Ad

Bevezetés
A 2011 októberében megjelent Spice Mi-350 a korai Android okostelefonok korszakát képviseli, amelyek a pénztárcabarát fogyasztókat célozzák meg. A dual SIM-képességgel, a szerény specifikációkkal és a megfizethető árral ez a telefon praktikus lehetőséget kínált az alapokra szoruló felhasználók számára. A készülék tükrözi az akkori technológiai törekvéseket, különös tekintettel a hozzáférhetőségre és az alapvető okostelefon-funkcionalitásra.
Tervezés és kivitelezés
A kompakt és egyszerű, 118 x 60 x 13,4 mm méretű és 134 gramm súlyú Spice Mi-350 kompakt és egyszerű. Ez kiegyensúlyozott érzést ad a kézben anélkül, hogy túlságosan terjedelmes lenne. A telefon kettős SIM-funkciója kiemelkedik, lehetővé téve a felhasználók számára a rugalmasságot, hogy egyetlen készüléken belül két számmal rendelkezzenek, ami ideális funkció az üzleti és a személyes használat elkülönítéséhez. Robusztus jellege ellenére a matt felületű műanyag szerkezet talán nem nyújt olyan prémium érzetet, mint a magasabb kategóriás készülékeknél, de mindenképpen hangsúlyozza a tartósságot.
Megjelenítés
A 3,5 hüvelykes, 320 x 480 képpontos felbontású TFT-kijelző a mai szabványok szerint nem nyújt megfelelő megjelenítési élményt, bár a mai szabványoktól elmarad. Meglehetősen szerény képernyőfelületet kínál, amely alkalmas az olyan alapvető feladatokra, mint az e-mailezés, SMS-ezés és telefonálás, de nem biztos, hogy kielégíti a gazdag médiafogyasztást kereső felhasználókat. A ~165 ppi-s pixelsűrűség biztosítja az olvashatóságot, de a képi megjelenítés a modern eszközökhöz képest kevésbé tűnhet élesnek.
Teljesítmény
A motorháztető alatt a Spice Mi-350-et egy Mediatek MT6573 lapkakészlet hajtja, 650 MHz-es Cortex-A9 CPU-val és PowerVR SGX531 GPU-val. Ezek a komponensek együttesen megfelelnek az alapvető okostelefonos tevékenységeknek; azonban az igényesebb alkalmazások vagy a többfeladatos munka során nehézségekbe ütközhetnek. Az Android 2.3 (Gingerbread) operációs rendszerrel futó készülék a korai Android egyszerűségére emlékeztető kezelőfelületet kínál, de nem támogatja a frissített szoftvert igénylő újabb alkalmazásokat és szolgáltatásokat.
Ad
Kamera
A Spice Mi-350 fényképezési képességei korlátozottak, de az alapvető igényeknek megfelelőek. A 3,15 MP-es hátlapi kamera képes megörökíteni a mindennapi pillanatokat, bár a képminőség nem biztos, hogy kiemelkedik a részletesebb jeleneteknél vagy gyenge fényviszonyok mellett. A videórögzítés lehetséges, ami egy réteg funkcionalitást ad hozzá. A VGA előlapi kamera minimalista támogatást nyújt a szelfikészítéshez és a videohívásokhoz, ami inkább alkalmi használatra elegendő, mint gyakori rögzítésre.
Csatlakoztathatóság
A Spice Mi-350 csatlakoztathatósága a korára jellemző funkciókat tartalmaz. Támogatja a Wi-Fi 802.11-et hotspot képességekkel, a Bluetooth 2.1-t A2DP-vel, a GPS-t és A-GPS-t a navigációhoz, valamint az FM rádiót. Ezeknek a funkcióknak a beépítése akkoriban meglehetősen funkcionálissá tette a készüléket a mindennapi kommunikációs igények kielégítésére. Az USB 2.0 port lehetővé teszi az alapvető adatátvitelt és töltési igényeket, megszilárdítva ezzel a készülék hasznosságra összpontosító szerepét.
Az akkumulátor élettartama
A készüléket kivehető Li-Ion 1500 mAh kapacitású akkumulátorral szerelték fel. Bár kapacitása mérsékelt, teljesítménye akár 200 óra készenléti és körülbelül 3 óra beszélgetési időt is támogat, ami a korabeli okostelefonok tipikus akkumulátorteljesítményét tükrözi. A könnyű használatot folytató felhasználók kielégítőnek találhatják az akkumulátor élettartamát; a gyakoribb felhasználóknak azonban gyakrabban kell majd tölteniük.
Összegzés
A Spice Mi-350 a megjelenésekor 100 EUR körüli, költségvetésbarát árcédulájával az alapvető funkciók ellátására alkalmas, sallangmentes okostelefon-élményt nyújt. Míg a modern felhasználók talán fejlettebb funkciókat keresnek, a megjelenésekor ez egy életképes opció volt azok számára, akiknek megbízható kommunikációra volt szükségük az újabb technológiák bonyolultsága nélkül. A mára már nem forgalmazott telefon az okostelefonok fejlődésének tanúbizonysága, amely rávilágít a korai androidos készülékek korlátaira és áttöréseire egyaránt.
Ad