Ad

Bevezetés
A Sony Ericsson Z610 egy felejthetetlen belépő volt a 2000-es évek közepén a mobilpiacra, amely stílusos, kagylós kialakítással büszkélkedhetett, amely igen népszerű volt a korszakában. A 2006 augusztusában bejelentett telefont mára már nem forgalmazzák, de továbbra is a mobiltelefonok történetének érdekes darabja marad. Az esztétikát és a funkcionalitást egyaránt értékelő felhasználóknak szólt, kompakt és elegáns kivitelben.
Tervezés és kivitelezés
A Z610 kompakt, kagylóhéj alakú, 94,5 x 49 x 20 mm méretű és mindössze 110 gramm súlyú készülékházzal rendelkezik. Kialakítása szemet gyönyörködtető, fényes felülete pedig még kifinomultabbá teszi a készüléket. A telefon három színben - fényes fekete, légies kék és rózsaszín - volt kapható, így a felhasználók a személyes stílusuknak megfelelő készüléket választhattak. A Mini-SIM-kártya használata a korszakra jellemző volt, a kagylóhéj kialakítás pedig hatékonyan védte a billentyűzetet és a főképernyőt a sérülésektől, ami praktikus tulajdonság a tartósságot és a stílust kereső felhasználók számára.
Megjelenítés
Ez a telefon egy 256K színű és 176 x 220 pixel felbontású TFD kijelzővel rendelkezik, ami abban az időben meglehetősen szabványosnak számított. Egy további külső, 128 x 36 pixel felbontású OLED-kijelző biztosítja az alapvető értesítéseket anélkül, hogy ki kellene nyitni a kagylóhéjat, növelve ezzel a gyors információmegjelenítés kényelmét.
Teljesítmény és csatlakoztathatóság
A Sony Ericsson Z610 GSM és UMTS hálózatokon működik, lehetővé téve a 2G és 3G csatlakozást a kétsávos GSM támogatással és az egysávos UMTS frekvenciával. Ez lehetővé teszi a mobil adatátvitel 384 kbps maximális sebességét, amely a megjelenési időszakban alkalmas a webböngészésre és az e-mail küldésre. A csatlakozási lehetőségek közé tartozik a Bluetooth 2.0 A2DP-vel, amely lehetővé teszi a vezeték nélküli hangfolyamot - ami akkoriban jelentős funkció volt. A telefonból azonban hiányzik a Wi-Fi és a GPS képesség, és nem rendelkezik rádióval, ami a későbbi okostelefonokhoz képest korlátozza a csatlakozási lehetőségeket.
Ad
Kamera
Az egyetlen 2 MP-es kamerával felszerelt Z610 tisztességes fényképeket készít a mindennapi pillanatokhoz, és támogatja a videofelvételt. Videohívás funkciót is kínál, bár a minőség a mai szabványokhoz képest alapszintű. Nincs dedikált szelfikamera, de a fő kamera hatékonyan használható az UMTS-hálózaton keresztüli videohívásokhoz.
Tárolás és memória
A Z610 belső tárhelye 16 MB-ra korlátozódik; ezért a bővítéshez egy Memory Stick Micro (M2) foglalat áll rendelkezésre, amely legfeljebb 2 GB-ot támogat. Ezzel bővül a telefon fotók, zenék és egyéb fájlok tárolására alkalmas kapacitása, ami fontos azon felhasználók számára, akik az MP3/AAC/AAC/AAC+/eAAC+ lejátszót szeretnék használni, ami egy másik figyelemre méltó funkció az útközbeni szórakozáshoz.
Az akkumulátor élettartama
A Z610 kivehető, 950 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátorral rendelkezik, amely 2G és 3G hálózatokon egyaránt akár 400 órás készenléti időt biztosít. A beszélgetési idő változó, 2G-n akár 7 órát, 3G-n pedig körülbelül 2,5 órát kínál, így a maga idejében meglehetősen versenyképes, és kielégítő a mérsékelt használathoz egész nap.
Felhasználói felület és extrák
A Sony Ericsson Z610 olyan funkciókkal van felszerelve, mint az SMS, EMS, MMS, e-mail és azonnali üzenetküldés, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy többféle módon tartsák a kapcsolatot. A böngésző támogatja a WAP 2.0/xHTML és a NetFront HTML böngészést, beleértve az RSS feedeket is, lehetővé téve az alapvető internetes felfedezést és tartalomfogyasztást. A Java MIDP 2.0 platform lehetővé teszi további alkalmazások és játékok telepítését, így biztosítva egyfajta testreszabhatóságot.
Összegzés
A Sony Ericsson Z610, amelynek ára a maga idejében körülbelül 110 EUR volt, vonzó ajánlatot jelentett a divatos és funkcionális flip-telefon iránt érdeklődők számára. Bár számos, a modern okostelefonokban látható funkciót, például a többérintéses kijelzőt és a fejlett csatlakozási lehetőségeket nélkülözte, a 2000-es évek közepén a mobiltechnológia luxusának emléke maradt. A telefon ideális volt azon felhasználók számára, akik a lényeges képességek mellett a dizájnt is előtérbe helyezték, hiszen vonzó esztétikai tulajdonságokat kínált az alapvető mobilfunkciók hasznosságával párosulva.
Ad