Ad
Xiaomi Redmi 3s Prime

Bevezetés

A 2016 augusztusában bejelentett és kiadott Xiaomi Redmi 3s Prime egy ár-érték arányú okostelefon volt, amely a mindennapi használatra alkalmas funkciók jelentős keverékét kínálta. Annak ellenére, hogy megszűnt, jelentőséggel bír kiegyensúlyozott teljesítménye és megfizethető árazása miatt, a megbízható technológiát kereső, megbízható felépítésbe csomagolt, pénztárcabarát felhasználók számára.

Tervezés és kivitelezés

A Redmi 3s Prime formatervezése a funkcionalitás és az esztétika keveréke, a 139,3 x 69,6 x 8,5 mm-es méretek és a 144 g-os súlya révén kényelmesen kezelhető. Üveg előlappal, valamint alumínium hátlappal és kerettel rendelkezik, ami prémium érzetet kölcsönöz az árkategóriájában számos kortársának műanyag felépítésével szemben. A hibrid kettős SIM-kártya beállítása rugalmasságot biztosít a felhasználók számára, akik két SIM-kártyát használhatnak különböző hálózati szolgáltatókhoz, vagy egy SIM-kártyát és egy microSD kártyát a tárhely bővítéséhez.

Megjelenítés

A Xiaomi 5,0 hüvelykes IPS LCD képernyővel szerelte fel a Redmi 3s Prime-ot, amely ideális méretű a kényelmes fogáshoz, miközben tisztességes megjelenítési területet biztosít. A kijelző 720 x 1280 pixeles felbontást kínál, körülbelül 294 ppi pixelsűrűséget elérve. Bár nem Full HD felbontású, megfelelő élességet biztosít a mindennapi feladatokhoz, például a böngészéshez, olvasáshoz és videolejátszáshoz. A körülbelül 71,1%-os képernyő-test arány biztosítja, hogy a keret nem zavarja túlzottan a kijelzőt.

Teljesítmény

A motorháztető alatt a Redmi 3s Prime a Qualcomm MSM8937 Snapdragon 430 lapkakészletet használja, amely egy okta-core 1,4 GHz-es Cortex-A53 CPU-t és egy Adreno 505 GPU-t tartalmaz. Ez a kombináció zökkenőmentes teljesítményt biztosít a különböző tevékenységekhez, a közösségi médiától a mérsékelt játékig, jelentős késleltetés nélkül. A készülék 3 GB RAM-mal és 32 GB belső tárhellyel érkezett, amely microSD-n keresztül bővíthető, ha feláldozzák a második SIM-helyet, a megjelenés idején a legtöbb átlagos felhasználó igényeit betartva.


    Ad

Kamera

A Redmi 3s Prime egyetlen 13 MP-es hátlapi kamerával van felszerelve, f/2.0 rekeszértékkel, amely kategóriájához képest tisztességes képminőséget biztosít. Az olyan funkciók, mint a PDAF (fázisérzékelő autofókusz), a LED vaku, a HDR és a panoráma mód tovább javítják a fotózás élményét, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy kielégítő képeket készítsenek különböző forgatókönyvekben. A kamera 30fps sebességgel képes 1080p videók rögzítésére, ami a bevezetési időszakában a készülékeknél szabványos. Az előlapon a telefon 5 MP-es kamerát kínál f/2.2 rekeszértékkel, amely szelfikészítésre és videohívásokra alkalmas, és szintén támogatja az 1080p-s videofelvételt.

Az akkumulátor élettartama

A Redmi 3s Prime kiemelkedő jellemzője a robusztus 4100 mAh-s nem cserélhető Li-Ion akkumulátor. A lenyűgöző, 85 órás tartóssági besorolás biztosította, hogy a készülék kényelmesen kibírjon egy teljes napot és még annál is többet a tipikus használat során, amely magában foglalja a böngészést, az üzenetküldést, a médiafogyasztást és egyebeket. Ez a tulajdonsága rendkívül vonzóvá tette a készüléket azon felhasználók számára, akiknek az akkumulátor hosszú élettartama fontosabb, mint a gyakori töltés.

Csatlakoztathatóság és egyéb jellemzők

A csatlakozási lehetőségek közé tartozik a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth 4.1, valamint a GPS GLONASS és BDS támogatással. Hiányzik azonban az NFC, ami a mobilfizetés növekvő trendjét tekintve kisebb hátrány volt. A micro USB 2.0 port és az infravörös port jelenléte tovább bővítette a funkcionalitás spektrumát, lehetővé téve az otthoni készülékek vezérlését a Mi Remote-on keresztül. Emellett a hátlapi ujjlenyomat-olvasó, a gyorsulásmérő, a giroszkóp-, a közelség- és az iránytűér-érzékelő teljesítette a modern biztonsági és használati igényeket.

Összegzés

Összefoglalva, a Xiaomi Redmi 3s Prime kiváló választás volt a 2016-os költségvetési okostelefonok szegmensében. A tisztességes építési minőség, a kielégítő teljesítmény, a lenyűgöző akkumulátoros üzemidő és a sokoldalú kamera kombinációja erős versenytárssá tette a hasonló árú készülékek között. Bár voltak bizonyos korlátai, például az NFC hiánya, ezeket könnyen háttérbe szorították az előnyei, különösen a költséghatékony megbízhatóságot kereső felhasználók számára.


    Ad