Ad

Bevezetés
A 2017 elején megjelent Xiaomi Mi 5c a stílus és a teljesítmény érdekes hibridjét hozta el a középkategóriás okostelefonok piacára. A mostanra megszűnt készülék a Xiaomi egyik első olyan készüléke volt, amely a saját fejlesztésű Surge S1 lapkakészlettel rendelkezett. Az elegáns dizájnra, a szerény teljesítményre és a megfizethetőségre helyezett hangsúlyt a Mi 5c kiegyensúlyozott élményt kínált azoknak a felhasználóknak, akik a praktikumot értékelték anélkül, hogy sokat áldoztak volna a technológiai fronton.
Tervezés és kivitelezés
A Xiaomi aprólékos tervezéssel vájt magának egy rést. Ez alól a Mi 5c sem kivétel, amely kifinomult felépítésű, üveg előlappal és alumínium hátlappal rendelkezik, amelyet alumínium keret egészít ki. Ez az elegáns kialakítás egy 144,4 x 69,7 x 7,1 mm méretű és mindössze 135 gramm súlyú készülékbe van csomagolva, ami egy kellemesen kompakt és könnyű okostelefont tesz belőle. A dual SIM funkció, amely a nano-SIM-eket kettős készenléti konfigurációban fogadja be, még kényelmesebbé teszi az utazó felhasználók számára. Összességében a Mi 5c egy szépen kidolgozott dizájnt kínál, amely meghazudtolja szerény árképzését.
Megjelenítés
A Mi 5c 5,15 hüvelykes IPS LCD kijelzője élénk vizuális tartalmakat ígér, köszönhetően az 1080 x 1920 pixeles Full HD felbontásnak. A körülbelül 428 ppi-s pixelsűrűséggel a képek és a szöveg élesen és tisztán jelennek meg. Bár a képernyő-test arány szerény 72,6%, a kijelző minősége a kategóriájához képest továbbra is lenyűgöző, tisztességes fényerőt és színpontosságot kínál.
Platform és teljesítmény
Elegáns külseje alatt a Mi 5c Android 7.1 (Nougat) rendszert futtat a Xiaomi MIUI 8 bőrével, amely kellemes felhasználói felületet biztosít, bár a modern szabványok szerint kissé elavult. Különlegessége a Xiaomi Surge S1 lapkakészlet, amely négy Cortex-A53 magból álló, 2,2 GHz-es órajelű és további négy 1,4 GHz-es órajelű okta-core processzorral rendelkezik. A Mali-T860MP4 GPU-val és 3 GB RAM-mal párosítva a készülék megfelelően felszerelt a mindennapi tevékenységek és a mérsékelt multitasking kezeléséhez, még akkor is, ha az újabb kiadásokhoz képest lemarad a nehéz játékokban vagy az intenzív alkalmazásokban.
Ad
Kamera képességek
A kamera részlegben a Xiaomi Mi 5c egyetlen 12 MP-es hátlapi kamerával rendelkezik, f/2.2 rekeszértékkel. Ezt kiegészíti a dual-LED kéttónusú vaku, a HDR és a panoráma mód, ami megfelelő rugalmasságot biztosít az alkalmi fotózáshoz. 1080p videót rögzít 30fps sebességgel, ami elegendő a szokásos videofelvételi igényekhez. A 8 MP-es előlapi kamera f/2.0 rekeszértékkel jól teljesít jól megvilágított környezetben, kielégítő minőségű szelfiket és videohívási lehetőségeket kínál.
Hang és csatlakoztathatóság
A Mi 5c hangfunkciói közé tartozik egy szabványos hangszóró és egy 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó, ez utóbbi sok felhasználó számára üdvözlendő. A csatlakozási lehetőségek közé tartozik a Wi-Fi kétsávos támogatással és a Bluetooth 4.1, bár az NFC-t nem támogatja. Az infravörös port és az FM-rádió jelenléte további hasznosságot biztosít, míg az USB Type-C port modern csatlakozási és töltési kényelmet biztosít.
Az akkumulátor élettartama
A 2860 mAh kapacitású, nem cserélhető Li-Ion akkumulátorral felszerelt Mi 5c megfelelő akkumulátorteljesítményt nyújt, ami egy egész napos mérsékelt használatra elegendő. A Quick Charge 3.0 támogatással kiegészített 18 W-os vezetékes töltés lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy hatékonyan kezeljék energiaszükségleteiket, még a mozgalmas napokon is.
Összegzés
A Xiaomi Mi 5c az átgondolt dizájn és a tiszteletreméltó hardveres teljesítmény ötvözésével a maga korszakában egy jól körülhatárolt választást jelentett 150 EUR körüli áron. Bár néhány jellemzője, mint például a bővíthető tárhely és az NFC hiánya korlátozza mostani vonzerejét, továbbra is bizonyítéka a Xiaomi azon képességének, hogy jelentős értéket tud nyújtani kedvező áron. Azokat a személyeket célozta meg, akik stílusos, könnyű és funkcionális készüléket keresnek anélkül, hogy a prémium kategóriába lépnének.
Ad