Ad

Bevezetés
A 2012 augusztusában bejelentett és kiadott Xiaomi Mi 1S fontos lépést jelent a Xiaomi okostelefon-piacra való belépése során. A versenyképes árú, kiváló minőségű technológiáról ismert Xiaomi a Mi 1S-t a hozzáférhető és nagy teljesítményű készülékek biztosítása iránti elkötelezettségének folytatásaként mutatta be. Bár mára már megszűnt, ez a telefon akkoriban figyelemre méltó opció volt a felhasználók számára a specifikációi és a felhasználó-központú dizájnja miatt.
Tervezés és kivitelezés
A Xiaomi Mi 1S kompakt felépítésű, 125 x 63 x 11,9 mm-es méretekkel és 149 grammos tömeggel rendelkezik. Ez a megjelenési korszakának mércéjéhez képest viszonylag hordozható és zsebbarát készülékké teszi. A telefon testét az egyszerűségre és a használhatóságra összpontosítva tervezték, Mini-SIM foglalattal rendelkezik, és számtalan színben kapható, többek között fehér, zöld, kék, piros, lila, narancssárga és szürke színben. Bár műanyag felépítése egyszerűnek tűnhet, biztosítja a tartósságot és a könnyű kezelhetőséget.
Megjelenítés
A 4,0 hüvelykes TFT-kijelzővel felszerelt Mi 1S 480 x 854 képpont felbontású. A képernyő körülbelül 245 ppi-s pixelsűrűséggel rendelkezik, ami a korának megfelelő tisztaságot biztosít, de a modern szabványokhoz képest hiányosnak tűnhet. A körülbelül 56%-os képernyő-test aránynak köszönhetően a kijelző a nagyobb képernyőkhöz szokott felhasználók számára szűkösnek tűnhet, de jól illeszkedik a készülék általános méretéhez és könnyű kezelhetőségéhez.
Teljesítmény és szoftver
Az Android 4.0 Ice Cream Sandwich operációs rendszerrel futó Mi 1S egy Qualcomm MSM8260 Snapdragon S3 chipsetet tartalmaz. A kétmagos, 1,7 GHz-es Scorpion CPU, amelyet egy Adreno 220 GPU egészít ki, már 2012-ben is szilárd teljesítményt nyújtott a feladatok és alkalmazások számára. Képes volt az alapvető műveletek és némi multitasking kezelésére, de a felhasználóknak mindössze 1 GB RAM-mal kellett beérniük. A telefon 4 GB belső tárhelyet is tartalmazott, amely egy dedikált microSDHC-nyíláson keresztül bővíthető volt, ami enyhítette a tárolással kapcsolatos aggodalmakat.
Ad
Kamera
A fotózás szerelmeseinek vagy alkalmi felhasználóknak a Mi 1S 8 MP-es hátsó kamerája akkoriban eléggé alkalmas volt. F/2.2 rekeszértékkel, autofókusszal, LED vakuval és olyan képességekkel rendelkezett, mint a HDR. Ez a kamera 1080p@30fps sebességgel tudott videót rögzíteni, ami a megjelenési időszakban lenyűgöző volt. A 2 MP-es előlapi kamera elegendő volt az alapvető szelfikészítéshez és videohívásokhoz, bár nem rendelkezett a modern szelfikamerák kifinomultságával.
Csatlakoztathatóság és funkciók
A Xiaomi Mi 1S úgy lett megépítve, hogy mind a 2G, mind a 3G hálózatokat kezelje, a HSPA sebesség akár 14,4/5,76 Mbps, ami a korához képest elfogadható böngészési sebességet kínál. A 4G hiánya korlátozhatja használhatóságát a mai szabványok szerint a nagysebességű adatigényeket illetően, de a Wi-Fi 802.11 b/g/n és a Bluetooth 2.1 révén a csatlakoztathatóság biztosította, hogy releváns maradjon. A készülék GPS-szel és A-GPS-szel is fel volt szerelve a megbízható helymeghatározás érdekében. Figyelemre méltó módon hiányzott belőle a rádiós funkció, amit egyes felhasználók hiányolhatnak.
Az akkumulátor élettartama
A Xiaomi Mi 1S kivehető, 1930 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátorral szerelve kényelmesen kibírja a tipikus napi tevékenységeket, például a böngészést, a hívásokat és az üzenetküldést. A cserélhető akkumulátor azt a kényelmet is kínálta, hogy szükség esetén kicserélhetjük egy új akkumulátorra, ami a mai okostelefonoknál nem gyakori.
Összegzés
A Xiaomi Mi 1S megjelenésekor a kiskereskedelmi ár körülbelül 190 EUR volt, ami a tulajdonságaihoz képest szilárd értéket képvisel. A felhasználók számára 2012-ben ez egy képes és színes opciót jelentett a gyorsan fejlődő okostelefon-piacon. Bár nem ér fel a modern eszközökkel, a Mi 1S szerepet játszott abban, hogy a Xiaomi a kedvező árú okostelefonok szegmensének figyelemre méltó szereplője legyen. Kifutott termékként emlékeztetőül szolgál arra, hogy a technológia milyen sokat fejlődött a megjelenése óta.
Ad