető Li-Ion 3000 mAh kapacitású akkumulátor megfelelő élettartamot biztosított a mindennapi használathoz, gyors 18 W-os vezetékes töltéssel és a Qualcomm Quick Charge 2.0 technológiával párosulva. Bár az akkumulátor kapacitása vagy töltési sebessége nem állított fel új mércét, a teljesítmény megbízható volt és a kortársakkal egyenrangú.
Összegzés
Összességében a ZTE Axon Lux egy jól felszerelt okostelefon volt, amely a maga idejében a felhasználók igényeit kielégítette robusztus funkciókészletével, megbízható teljesítményével és vonzó, körülbelül 300 eurós árával. Bár mára már nem gyártják, a ZTE elkötelezettségét bizonyította, hogy értékorientált, nagy teljesítményű készülékeket szállítson. Bár az újabb modellek felülmúlták specifikációit és funkcióit, az Axon Lux továbbra is figyelemre méltó említés marad az okostelefonok evolúciójában.
Ad