Ad
Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A)

Bevezetés

A Xiaomi Redmi Y1, más néven Redmi Note 5A, egy figyelemre méltó belépő a költségvetési okostelefonok kategóriájában, amelyet először 2017 novemberében mutattak be. Célcsoportja a megfizethető árú okostelefont kereső felhasználók, anélkül, hogy kompromisszumokat kötne az alapvető funkciók terén. Az évek során a Xiaomi hírnevet szerzett magának a szilárd specifikációk versenyképes áron történő szállításáról, és a Redmi Y1 folytatja ezt az örökséget.

Tervezés és kivitelezés

A Xiaomi Redmi Y1 formatervezése a praktikum és az esztétika harmonikus keveréke. Könnyű felépítésű, mindössze 153 grammot nyom, és 153 x 76,2 x 7,7 mm-es méretekkel rendelkezik. Ennek köszönhetően kényelmesen kézben tartható és egy kézzel használható. A telefon előlapja Gorilla Glass 3 üveggel rendelkezik a karcállóság érdekében, a műanyag hátlap és az alumínium keret pedig robusztus, mégis elegáns, ergonomikus érzetet biztosít. A dual-SIM képesség a több hálózattal zsonglőrködő felhasználóknak kedvez; a funkcionalitást a kettős készenléti funkcióval is fenntartja.

Megjelenítés

A készülék 5,5 hüvelykes IPS LCD kijelzővel van felszerelve, amely élénk színvisszaadást és tisztességes betekintési szögeket kínál. Bár a felbontás 720 x 1280 pixel, ami körülbelül 267 ppi pixelsűrűséget jelent, a mindennapi feladatokhoz megfelelő tisztaságot biztosít. A körülbelül 71,5%-os képernyő-test arány térhatású megjelenítési élményt biztosít, így alkalmas médiafogyasztásra és alkalmi játékokra.

Teljesítmény

A motorháztető alatt a Redmi Y1 teljesítményéről a Qualcomm Snapdragon 435 lapkakészlet gondoskodik, 3 GB vagy 4 GB RAM-mal párosítva, a választott változattól függően. Ez a beállítás kompetens teljesítményt nyújt a mindennapi tevékenységekhez, például a böngészéshez, a közösségi médiához és a könnyű többfeladatos működéshez. A játék szerényebb beállítások mellett is lehetséges az Adreno 505 GPU-nak köszönhetően. Az Android 7.1.2 Nougat operációs rendszerrel és a Xiaomi MIUI 11-gyel futó telefon zökkenőmentes felhasználói élményt nyújt, hozzáférést biztosítva a Xiaomi alkalmazások és testreszabások ökoszisztémájához.


    Ad

Kamera

A Redmi Y1 egyik kiemelkedő tulajdonsága a szelfi kamera. A készülék 16 MP-es előlapi kamerával büszkélkedhet f/2,5 rekeszértékkel, amely élesebb és élénkebb szelfiket készít, így ideális a szelfik szerelmeseinek. A hátsó kamera egyetlen 13 MP-es lencsét támogat f/2.2 rekeszértékkel, amely jó megvilágítású körülmények között is tisztességes képeket készít. Ehhez olyan funkciók társulnak, mint a PDAF, a LED vaku, a HDR és a panoráma. Mindkét kamera 1080p@30fps sebességű videók rögzítésére képes, az árkategóriához képest jó videóminőséget biztosítva.

Az akkumulátor élettartama

A kedvező árú okostelefonok egyik legfontosabb értékesítési pontja az akkumulátor élettartama, és a Redmi Y1 nem okoz csalódást. A készülék 3080 mAh-s, nem cserélhető akkumulátorral rendelkezik, amely akár 240 óra készenléti időt, 3G hálózatokon pedig akár 32 óra beszélgetési időt kínál. Egyetlen feltöltéssel akár 75 órán át képes zenét lejátszani, ami lenyűgöző a zene szerelmeseinek. A készülék 74 órás üzemidővel rendelkezik, így kényelmesen átvészelhetsz egy közepes használatú napot.

Csatlakoztathatóság és egyéb jellemzők

A Redmi Y1 többféle csatlakozási lehetőséget támogat, többek között Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS, GLONASS és BDS a helymeghatározáshoz. FM-rádióval és infravörös porttal is rendelkezik, ami növeli a használati hányadost. Az USB-csatlakozás azonban microUSB-n keresztül történik, ami kissé elavult, de még mindig gyakran megtalálható a költségvetési eszközökben. A hangminőség átlagos, 3,5 mm-es audiocsatlakozó áll rendelkezésre azok számára, akik a vezetékes audio megoldásokat részesítik előnyben.

A biztonságról a hátul elhelyezett ujjlenyomat-érzékelő gondoskodik, amely gyors és megbízható. Az egyéb szenzorok közé tartozik a gyorsulásmérő, a giroszkóp, a közelségérzékelő és az iránytű.

Összegzés

A Xiaomi Redmi Y1 140 euró körüli áron figyelemre méltó ár-érték arányt kínál, így a kedvező árú okostelefonok piacán erős versenyzőnek számít. Kiemelkedik kiváló előlapi kamerájával, a mindennapi feladatokhoz szükséges tisztességes teljesítményével és hosszú akkumulátor-üzemidejével. Bár a dizájn nem biztos, hogy felkelti a figyelmet a prémium készülékek felhasználói körében, fontos szerepet tölt be azon felhasználók számára, akik funkcionális és megbízható okostelefont keresnek anélkül, hogy a bankot megroppantanák. Korlátozásai ellenére, mint például az NFC és a modern USB-port hiánya, továbbra is életképes választás marad a költséghatékonyságot és az alapvető okostelefon-funkciókat előtérbe helyező fogyasztók számára.


    Ad