Ad
ZTE Avail

ZTE Avail: Retro felülvizsgálat

Bevezetés és tervezés

A 2011 októberében bejelentett és ugyanezen év decemberében megjelent ZTE Avail retro bepillantást nyújt az Android okostelefonok kezdeti időszakába. A kezdeti elismeréstől kezdve gyorsan előrehaladva, ez a készülék mára megszűnt. Annak idején a ZTE Avail egy kompakt és egyszerű, mindössze 127 grammos készülék volt. A 116 x 62 x 13 mm-es méretekkel a telefon elég könnyű ahhoz, hogy kényelmesen elférjen a kézben, de elég masszív ahhoz, hogy robusztusnak érezzük. Felépítése a Mini-SIM foglalat korszakát idézi, emlékeztetve a mobiltechnológia átmeneti szakaszára.

Megjelenítés

A mobiltelefon egy TFT-kijelzőt mutatott be, amely alátámasztja a belépő szintű piaci pozícionálást, és akár 256K színt is támogat. A 3,5 hüvelykes méret és a 320 x 480 pixeles felbontás mellett a 165 ppi pixelsűrűségű kijelző tekintélyes vizuális élményt nyújtott. Bár a mai nagyfelbontású szabványoknak nem felel meg, a ZTE Avail képernyője akkoriban meglehetősen általános volt az árkategóriájához képest.

Teljesítmény és operációs rendszer

A ZTE Avail-t az Android 2.3, azaz a Gingerbread operációs rendszer hajtotta, amely különböző fejlesztéseket hozott az elődjeihez képest, például a használhatóság javítását, az energiagazdálkodást és a nagyobb képernyőméretek támogatását. Ez az operációs rendszer 512 MB RAM-mal és 512 MB belső memóriával rendelkezett, amely a microSDHC-nyíláson keresztül bővíthető, ami kulcsfontosságú volt azon felhasználók számára, akik több médiát kívántak tárolni, mint amennyit a belső memória befogadni tudott. A teljesítmény megbízható volt az alapvető feladatok kezeléséhez, de az intenzív alkalmazások vagy a többfeladatos működés kihívást jelenthet.

Kamera

A fényképezés terén a készülék egyetlen 5 MP-es, autofókuszos kamerát tartalmazott, ami figyelemre méltó a felhasználók számára, akik egy kedvező árú, képes fényképezőgépet keresnek. Támogatta a videofelvételt is, bár a minőség szerény volt. Az előlapi kamera hiánya aláhúzta az elsődleges felhasználásra szánt kialakítást, amely inkább az alapvető rögzítési igényekre összpontosított, mintsem az akkoriban fellendülő szelfi trend elősegítésére.


    Ad

Csatlakoztathatóság

A csatlakozási lehetőségek között szerepelt a GSM és HSPA sávok támogatása, akár HSPA 7,2/2 Mbps sebességgel, ami a maga idejében tisztességes webböngészést és hálózati használatot tesz lehetővé. A készülék Wi-Fi, Bluetooth 2.0 és GPS helymeghatározás funkcióval volt felszerelve, így a csatlakoztathatósághoz és navigációhoz szükséges tipikus funkciókat kínálta. Hiányzott azonban a rádió, ami hátrányt jelenthetett az útközbeni zenehallgatáshoz szokott felhasználók számára.

Hang és használhatóság

A hangzás tekintetében a ZTE Avail hangszóróval lett felszerelve, és megtartotta a klasszikus 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót, amely az audiofilek és az alkalmi hallgatók körében egyaránt kedvelt funkció. A készülék számos multimédiás formátumot támogatott, köztük az MP4 és a H.264 formátumot, de inkább a funkcionalitásra, mintsem a médiafogyasztásra volt szabva.

Az akkumulátor élettartama és egyéb funkciók

A ZTE Avail 1800 mAh-s, cserélhető Li-Ion akkumulátorral működik, amely akár 225 óra készenléti időt és 5 óra beszélgetési időt kínál. Ez az akkumulátor-üzemidő akkoriban szabványosnak számított egy belépő szintű okostelefon esetében. Azok a felhasználók, akik értékelték az akkumulátorok saját cseréjének rugalmasságát, továbbra is vonzónak találhatták ezt a funkciót. Bár csak fekete színben volt kapható, esztétikájának egyszerűsége klasszikus megjelenést kínált, amely mind a személyes, mind az üzleti környezetbe illeszkedett.

Összegzés

A megjelenésekor körülbelül 330 eurós áron kínált ZTE Avail a megfizethetőség és az alapvető okostelefon-funkciók közötti egyensúlyt képviselte. Bár a mai multifunkciós eszközökkel szemben nem biztos, hogy megállja a helyét, a bevezetésekor az Avail jól szolgálta a célközönséget, mivel felhasználóbarát kezelőfelületet és a korszakban egy mobiltelefontól elvárt alapvető funkciókat kínált. A ma már nem forgalmazott készülék jelképezi, hogy a mobiltechnológia milyen sokat fejlődött az évek során.


    Ad