Ad
Xiaomi Mi A1 (Mi 5X)

Xiaomi Mi A1 (Mi 5X) felülvizsgálata

A Xiaomi Mi A1, egyes régiókban Mi 5X néven is ismert, egy kiemelkedő középkategóriás okostelefon, amely 2017 szeptemberében debütált. Gyorsan felhívta magára a figyelmet a design, a teljesítmény és az árképzés vonzó kombinációjával. Ez az áttekintés a készüléket meghatározó különböző szempontokba merül el, a dizájntól kezdve a funkciókig és az akkumulátor teljesítményéig.

Tervezési és építési minőség

A Mi A1 elegáns és karcsú kialakítású, 155,4 x 75,8 x 7,3 mm méretű és kényelmes 165 gramm súlyú. A telefon esztétikáját a Corning Gorilla Glass 3 által védett üveg előlap egészíti ki, míg a hátlap és a keret alumíniumból készült. Ez a középkategóriás elhelyezése ellenére prémium érzetet ad a készüléknek. A hibrid dual SIM funkció különösen kényelmes azoknak a felhasználóknak, akik egyszerre szeretnének egyensúlyt teremteni a személyes és a munkahelyi kapcsolatok között.

Megjelenítés

Az 1080 x 1920 pixel felbontású, 5,5 hüvelykes IPS LCD képernyővel rendelkező Mi A1 éles és élénk megjelenítési élményt nyújt, körülbelül 403 ppi pixelsűrűséggel. Bár a 70,1% körüli képernyő-test arány a mai szabványok szerint szerénynek tűnhet, a kijelző minősége a médiafogyasztáshoz és a mindennapi feladatokhoz kifejezetten lenyűgöző. A Corning Gorilla Glass 3 megbízható védelmet nyújt a kisebb karcolásokkal és cseppekkel szemben.

Teljesítmény és szoftver

A motorháztető alatt a Mi A1-et a Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625 lapkakészlet hajtja, egy okta-core 2,0 GHz-es Cortex-A53 CPU-val és Adreno 506 GPU-val párosítva. Ez a konfiguráció zökkenőmentes teljesítményt biztosít általános használatra, és képes hatékonyan kezelni a többfeladatos feladatokat és az alkalmi játékokat. A készülék eredetileg Android 7.1.2 Nougat operációs rendszerrel jelent meg, és Android 9.0 Pie-ra frissíthető, az Android One program előnyeit élvezve, amely időben érkező szoftverfrissítéseket és stock Android-élményt ígér.


    Ad

Kamera képességek

A Mi A1 hátoldalán kettős kamera beállítással van felszerelve, két 12 MP-es kamerával, f/2.2 rekeszértékkel a széles felvételekhez. A kettős LED-es kéttónusú vaku, valamint a HDR és panoráma funkciók lehetővé teszik a részletes és élénk fotók rögzítését még kihívást jelentő fényviszonyok mellett is. A hátsó fő kamera támogatja a 4K videofelvételt 30 kép/mp sebességgel, ami még vonzóbbá teszi a fényképezés szerelmesei számára. Az előlapi 5 MP-es kamera, bár szerény, tisztességes teljesítményt nyújt a szelfikhez és videohívásokhoz, és 1080p-s videók rögzítésére is képes.

Csatlakoztathatóság és további funkciók

A csatlakoztathatóság tekintetében a Mi A1 meglehetősen átfogó, kétsávos Wi-Fi-t, Bluetooth 4.2-t, GPS-t, GLONASS-t és BDS-t kínál a navigációhoz. Az NFC hiánya azonban hátrányt jelenthet a mobilfizetésre támaszkodó felhasználók számára. Az infravörös port és az FM-rádió beépítése nosztalgikus érzést ad a hagyományos felhasználók számára. Emellett a készülék hátulra szerelt ujjlenyomat-érzékelővel rendelkezik, amely egyszerre érzékeny és kényelmes.

Hang és akkumulátor élettartam

A Mi A1 hangteljesítménye kielégítő, a hangszóró hatékonyan szolgáltatja a hangot a hívásokhoz és a médiához. A készülék 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót is tartalmaz, így a vezetékes hangzást előnyben részesítő felhasználóknak is megfelel. A 3080 mAh-s, nem cserélhető Li-Po akkumulátorral működő telefon ésszerű, 87 órás üzemidőt biztosít, és akár 10 W-os gyorstöltést is támogat az USB Type-C 2.0 porton keresztül.

Összegzés

Összességében a Xiaomi Mi A1 továbbra is szilárd választás a középkategóriás okostelefonok piacán a robusztus felépítés, a sokoldalú kamerafunkciók és a stock Android-élmény miatt. A körülbelül 170 eurós árával továbbra is meggyőző választás azoknak, akik a minőség és az érték egyensúlyát keresik. Annak ellenére, hogy hiányzik belőle néhány modern funkció, mint például az NFC, tartós teljesítménye és dizájnja figyelemre méltó versenyzővé teszi a költségvetés-tudatos fogyasztók számára.


    Ad