Ad
ZTE Anthem 4G

Bevezetés

A 2012 szeptemberében bejelentett és kiadott ZTE Anthem 4G a ZTE ambiciózus belépője volt a középkategóriás okostelefonok piacára, amely CDMA, EVDO és LTE hálózatok támogatását kínálta. Ez az áttekintés a készülék különböző aspektusait kívánja megvizsgálni, megvizsgálva a készülék erősségeit és gyengeségeit a tervezés, a kijelző, a teljesítmény, a kamerafunkciók, a csatlakoztathatóság és az akkumulátor élettartama szempontjából.

Tervezés és kivitelezés

A ZTE Anthem 4G-t jelentős felépítés jellemzi, súlya 189,9 gramm, mérete pedig 130,1 x 68,1 x 13,7 mm. Bár ezek a méretek a vékonyabb modern alternatívákhoz képest kissé terjedelmesek, a készülék kialakítása szilárdnak és robusztusnak tűnik. A fekete színösszeállítással és Mini-SIM foglalattal rendelkező Anthem 4G klasszikus esztétikát biztosít, amely a megjelenéskor a megbízhatóságot az eleganciával szemben kereső felhasználóknak kedvezett volna.

Megjelenítés

A 4,3 hüvelykes TFT-kijelzővel felszerelt Anthem 4G 480 x 800 képpont felbontású. A körülbelül 59,4%-os képernyő-test arány alacsonyabb a mai szabványoknál, de a korban még mindig tisztességes. A körülbelül 217 ppi pixelsűrűségű kijelző megfelelően éles képeket biztosít, és az Android 2.3 Gingerbreadet futtató készülékekre jellemző. A korlátozott 256K színmélység miatt azonban egyes grafikák kevésbé élénknek tűnhetnek.

Teljesítmény és szoftver

A ZTE Anthem 4G Android 2.3 (Gingerbread) operációs rendszerrel fut, és kétmagos, 1,2 GHz-es Qualcomm Snapdragon processzorral rendelkezik. Az 512 MB RAM-mal rendelkező készülék az igényesebb alkalmazásokkal nehezen boldogult, de a régi hardver ellenére képes volt az alapvető feladatok és a mérsékelt multitasking kezelésére. A 4 GB belső tárhely, amelyből 2,3 GB a felhasználó által elérhető, egy külön microSDHC-nyíláson keresztül bővíthető, így a felhasználóknak némi könnyebbséget nyújt a tárhelykorlátok alól.


    Ad

Kamera

Az Anthem 4G egy 5 megapixeles, autofókuszos és LED vakuval ellátott hátlapi kamerával van felszerelve, amely 1080p@30fps sebességű videók rögzítésére képes. Ez a kamera alapvető fotózási funkciókat biztosít, amelyek alkalmasak az alkalmi fotózásra, bár nem rendelkezik a későbbi években bevezetett fejlettebb érzékelők képességeivel. Az előlapi VGA-kamera megfelelő a szokásos videohívásokhoz, de önarcképek készítéséhez nem elég jó.

Csatlakoztathatóság és extrák

A csatlakoztathatóság tekintetében az Anthem 4G támogatja a Wi-Fi 802.11 b/g/n szabványt hotspot képességekkel, a Bluetooth-t, a GPS-t a helymeghatározáshoz és a microUSB 2.0-t. Hiányzik azonban az NFC és a rádiós funkciók, ami némileg korlátozza a sokoldalúságát. A HDMI-port jelenléte modernitást kölcsönöz, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy a telefont nagyobb kijelzőkhöz csatlakoztassák. Alapvető érzékelőket is tartalmaz, mint például gyorsulásmérő és közelségérzékelő, amelyek a legtöbb mindennapi feladathoz elegendőek.

Az akkumulátor élettartama

A(z) ZTE Anthem 4G beépített akkumulátorral rendelkezik, melynek mérete 1780 mAh Li-Ion. Az akár 244 órás készenléti idővel és a legfeljebb 4 órás beszélgetési idővel az akkumulátor élettartama mérsékelt vagy erős használat mellett gyakori töltést igényelhetett volna, ami a korabeli okostelefonok esetében gyakori forgatókönyv. A könnyen cserélhető akkumulátor praktikus funkció volt, amely lehetőséget biztosított a felhasználók számára az akkumulátor cseréjére, ha annak élettartama kezdett fogyni.

Összegzés

A ZTE Anthem 4G a megjelenés évének szemszögéből nézve egy tiszteletreméltó kísérlet volt arra, hogy egy 4G képességekkel rendelkező, kedvező árú okostelefont kínáljon. A szilárd alapokra, nem pedig a csúcsteljesítményekre való összpontosítása kielégítette azoknak a felhasználóknak az igényeit, akiknek elsődleges szempontja a megbízható kapcsolat volt. Bár a ZTE Anthem 4G-t mára már nem gyártják, a korai 4G technológia egyik legjobb példája maradt, és megszilárdította helyét az okostelefonok evolúciójának történetében.


    Ad