Ad
Sony Ericsson Xperia Duo

Tervezés és kivitelezés

Az Xperia Duo, ha megjelent volna, valószínűleg a korabeli klasszikus tervezési elveket követte volna. Bár a konkrét méretek és a súly soha nem kerültek megerősítésre, a készülék az akkoriban elterjedt Mini-SIM foglalattal rendelkezett volna, ami megkönnyítette a robusztus, de kissé nehezebb felépítést. Az általános esztétika összhangban állt volna a Sony Ericsson elegáns, fekete készülékek készítésének hírnevével, amely a vizuális vonzerőt a praktikus tartóssággal ötvözte volna. A karcálló üveg beépítése előremutató védelmi kialakítás volt, amelynek célja az volt, hogy a mindennapi használat során megőrizze a felület érintetlen állapotát.

Megjelenítés

A telefon nagyvonalú, 4,5 hüvelykes, LED-háttérvilágítású LCD kijelzőt kapott. Az 540 x 960 képpont felbontású kijelző célja az volt, hogy éles és élénk képet nyújtson, hüvelykenként körülbelül 256 képpont sűrűséggel. Ezzel a beállítással a videolejátszás, a böngészés és az alkalmazásfelületek élesen és tisztán jelentek volna meg - ez különösen figyelemre méltó volt sok kisebb és kevésbé határozott képernyőn működő kortárs készülékkel összehasonlítva.

Platform és teljesítmény

Az Xperia Duo alapvetően Android 2.3 Gingerbread operációs rendszerrel készült, amelyet egy Qualcomm MSM8260 Snapdragon S3 lapkakészlet hajt. A kétmagos, 1,4 GHz-es Scorpion processzor és az Adreno 220 GPU a korához képest dicséretes teljesítményt nyújtott volna. A többfeladatos munkavégzést, a játékokat és a médiafogyasztást jól támogatta volna ez a hardverkonfiguráció. Az 1,5 GB belső tárhely azonban arra utal, hogy a felhasználóknak valószínűleg a microSDHC kártyahelyre kellett támaszkodniuk az alkalmazások és a média tárolókapacitásának bővítéséhez.


    Ad

Kamera

Az Xperia Duo egyetlen 12 MP-es autofókuszos hátsó kamerával volt felszerelve, amelyhez LED vaku társult a jobb gyenge fényviszonyok érdekében. Bár a készülék videós képességei a pletykált specifikációkban alulértékeltek voltak, a 12 MP-es kamera a korszakhoz képest kiváló képminőséget csomagolt volna, versenyképesen pozícionálva azt más mobiltelefonok kameráival szemben. A készülék előlapi kamerával is rendelkezett, amely támogatta a szelfikészítést és a videohívásokat, bár annak részletes specifikációi soha nem kerültek teljesen nyilvánosságra.

Hang és csatlakoztathatóság

A telefon átfogó hangzás- és csatlakoztathatósági csomagot ígért, amely szabványos 3,5 mm-es audiocsatlakozóval és hangszóróval rendelkezik a médiamegbeszélésekhez. Támogatta a Wi-Fi 802.11 b/g/n szabványt, és hotspotként is működhetett, a beépített DLNA pedig megkönnyítette a média egyszerű megosztását a kompatibilis eszközökkel. A Bluetooth 2.1 A2DP-vel és EDR-rel jó vezeték nélküli hangfolyamot és csatlakozási lehetőségeket biztosítana. A GPS és az A-GPS beépítése a navigációs funkciókat illetően egészítette ki a csomagot, az RDS-szel ellátott sztereó FM-rádió pedig valószínűleg a még mindig a földfelszíni rádióadások fogyasztását kedvelő felhasználók megragadását célozta.

Akkumulátor és egyéb funkciók

Az Xperia Duo tápellátásáról egy cserélhető 2500 mAh-s Li-Po akkumulátor gondoskodott volna, amely a korszakhoz képest robusztusnak számított, és egyetlen töltéssel hosszabb használatot tett lehetővé. A további funkciókat a HDMI-port biztosította a kijelzőkhöz való közvetlen csatlakoztathatósághoz, valamint a felhasználói interakciót és az alkalmazások funkcionalitását javító szenzortechnológia, például a gyorsulásmérő, a közelségérzékelő és az iránytű.

Összegzés

A Sony Ericsson Xperia Duo, bár csak egy törölt koncepció volt, a hardver és a funkciók ígéretes kombinációját mutatta be, amely jelentős megjelenést jelenthetett volna az akkori versenyképes mobilpiacon. A készülék képes belső tulajdonságokat ötvözött egy jellegzetes dizájnfilozófiával, és átfogó okostelefon-élményt kívánt nyújtani. Bár hivatalosan nem jelent meg, a feltételezett funkciók képet festenek arról, hogy a Sony Ericsson milyen célokat tűzött ki maga elé, amikor megpróbálta meghódítani a korabeli technológia iránt érdeklődő fogyasztók elméjét és zsebét.


    Ad