Ad
Sony Ericsson V600

Bevezetés

A 2005 júniusában bejelentett Sony Ericsson V600 egy olyan mobiltelefon volt, amely robusztus funkcionalitást és szerény kialakítást ötvözött. Bár mára már nem gyártják, a maga idejében sokoldalú készüléknek számított a mobil adatátviteli funkciókra áttérő felhasználók számára. Támogatta a 2G és 3G hálózatokat is, ami korában előremutató volt.

Tervezés és kivitelezés

A V600 kompakt és praktikus formájú, 105 x 45,5 x 19,5 mm-es méretekkel és 105 grammos tömeggel rendelkezik. A készülék teste ergonomikus kialakítású, megkönnyítve az egykezes használatot. A Holdfény-ezüst és fekete színben kapható telefon karcsú, de egyszerű megjelenése a 2000-es évek közepének mobilkészülékeinél megszokott volt. Mini-SIM-kártyát használt, és robusztus felépítésű volt, ami a korszak tipikus ipari formatervezését tükrözte.

Megjelenítés

Az 1,8 hüvelykes TFT-kijelzővel ellátott V600 256K színt tudott megjeleníteni, ami a kor színvonalához képest élénk és színes képi megjelenítést biztosított. A 176 x 220 pixeles felbontás és a kb. 157 ppi pixelsűrűség mellett a képernyő minősége megfelelő volt az alapvető feladatok elvégzéséhez. A kijelző háttérképeket és képernyővédőket kínált, lehetővé téve a felhasználók számára az alapvető funkciók mellett a személyre szabás lehetőségét is.

Memória és belső részek

A V600 32 MB belső memóriával rendelkezett, ami szerény mennyiségű adat tárolására volt alkalmas, tekintve, hogy a telefon nem rendelkezett bővíthető tárolási lehetőséggel. A telefonkönyv kapacitása akár 500 névjegyet is lehetővé tett, egyenként 15 mezővel, valamint fotóhívási funkciókat. A hívásnyilvántartáshoz 20 fogadott, 20 tárcsázott és 20 nem fogadott hívást tudott tárolni, ami inkább a praktikus üzenetküldési funkciókra, mint a kiterjedt multimédiás tárolásra helyezte a hangsúlyt.


    Ad

Kamera

A telefon egyetlen 1,3 MP-es, LED vakuval felszerelt fő kamerával rendelkezik, és QCIF formátumban képes videót rögzíteni. Bár ezek a kamerafunkciók alapszintűek voltak, mégis rávilágítottak a mobilfotózás növekvő trendjére. Egy egyszerű szelfikamera funkciót is tartalmazott, így a készülék a multimédiás üzenetküldés és az alapvető képmegosztás iránti feltörekvő fogyasztói érdeklődésnek is megfelelt.

Hang és csatlakoztathatóság

Annak ellenére, hogy a V600 nem rendelkezett hangszóróval, különböző riasztási típusokat támogatott, beleértve a rezgést és a letölthető polifonikus, MP3 és AAC csengőhangokat. Nem tartalmazott azonban szabványos 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót, helyette a Bluetooth 2.0-ra támaszkodott a vezeték nélküli audiocsatlakozáshoz. A telefon saját USB-portja és infravörös képességei gyenge, de hasznos csatlakozási lehetőségeket biztosítottak. Az RDS-támogatással ellátott sztereó FM-rádió jelentős pluszt jelentett az utazás vagy ingázás közbeni szórakoztatás szempontjából.

Kommunikációs jellemzők

A V600 kommunikációs csomagja támogatja az SMS, EMS, MMS, Email és Instant Messaging funkciókat, így a kommunikációs igények széles körét kielégíti. A WAP 2.0/xHTML böngésző korlátozott internetböngészési lehetőségeket biztosított, ami jellemző volt a korszak telefonjaira, a Java MIDP 2.0 támogatás pedig egyszerű letölthető játékokat tett lehetővé, fokozva a felhasználók elkötelezettségét.

Az akkumulátor élettartama

A készüléket egy cserélhető Li-ion akkumulátor látja el energiával, amely akár 360 óra készenléti időt és 8 óra beszélgetési időt biztosít. Ez a tartós akkumulátor-üzemidő megfelelt a felhasználók elvárásainak a kategóriájába tartozó készülékekkel szemben, és megbízható napi működést biztosított gyakori újratöltés nélkül.

Összegzés

A Sony Ericsson V600 a korai mobiltelefonok alapvető funkciói és a mobil adatátvitel és a multimédia újonnan kialakuló világa között képzett hidat jelentett. Bár a mai mércével mérve nem rendelkezett fejlett funkciókkal, a maga korában jól összeállított csomagot kínált, amely egyensúlyt teremtett a kommunikáció, a szórakoztatás és az alapvető internetkapcsolat között. Öröksége abban rejlik, hogy része volt a mobiltechnológia átalakuló korszakának, és vonzó volt a mobilinternet és a multimédiás funkciók kezdeti hullámaival foglalkozó felhasználók számára.


    Ad