Ad

Bevezetés
A korai androidos okostelefonok világában a Sony Ericsson Xperia X8 2010-ben jelent meg, mint kompakt és megfizethető megoldás a felhasználók számára, akik szeretnék felfedezni az intelligens mobiltechnológia bimbózó világát. Az ugyanezen év szeptemberében megjelent Xperia X8 kompakt formavilága, elérhető árazása és alapvető, de hatékony funkcionalitása miatt figyelemre méltó választássá vált a fogyasztók számára, bár azóta már nem forgalmazzák.
Tervezés és építés
Az Xperia X8 kicsiny méretével, 99 x 54 x 15 mm-es méreteivel és mindössze 104 grammos súlyával rendkívül könnyű és könnyen kezelhető. Kialakítását sima ívek jellemzik, amelyek kényelmesen fekszenek a kézben. A telefon Mini-SIM-et használ, és 3 hüvelykes TFT-kijelzőt kínál, amelynek felbontása 320 x 480 pixel, ami a korban szabványosnak számított. A képernyőt karcálló üveg védi, ami ebben a korban figyelemre méltó tulajdonság egy olcsó készülék esetében. A készülék a Timescape UI-t használja, amely a Sony Ericsson dizájn-ethoszát tükrözi, és a felhasználói élmény fokozását célzó egyszerűsített kezelőfelülettel rendelkezik.
Teljesítmény
A motorháztető alatt az Xperia X8 egy Qualcomm MSM7227 Snapdragon S1 lapkakészletet tartalmaz 600 MHz-es ARM 11 CPU-val és Adreno 200 GPU-val. A kezdetben Android 1.6 (Donut) operációs rendszerrel futó és 2.1-re (Eclair) frissíthető készülék a korabeli okostelefonok alapfunkcióihoz méltó élményt nyújtott. A mindössze 168 MB RAM és 128 MB belső tárhely miatt azonban a teljesítménykorlátok nyilvánvalóvá váltak, különösen többfeladatos működés vagy igényesebb alkalmazások futtatása esetén. Szerencsére a memória bővíthető egy microSDHC kártyahelyen keresztül akár 16 GB-ig, a felhasználók számára pedig egy 2 GB-os kártya is mellékelve van.
Ad
Kamera
Az Xperia X8 egyetlen 3,15 MP-es hátlapi kamerával rendelkezik, amely alapvető fotózási képességeket biztosít. Támogatja a 480p@30fps sebességű videofelvételt. Bár mai mércével mérve nem kiemelkedő, 2010-ben elegendő bevezetésként szolgált a felhasználók számára a mobilfotózáshoz. Figyelemre méltó, hogy nincs előlapi szelfikamera, ami csalódást okozhat a mai többkamerás készülékekhez szokott felhasználóknak.
Csatlakoztathatóság és jellemzők
A csatlakozási lehetőségek közé tartozik a Wi-Fi 802.11 b/g, a Bluetooth 2.1 A2DP-vel és a GPS A-GPS támogatással, amelyek szabványos funkciókat kínálnak a vezeték nélküli kommunikációhoz. Emellett sztereó FM rádiót is tartalmaz RDS-szel, amely a digitális média mellett az analóg rádiózás iránt érdeklődő felhasználóknak is kedvez. A 3,5 mm-es audiocsatlakozó biztosítja a kompatibilitást számos fejhallgatóval és audioeszközzel. Számos érzékelő, például a gyorsulásmérő, a közelségérzékelő és az iránytű további funkciókat biztosít, a készülék pedig támogatja a HTML-szabványokon alapuló böngészőt.
Az akkumulátor élettartama
Az Xperia X8 kivehető Li-Po 1200 mAh akkumulátorral rendelkezik. Ez ésszerű, 2G-n akár 446 órás, 3G-n pedig 476 órás készenléti időt kínál, emellett 2G-n körülbelül 4 óra 45 perces, 3G-n pedig 5 óra 40 perces beszélgetési időt. Ezenfelül kielégítő, akár 23 óra 40 perces zenelejátszási idővel is büszkélkedhet, ami alkalmassá teszi a készüléket egy-két napos mérsékelt használatra újratöltés nélkül.
Összegzés
A megjelenésekor körülbelül 100 eurós árával az Xperia X8 egy egyszerű, kedvező árú telefonnak mutatkozik, amelyet alapvető funkcionalitásra és könnyű használatra terveztek. Teljesítménymutatói, mint például a hangszóró hangereje és a hangminőség, átlagosak, ami tükrözi a belépőszintű pozícionálást. A többféle színben kapható telefon némi személyre szabási lehetőséget kínál. Bár kétségtelenül nem felel meg a mai teljesítmény- vagy funkciószabványoknak, az Xperia X8 az akkori felhasználók számára megfizethető belépő volt az okostelefonok piacára, és alapvető funkciók keverékét kínálta egy kis és stílusos csomagban.
Ad