Ad
Sony Ericsson W715

Bevezetés

A Sony Ericsson W715 2009 elején került piacra, és gyorsan felhívta magára a figyelmet robusztus funkciókészletével és elegáns csúszkakialakításával. Az ugyanezen év júniusában megjelent telefon a Sony Ericsson Walkman sorozatának része volt, kiemelve a zenecentrikus készülék képességeit. Bár már nem gyártják, a W715 továbbra is emlékezetes belépő maradt a márka kínálatában, és elsősorban olyan felhasználóknak kedvezett, akik a médiafunkciókat és az elegáns esztétikát helyezték előtérbe.

Tervezés és kivitelezés

A W715 kompakt és praktikus kialakítású, 95 x 47,5 x 14,3 mm-es méretekkel és 98 grammos könnyű felépítéssel büszkélkedhet. Vékony profilja kényelmesen elfér a kézben és a zsebben, ami a kor számos sikeres telefonjára jellemző. A csúszka mechanizmus, amely 2009-ben is népszerű dizájnválasztás volt, fokozza az elegáns megjelenést, miközben használaton kívül a billentyűzetet szépen elrejti. A két klasszikus színben, Galactic Black és Luxury Silver színben kapható W715 kifinomult, mégis visszafogott megjelenést sugároz.

Megjelenítés

A W715 2,4 hüvelykes TFT-kijelzője 240 x 320 képpont felbontású. Bár a körülbelül 39,5%-os képernyő-test arány mai szemmel nézve szerénynek tűnhet, a korszakra jellemző volt. A kijelző 256K színt támogatott, ami bár a modern okostelefonokhoz képest korlátozott volt, de elegendő volt az élénk képek és az egyszerű grafikai elemek megjelenítéséhez. A képernyő a megjelenés idejéhez képest tisztességes megjelenítési élményt nyújt, alkalmas a menükben való böngészésre, a fényképek megtekintésére és az alapvető alkalmazásokkal való interakcióra.

Kamera

A telefon 3,15 MP-es fő kamerával van felszerelve, amelyet LED vaku egészít ki. Ez a beállítás jó fényviszonyok mellett elfogadható minőségű fényképeket tesz lehetővé, bár gyenge fényviszonyok között nehézségekbe ütközik - ez a korabeli telefonok gyakori korlátja. A videós képességek alapszintűek, a felvételi felbontás 320p 15fps sebességgel. Bár a kamera nem ideális a kiváló minőségű videofelvételekhez, alkalmi pillanatképekhez és videoklipekhez elegendő.


    Ad

Multimédia és hang

A Walkman sorozat részeként a W715-öt a médiafogyasztás szem előtt tartásával tervezték. A készülék 120 MB belső memóriát támogat, amely Memory Stick Micro (M2) kártyával 8 GB-ig bővíthető, így a lelkes zenehallgatók igényeit is kielégíti. Hátránya, hogy nincs 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozója, ami kényelmetlen lehet a saját fejhallgatójuk használatához szokott felhasználók számára. Ennek ellenére a telefon külső zenehallgatásra alkalmas hangszórót tartalmaz, és támogatja a különböző hangformátumokat, ami növeli a hordozható zenelejátszó vonzerejét.

Csatlakoztathatóság és funkciók

A W715 a korához képest jól felszerelt volt a csatlakoztathatóság tekintetében, támogatta a GSM, HSPA és WLAN (Wi-Fi 802.11 b/g) internet-hozzáférést. Emellett DLNA-t is tartalmaz a hálózaton keresztüli egyszerű megosztáshoz, valamint Bluetooth 2.0-t A2DP-vel a vezeték nélküli audio streaminghez. A GPS és az A-GPS funkciók kiemelkedő jellemzők voltak, különösen azok számára, akik a beépített Vodafone Find&Go navigációs rendszert használták. Ami a kommunikációt illeti, a telefon számos üzenetküldő szolgáltatást támogat, az SMS-től és az MMS-től kezdve a push e-mailig és az azonnali üzenetküldésig.

Az akkumulátor élettartama

A készüléket egy cserélhető 1000 mAh Li-Ion akkumulátor táplálja, amely 2G-n akár 400 óra, 3G-n pedig akár 350 óra készenléti időt biztosít. A beszélgetési idő változó, 2G-hálózatokon akár 10 órát is biztosít, 3G-n azonban 4 órára csökken. Ez a teljesítmény, bár nem úttörő, elegendő volt ahhoz, hogy megfeleljen a 2009-es akkumulátoros üzemidővel kapcsolatos elvárásoknak.

Összegzés

A Sony Ericsson W715 a stílus és a multimédiás funkciók figyelemre méltó keveréke a 2000-es évek végén. Megjelenésekor körülbelül 120 eurós áron kínált a felhasználóknak teljes körű élményt, és megfelelő teljesítményt nyújtott minden olyan fontos területen, amelyet akkoriban elvártak a mobilkészülékektől. Bár már nem gyártják, továbbra is érdekes történelmi darab marad, amely bemutatja, hogyan fejlődött a mobiltechnológia az évek során.


    Ad