Ad

Bevezetés
A Sony Ericsson Z558 egy 2006 szeptemberében bemutatott, mára már nem forgalmazott kagylós mobiltelefon volt, amely az elegancia és a funkcionalitás ötvözetét kívánta nyújtani kompakt kialakításban. Abban az időben olyan innovatív funkciókat kínált, mint a kézírás-felismerés, ami viszonylag újszerű volt a személyi készülékeknél. Annak ellenére, hogy korának terméke, a korai mobiltechnológia pillanatképét nyújtja, amely az alapvető multimédiás funkciókat és a praktikus kommunikációs eszközöket egyensúlyban tartja.
Tervezés és kivitelezés
A Z558 kompakt, 87,5 x 45,5 x 20,5 mm-es méretei és mindössze 93 grammos súlya révén könnyű és zsebbarát készülék. Minimalista esztétikával és visszafogott eleganciával rendelkezik, és két színváltozatban, Sterling Black és Pearl Copper színben kapható. A Sony Ericsson kagylóhéjakra jellemzően tartós, tartós és a záráskor kielégítően csattanó szerkezetet kínált.
Kijelző és interfész
Az 1,9 hüvelykes TFT rezisztív érintőképernyővel rendelkező Z558 256K színű, 176 x 220 pixeles felbontású. Bár a mai szabványok szerint ez a kijelző korlátozottnak tűnhet, a méretéhez képest elegendő volt, és tiszta képet nyújtott, kielégítő fényerővel és színvisszaadással. Egyedülálló értékesítési szempont volt a kézírás-felismerő technológia, amely lehetővé tette a felhasználók számára, hogy a szöveget természetes módon, tollal írják be. Bár ez a funkció nem volt olyan kifinomult, mint a modern kapacitív képernyők, mégis megkülönböztette a Z558-at sok kortársától, amelyekből hiányzott az érintőképernyő funkció.
Teljesítmény és tárolás
A motorháztető alatt a Z558 a kategóriájának megfelelő alapteljesítményt nyújtott. Nem támogatta az EDGE-t, de az adatkapcsolathoz GPRS Class 10-et tartalmazott. A 18 MB-os belső memória szerény volt, de a Memory Stick Micro (M2) kártyahelyen keresztül bővíthető, amely akár 2 GB további tárhelyet is támogatott. Ez lehetővé tette a felhasználók számára, hogy megfelelő mennyiségű médiát és alkalmazást tároljanak. A telefonkönyv 1000 bejegyzést tudott tárolni, fotóhívási lehetőséggel kiegészítve, miközben 30 fogadott, tárcsázott és nem fogadott hívás adatait is tárolta.
Ad
Kamera és multimédia
Az egyetlen 1,3 megapixeles kamerával felszerelt Z558 egyszerű fényképezési képességekkel rendelkezett, amelyek alkalmasak alkalmi pillanatképek készítésére, de nem kiváló minőségű képalkotásra. Támogatta a QCIF videofelvételt is, amely bár korlátozott minőségben, de alapvető videofelvételi funkciókat kínált. A szelfikamera hiánya aláhúzta, hogy a készülék a fejlett funkciók helyett az egyszerű fényképezésre helyezte a hangsúlyt. A hangzás tekintetében támogatta a polifonikus és MP3-as csengőhangokat, és sztereó FM rádióval rendelkezett RDS-szel, amely többféle hallgatási lehetőséget kínált. A 3,5 mm-es audiocsatlakozó kihagyása azonban azt jelentette, hogy a hangkimenethez saját fejlesztésű csatlakozókra volt szükség.
Csatlakoztathatóság és funkciók
A Bluetooth csatlakozási funkció lehetővé tette a felhasználók számára, hogy vezeték nélkül csatlakozzanak más eszközökhöz, lehetővé téve a kihangosított hívásokat és a fájlátvitelt. A Z558 nem rendelkezett modern GPS helymeghatározással, de tartalmazott alapvető kommunikációs eszközöket, például SMS-, MMS- és e-mail-támogatást. WAP 2.0/HTML böngészője mellett RSS-olvasó is rendelkezésre állt az egyszerűbb internetböngészés érdekében. Emellett lehetővé tette, hogy a felhasználók Java-alkalmazásokat töltsenek le, így a készüléket játékokkal és eszközökkel némileg testre lehetett szabni.
Az akkumulátor élettartama
A telefon kivehető Li-ion akkumulátorral büszkélkedhet, amely akár 320 óra készenléti időt és 5 óra 15 perc beszélgetési időt kínál. Bár ezek a számok a korabeli mobiltelefonoknál szokásosnak számítottak, az átlagos felhasználó számára bőséges használatot biztosítottak két töltés között, és megfeleltek a 2000-es évek elején a mobilhasználattal szemben támasztott elvárásoknak.
Összegzés
A Sony Ericsson Z558 körülbelül 120 eurós áron volt elérhető, és vonzó választás volt azok számára, akik egy kompakt, stílusos készüléket kerestek néhány egyedi funkcióval, például kézírás-felismeréssel. Bár nem felelt meg a csúcstechnológiai igényeknek, és nem kínált széleskörű multimédiás képességeket, a felhasználóbarát újításokra és a praktikus kommunikációs lehetőségekre összpontosítva kivívta a helyét, ami a Sony Ericsson előremutató tervezési etikájáról tanúskodik abban az időszakban. Összességében a mindennapi mobilkommunikációban kompetens eszközként szolgált, mielőtt az okostelefonok forradalma átalakította volna az iparágat.
Ad