Ad

Bevezetés
A 2015 októberében bemutatott ZTE Axon a ZTE jelentős belépője a korabeli középkategóriás okostelefonok piacára. Bár mára már megszűnt, ez az okostelefon a szilárd kialakítás, az ésszerű teljesítmény és a versenyképes funkciók kombinációját kínálta, amely a költségvetés-tudatos fogyasztóknak szólt. Merüljünk el ennek a készüléknek a különböző aspektusaiban, hogy megértsük az általános vonzerejét és korlátait.
Tervezés és kivitelezés
A ZTE Axon a maga idejében igen vonzó dizájnnal rendelkezik, méretei 153,9 x 73,7 x 9,4 mm-esek, súlya pedig 169,8 gramm. Karcsú és robusztus testtel rendelkezik, amely hagyományos Micro-SIM foglalatot tartalmaz. Ez a modell többféle színváltozatban volt elérhető, többek között Ion Gold, Chromium Silver és Phthalo Blue színekben, a legkülönbözőbb esztétikai ízléseknek megfelelően.
Megjelenítés
A ZTE Axon 5,5 hüvelykes IPS LCD képernyővel felszerelt, 1080 x 1920 pixeles Full HD felbontású kijelzője. A kijelző kb. 401 képpont/oll pixelsűrűséget kínál, így a képek és a szövegek élesen és részletesen jelennek meg. A ~73,5%-os képernyő-test arány megfelelő, bár a mai szabványok szerint nem a legoptimálisabb. A Corning Gorilla Glass 3 által kínált védelem azonban üdvözlendő volt, amely ellenállást biztosít a karcolásokkal és kisebb ütésekkel szemben.
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt a ZTE Axon a Qualcomm Snapdragon 801 lapkakészletet használja, amelyhez egy négymagos, 2,3 GHz-es Krait 400 CPU és egy Adreno 330 GPU társul. A maga idejében ez a konfiguráció képes volt hatékonyan kezelni a mindennapi feladatokat, és még a könnyű vagy mérsékelt játékokat is támogatta. Android 5.1.1 Lollipop operációs rendszerrel futott, amely a megjelenésekor viszonylag aktuális volt, bár nem ígért olyan szoftverfrissítéseket, mint amilyeneket a nevesebb gyártók általában kínálnak.
Ad
Kamera
A fotózás szerelmeseinek a költségvetésben a ZTE Axon bemutatott egy kettős 13 MP-es hátsó kamera beállítása autofókusszal. A kamera dual-LED vakuval és a panoráma és HDR módok támogatásával volt felszerelve, ami fokozta a sokoldalúságát. Lehetővé tette az 1080p-s videofelvételt 30fps sebességgel és egy alternatív 720p-s 120fps sebességgel a lassított felvételekhez. Az előlapi kamera 8 MP-es érzékelővel rendelkezett, amely képes volt tisztességes szelfik készítésére és videohívások támogatására.
Hang és csatlakoztathatóság
A készülék nem kötött kompromisszumot a hangminőség terén, hangszóróval és 3,5 mm-es audiocsatlakozóval rendelkezik, amelyet 32 bites/192 kHz-es audiótámogatással egészítettek ki, így az audiofilok számára is megfelelő a kiszolgálás. Csatlakoztathatósági csomagja átfogó volt, beleértve a Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac szabványt a gyors vezeték nélküli internethez, a Bluetooth 4.0-t, a GPS-t a navigációhoz és az NFC funkciót. További jellemző volt az FM-rádió beépítése, ami az utóbbi időben ritkaságszámba ment az okostelefonokban.
Az akkumulátor élettartama
A(z) ZTE Axon energiaigényét egy nem cserélhető Li-Ion 3000 mAh akkumulátorral elégítette ki. Ez a kapacitás ugyan nem úttörő, de kielégítő üzemidőt biztosított, a készenléti idő akár 300 óra, a beszélgetési idő pedig 3G-n akár 25 óra is lehetett. A telefon támogatta a 10 W-os vezetékes töltést a Quick Charge 1.0 technológiával, ami viszonylag gyors energia-visszatöltést biztosított.
Összegzés
Összefoglalva, a ZTE Axon egy versenyképes opció volt a szegmensében, amely bájos dizájnt, tisztességes teljesítményt és képes kamerát kínál a 290 EUR körüli árkategóriában. Megszűnése miatt a gyűjtők és a 2010-es évek közepének okostelefon-technológiáját értékelők számára érdekes darab. Annak ellenére, hogy hiányzott belőle néhány modern kényelmi funkció, kiadása idején egy egészséges csomagot nyújtott, amely kielégítette egy átlagos felhasználó igényeit.
Ad