Ad
Xiaomi Mi Note

Bevezetés

A 2015 januárjában megjelent Xiaomi Mi Note a Xiaomi jelentős kínálatát képviseli a 2010-es évek közepén, amelynek célja, hogy versenyre keljen a magasabb kategóriás modellekkel, miközben a költségvetés-tudatos felhasználók számára vonzó funkciókat biztosít. Megszűnése ellenére a Mi Note továbbra is figyelemre méltó példája a Xiaomi filozófiájának, amely versenyképes technológiát kínál elfogadható áron.

Tervezés és kivitelezés

A Xiaomi Mi Note jól megmunkált, elegáns és modern dizájn jellemzi a 155,1 x 77,6 x 7 mm-es méretekkel és 161 grammos könnyű súlyával. A telefon kiváló minőségű anyagokat használ, kettős üveg előlappal és hátlappal, mindkettőt Corning Gorilla Glass 3 védi, alumínium kerettel párosítva, amely tartósságot és prémium érzetet biztosít. A kettős SIM-kártya-képesség rugalmasságot tesz lehetővé, hiszen mind a mikro-, mind a nano-SIM-kártyákat befogadja a kettős készenléti módban.

Megjelenítés

A készülék 5,7 hüvelykes IPS LCD kijelzővel van felszerelve, amely 1080 x 1920 pixeles Full HD felbontással büszkélkedhet, ami körülbelül 386 ppi pixelsűrűséget eredményez. Ez a képernyő élénk színeket és éles képeket kínál, amelyet 1453:1 kontrasztarány egészít ki normál körülmények között, és 2,234-es arányával napfényben is tekintélyes láthatóságot mutat. Ez teszi a Mi Note kijelzőjét élvezetessé a multimédia-fogyasztás és a mindennapi használat során.

Teljesítmény

A Qualcomm Snapdragon 801 lapkakészlettel, a négymagos 2,5 GHz-es Krait 400 CPU-val és az Adreno 330 GPU-val a Mi Note a korának megfelelő teljesítményt nyújt. Ez a beállítás biztosítja a zökkenőmentes működést a szabványos alkalmazások és a többfeladatos munka esetén, bár az öregedő hardver miatt az igényesebb aktuális alkalmazásoknál korlátokat mutathat. A 3 GB RAM mellett 16 GB vagy 64 GB belső tárolóval kapható telefon nem támogatja a bővíthető memóriát, ami korlátot jelenthet a több tárhelyet igénylő felhasználók számára.


    Ad

Kamerák

A Mi Note egyetlen 13 MP-es hátlapi kamerával rendelkezik, f/2.0 rekeszértékkel és optikai képstabilizátorral, ami a korához képest meglehetősen jó fotózási képességeket tesz lehetővé. Támogatja a dual-LED vakut, a HDR-t és a panorámaképet, és képes 4K-ban 30 képkocka/mp és 1080p-ben ugyanilyen képkockasebességgel videókat készíteni. Az előlapi 4 MP-es kamera, bár a modern szabványokhoz képest szerény, a nagyobb 1/3"-es érzékelőméretnek és a 2 µm-es pixelméretnek köszönhetően akkoriban figyelemre méltó minőségű volt, és tisztességes szelfi minőséget és 1080p-s videofelvételt kínált.

Hang és csatlakoztathatóság

A hangteljesítményt a 24 bites/192 kHz-es hangkimenet fokozza, a hangszóró 75 dB hangkimenetet, 68 dB zajt és 83 dB csengést regisztrál. A 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó beépítése üdvözlendő a zene szerelmeseinek. A csatlakozási lehetőségek közé tartozik a kétsávos Wi-Fi, a Bluetooth 4.1, a GPS GLONASS-szal és BDS-szel, bár hiányzik az NFC és a rádió, és egy microUSB 2.0 portot használ OTG-támogatással.

Az akkumulátor élettartama

A nem cserélhető 3000 mAh lítium-ion akkumulátor a Quick Charge 2.0 18W-os töltéssel párosul, ami annak idején elég hatékony volt, és tisztességes élettartamot biztosított a szokásos napi használathoz. A 48 órás tartóssági értékkel azonban a nehéz felhasználóknak intenzív használat esetén gyakrabban kell majd tölteniük az akkumulátort.

Összegzés

Összességében a Xiaomi Mi Note meggyőző választás volt azok számára, akik 2015-ben a teljesítmény, a design és a megfizethetőség közötti erős egyensúlyt keresték. Bár néhány funkció már elavult - például a bővíthető tárhely és az újabb csatlakozási lehetőségek hiánya -, az építési minőség, a tisztességes kamerateljesítmény és a hangképességek továbbra is elismerésre méltó kiemelkedő pontok. A Mi Note 190 euró körüli kezdeti árához képest lenyűgöző értéket kínált a maga idejében, tükrözve a Xiaomi elkötelezettségét a minőség és a megfizethetőség egy csomagban történő biztosítása iránt. Megszűnése ellenére a Mi Note a 2010-es évek közepének okostelefonos innovációjának tanulságos példája.


    Ad