Ad

Bevezetés
A 2015 szeptemberében megjelent Xiaomi Mi 4c egy meggyőző középkategóriás okostelefonként jelent meg, amely a széles közönség számára vonzó, kiegyensúlyozott funkciókkal rendelkezett. A Xiaomi hírnevét tükröző, megfizethető technológiát kínáló Mi 4c a funkcionalitás nagymértékű kompromisszumai nélkül kínálja az elegáns dizájn, a megbízható teljesítmény és a figyelemre méltó szoftveres képességek keverékét. Annak ellenére, hogy megszűnt, ez a készülék még mindig érdeklődésre tart számot azért, amit a megjelenésekor nyújtott - jelentős funkciókat, amelyek megfelelnek a mindennapi használatnak és néhány rajongó igényeinek.
Tervezés és kivitelezés
A Xiaomi Mi 4c üveg előlappal, műanyag hátlappal és műanyag kerettel készült, a Xiaomi Mi 4c kompakt és könnyű kialakítású, mindössze 132 gramm súlyú. Ennek köszönhetően kényelmesen kézben tartható és kezelhető egy kézzel. Méretei, 138,1 x 69,6 x 7,8 mm, hozzájárulnak a karcsú megjelenéshez anélkül, hogy a szerkezeti integritást veszélyeztetnék. A felhasználók számos szín közül választhattak, például fehér, szürke, rózsaszín, sárga és kék színből, így esztétikai lehetőségek széles skálája áll rendelkezésükre. A kettős SIM-tálca beépítése kiemeli a készülék praktikusságát azon felhasználók számára, akik szét kívánják választani a személyes és a munkahelyi kommunikációt, vagy különböző hálózatokat szeretnének használni.
Megjelenítés
Az 5,0 hüvelykes IPS LCD kijelzővel rendelkező Mi 4c élénk színvisszaadást és tisztességes betekintési szögeket biztosít. Az 1080 x 1920 pixeles felbontással és körülbelül 441 ppi pixelsűrűséggel a kijelző éles vizuális megjelenítést biztosít, ami jelentős plusz ebben az árkategóriában. A képernyő 16:9-es képaránya jól szolgálja a videofogyasztást, kellemes látványt nyújtva. Emellett a 2,574-es napfénykontrasztja megfelelő kültéri láthatóságot jelez.
Teljesítmény
A motorháztető alatt a Xiaomi Mi 4c-t a Qualcomm MSM8992 Snapdragon 808 chipset hajtja, amelyhez egy hatmagos CPU-konfiguráció társul, amely négy Cortex-A53 magot tartalmaz 1,4 GHz-es órajelen és két Cortex-A57 magot 1,8 GHz-en. Adreno 418 GPU-val párosítva ez a konfiguráció zökkenőmentes teljesítményt biztosított a legtöbb napi feladathoz és mérsékelt játékforgatókönyvekhez. A készülék eredetileg Android 5.1.1 (Lollipop) operációs rendszerrel indult, és a Xiaomi MIUI 10-es verziójával együtt Android 7.0-ra (Nougat) frissíthető volt, amely felhasználóbarát és testreszabható felületet biztosított.
A készülék kétféle tárolási lehetőséggel érkezett - 16 GB 2 GB RAM-mal és 32 GB 3 GB RAM-mal. A memóriakártyahely hiánya azonban azt jelenti, hogy a felhasználóknak hatékonyan kell kezelniük a belső tárhelyet.
Ad
Kamera
A Mi 4c egyetlen 13 MP-es fő kamerával van felszerelve, amely f/2.0 rekeszértékkel, PDAF-fel és kettős LED-es kéttónusú vakuval rendelkezik. Ezek az elemek együttműködnek, hogy megfelelő fényviszonyok mellett tiszteletreméltó fotóminőséget biztosítsanak, a sokoldalúság érdekében pedig olyan hozzáadott képességekkel, mint a panoráma és a HDR. Videót 1080p-ben 30fps sebességgel lehet rögzíteni, részletes felvételeket rögzítve. Az 5 MP-es előlapi kamera, amely szintén f/2,0 rekeszértékkel rendelkezik, elegendő az alkalmi szelfikhez és az 1080p-s videohívásokhoz, bár gyenge fényviszonyok mellett nehézségekbe ütközhet.
Az akkumulátor élettartama és töltés
A Mi 4c 3080 mAh-s nem cserélhető akkumulátorral rendelkezik, amely körülbelül 52 óra kitartást biztosít - ez elfogadható tartomány mérsékelt használat esetén. A Quick Charge 2.0-val felszerelve 60 perc alatt képes elérni a 40%-os töltöttséget, ami üdvözlendő funkció volt a bevezetéskor. Bár a modern szabványok talán meghaladják ezeket a képességeket, akkoriban figyelemre méltóak voltak.
Csatlakoztathatóság és egyéb jellemzők
A Xiaomi Mi 4c támogatja a modern csatlakozási követelményeket a kétsávos Wi-Fi-vel, a Bluetooth 4.1-gyel és az USB Type-C-vel, kiemelve a jövőbe mutató technológiákat. Bár hiányzik belőle az NFC és a rádió, ezt infravörös porttal kompenzálja, ami fokozza a háztartási készülékek távirányítójaként való funkcionalitását - egy ügyes funkció a technológia szerelmeseinek. A készülék támogatja a különböző helymeghatározó rendszereket is, mint például a GPS, a GLONASS és a BDS, biztosítva a megbízható navigációs szolgáltatásokat.
Hang és hang
A hangszóró teljesítményének hasonlósága olyan értékelésekkel, mint a 73dB a hang és a 77dB a csengő esetében, megmutatja a Mi 4c képességét a tiszta hangkimenet biztosítására. A 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó beépítése biztosítja a kompatibilitást az audió tartozékok széles skálájával, ami előny, mivel a modernebb telefonok lemondanak erről a funkcióról. A hangminőségi tesztek olyan eredményeket hoztak, mint a -94,7 dB-es zajszint és a -95,3dB-es keresztbeszólás, ami aláhúzza a kielégítő hangtisztaságot.
Összegzés
A Xiaomi Mi 4c, annak ellenére, hogy megszűnt, továbbra is bizonyítéka annak, hogy a Xiaomi képes megfizethető árú, technológiailag alkalmas okostelefonokat gyártani. Az ügyes Snapdragon 808 chipset, a tisztességes kamera beállítás és a felhasználóbarát szoftver kombinációja a maga idejében sok felhasználó számára megvalósítható opcióvá tette. Ma, bár léteznek újabb technológiák, a Xiaomi termékkínálatában történelmi jelentősége miatt továbbra is releváns marad.
Ad