Ad

Bevezetés
A 2013 szeptemberében bejelentett és ugyanezen év decemberében megjelent Xiaomi Mi 3 jelentős pillanatot jelentett a Xiaomi számára, mivel egy versenyképes, nagy teljesítményű okostelefont igyekezett elérhetőbb áron kínálni. Bár a Mi 3 mára már megszűnt, a nagy teljesítményű hardver és az elegáns dizájn ötvözésével maradandó benyomást hagyott maga után. Megjelenésekor körülbelül 200 eurós áron kínálták, ami sok, értéket és teljesítményt kereső techrajongót vonzott. Ebben az áttekintésben a készülék különböző aspektusait vesszük górcső alá, a dizájntól és a kijelzőtől kezdve a hardverig és a teljesítményig.
Tervezés és kivitelezés
A Xiaomi Mi 3 minimalista kialakítású, 144 x 73,6 x 8,1 mm méretű és 145 gramm súlyú. Ez a készülék volt az egyik korai alkalmazója az unibody kialakításnak, amely a Corning Gorilla Glass 3 által védett üveg előlappal rendelkezik, műanyag hátlappal és kerettel párosítva. Bár egy egyre elterjedtebbé váló stílust vett át, mégis sikerült megőriznie saját identitását a karcsú és fényes megjelenésével. A telefon kezdetben számos élénk színben volt kapható, például fehér, szürke, fekete, sárga, rózsaszín, kék, arany és zöld színben, így személyre szabottabb választási lehetőséget biztosítva a fogyasztók számára.
Megjelenítés
A Mi 3 5 hüvelykes IPS LCD kijelzője 1080 x 1920 pixel felbontású, ami még a mai középkategóriás okostelefonok szabványai szerint is lenyűgöző. A hüvelykenként körülbelül 441 pixeles pixelsűrűséget kínáló kijelző biztosította a tisztaságot és az élességet, így a médiafogyasztás élvezetes volt. A körülbelül 65%-os képernyő-test arány ellenére a megjelenítés élménye magával ragadó volt. A robusztus Gorilla Glass 3 védelem tartósságot biztosított, megvédve a mindennapi karcolásoktól és kisebb ütődésektől.
Teljesítmény és szoftver
A Qualcomm MSM8274AB Snapdragon 800 lapkakészlet által hajtott Mi 3 a maga idejében szilárd teljesítményt nyújtott. A négymagos, 2,3 GHz-es Krait 400 CPU az Adreno 330 GPU-val párosulva biztosította a zökkenőmentes többfeladatos munkavégzést és a játékokat. Bár a telefon Android 4.3 Jelly Bean operációs rendszerrel került bevezetésre, a MIUI 5-tel Android 6.0 Marshmallow-ra frissíthető volt, így a felhasználók újabb funkciókhoz és biztonsági frissítésekhez jutottak hozzá.
Bár a bővíthető tárhely hiánya egyesek számára hátrányt jelenthet, a készülék 16 GB-os és 64 GB-os belső tárolóval rendelkező változatban volt elérhető, mindkettő 2 GB RAM-mal párosítva, eMMC 4.5 memóriával működött. Ez a bőséges tárhely a MIUI optimalizálásával párosulva hatékonyan működtette a telefont.
Ad
Kamera képességek
A Mi 3 kamera beállítása jól megfelelt az alkalmi fényképezéshez. Az elsődleges kamera egy 13 MP-es érzékelő volt f/2.2 rekeszértékkel és autofókusz képességekkel, amelyet egy kettős LED vaku egészített ki. Jól megvilágított körülmények között éles, jó részletességű képeket kínált, és HDR-támogatást biztosított a jobb dinamikatartomány érdekében. A fő kamera 1080p-s videók rögzítésére is képes volt 30fps sebességgel. Az előlapon a telefon egy szerény, 2 MP-es kamerával rendelkezett, amely ugyanilyen videóminőségre volt képes, bár alapvető szelfi funkciókat kínált.
Az akkumulátor élettartama
A készülékben egy nem cserélhető 3050 mAh-s Li-Ion akkumulátor kapott helyet, amely támogatja a QC2 technológiával történő 18 W-os vezetékes gyorstöltést. Ez az akkumulátor-konfiguráció lenyűgöző, akár 66 órás üzemidőt biztosított. A felhasználók akár 25 óra beszélgetési időre és körülbelül 50 óra zenelejátszásra számíthattak, így a Mi 3 megbízható társ a mindennapi használathoz gyakori újratöltés nélkül.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
A csatlakoztathatóság tekintetében a Mi 3 nem okozott csalódást, mivel Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, kétsávos Wi-Fi Direct és hotspot képességekkel rendelkezik. A Bluetooth 4.0 A2DP-vel, GPS és GLONASS támogatással tovább erősítette a csatlakozási lehetőségeket. Az NFC üdvözlendő kiegészítő volt, amely megkönnyítette a gyorsabb adatátvitelt és a mobilfizetést. Az FM-rádió és a microUSB 2.0 (OTG-támogatással) beépítése tovább növelte a készülék sokoldalúságát.
A multimédiás oldalon a Mi 3 tisztességes hangteljesítményű hangszóróval rendelkezett, amely 69 dB-es hang- és 66 dB-es zajszintet kínált. A 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó beépítése akkoriban elengedhetetlen volt a vezetékes fejhallgatón keresztül történő hangélvezethez.
Összegzés
Összességében a Xiaomi Mi 3 egy olyan készülék volt, amely példázta a Xiaomi képességét, hogy versenyképes áron nagy teljesítményű okostelefont állítson elő. Bár már nem gyártják, a Xiaomi későbbi modelljeiben jelen lévő dizájnban és technológiai fejlesztésekben érezhető a hatása. Szilárd felépítésével, hatékony teljesítményével, élénk kijelzőjével és lenyűgöző akkumulátor-üzemidejével a Mi 3 sok felhasználó igényeit elégítette ki megfizethető áron, és mércét állított fel arra vonatkozóan, hogy mit várhatnak a pénztárcabarát fogyasztók az okostelefonok piacán.
Ad