Ad
ZTE Amigo

Bevezetés

A ZTE Amigo, az androidos telefonok korai korszakában piacra dobott okostelefon a 2011-es év technológiáját és tervezési filozófiáját tükrözi. A februárban bemutatott és az év harmadik negyedévében megjelent készüléket azóta már nem forgalmazzák. A funkcionalitás és az egyszerűség egyensúlyát célzó funkcióinak kombinációja azonban érdekes bepillantást nyújt a funkciótelefonoktól a fejlettebb okostelefonokig tartó átmeneti szakaszba.

Tervezés és kivitelezés

A 120 grammos ZTE Amigo kompakt és könnyű kialakítású, ami a korai okostelefonokra jellemző. Egyik kiemelkedő jellemzője a fizikai QWERTY billentyűzet, amely tapintható visszajelzést nyújt azoknak a felhasználóknak, akik az üzenetküldéshez és az e-mailezéshez a fizikai billentyűket részesítették előnyben, ami egyre ritkább a mai, érintőképernyők által uralt piacon. A mini-SIM-kártya befogadására épített Amigo méretei és szilárd felépítése hozzájárul a könnyű kezelhetőséghez és hordozhatósághoz. Fekete színben kapható, szerény esztétikája a korabeli szabványos formatervezési trendeket tükrözi.

Megjelenítés

A telefon 3,2 hüvelykes TFT-kijelzővel rendelkezik, amely 256K szín megjelenítésére képes. A 320 x 480 pixeles felbontású kijelző kb. 180 pixel/ inch képpontsűrűséget kínál, ami a mindennapi feladatokhoz, például az üzenetküldéshez és a böngészéshez megfelelő alapvető tisztaságot és fényerőt biztosít. Bár nem éri el a modern, nagy felbontású kijelzők szintjét, a korszakra jellemző volt, és elegendő volt az akkori okostelefonoktól elvárt korlátozott médiafogyasztáshoz és alkalmazáshasználathoz.

Hardver és teljesítmény

Az Android 2.2 Froyo operációs rendszerrel működő ZTE Amigo alapvető, mégis funkcionális okostelefon-élményt nyújtott. A Froyo úttörő Android operációs rendszer volt, olyan funkciókat vezetett be, mint az USB tethering és az alkalmazások tárolása microSD-kártyákon. Ez a telefon támogatja a bővíthető tárhelyet egy dedikált microSD-kártyahelyen keresztül, ami a korai okostelefonok korlátozott belső memóriája miatt kulcsfontosságú volt.

Teljesítmény szempontjából a készülék támogatta a HSPA-t, akár 7,2 Mbps sebességgel az adatátvitelhez, ami a bevezetési időszakban meglehetősen gyorsnak számított. A feldolgozási képesség megfelelő volt az alapvető alkalmazások futtatásához, bár a többfeladatos munka és az igényesebb alkalmazások gyorsan a határait feszegették.


    Ad

Kamera és multimédia

A ZTE Amigo egyetlen 3,15 MP-es hátlapi kamerával felszerelt, egyszerű fényképezési lehetőségeket kínál. Az autofókusz funkció segít a tiszta képek rögzítésében, bár az előlapi kamera hiánya korlátozza a szelfikedvelők számára a vonzerejét. A videofelvételi képességek a várakozásoknak megfelelően szerények voltak.

A multimédiához a készülék támogatja az MP4 és H.264 lejátszást, ami lehetővé teszi az alapvető videónézési élményt. Az FM-rádióval, 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval és hangszórókkal párosítva az Amigo tisztességes hangzási lehetőségeket kínál zenéhez és hívásokhoz.

Csatlakoztathatóság

Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a ZTE Amigo Wi-Fi b/g képességekkel, Bluetooth 2.1 A2DP-vel a vezeték nélküli audio streaminghez és GPS A-GPS-szel a navigációhoz. Az FM-rádió beépítése tükrözi a multifunkcionalitást. A microUSB 2.0 port megkönnyíti az adatátvitelt és a töltést, amelyek akkoriban a csatlakoztatás szabványos módszerei voltak.

Az akkumulátor élettartama

A telefont egy cserélhető Li-ion akkumulátor táplálta. Az akkumulátor eltávolításának és cseréjének lehetősége növelte a kényelmet és meghosszabbította a készülék élettartamát, mivel a felhasználók útközben is cserélhették az akkumulátort, hogy újra energiát nyerjenek.

Összegzés

A ZTE Amigo az okostelefonok történelmének nosztalgikus darabja, amely egy olyan időszakot képvisel, amikor a fizikai billentyűzet és az alapvető Android funkciók forró árucikknek számítottak. Bár technológiája és kialakítása a jelenlegi szabványok szerint elavult, a maga idejében az alapvető okostelefon-funkciók keverékét kínálta megfizethető áron. Bár lehet, hogy ma már nem felel meg a modern felhasználók igényeinek, kétségtelenül szerepet játszott a mobiltechnológia fejlődésében.


    Ad