Ad
Sony Ericsson T610

Bevezetés

A 2003-ban megjelent Sony Ericsson T610 a maga idejében jelentős ugrást jelentett a mobiltelefonok kialakításában és funkcionalitásában. Az elegáns kialakításáról és átfogó funkciókészletéről ismert készülék olyan felhasználóknak kedvezett, akik egy robusztus, stílusos telefont kerestek, amely az egyszerű telefonáláson és szöveges üzenetek küldésén túlmenően számos képességgel rendelkezett. Bár a technológia azóta drasztikusan fejlődött, a T610 továbbra is a mobiltörténelem lenyűgöző darabja, amelyet érdemes újra felidézni.

Tervezési és építési minőség

A Sony Ericsson T610 kompakt és könnyű kialakítású, mindössze 102 x 44 x 19 mm-es és 95 gramm súlyú. Kényelmesen fekszik a kézben, és a korabeli telefonokra jellemző módon könnyen elfér a zsebekben. A készülék tartós felépítésű, jellegzetes külső kialakítással rendelkezik, amelyben a fém és a műanyag anyagok egyensúlyban vannak, ami egyedi esztétikai vonzerőt kölcsönöz neki. A kezdetben három színváltozatban kapható T610 némi esztétikai választási lehetőséget biztosított a felhasználók számára, igazodva a 2000-es évek elején kialakuló személyre szabási trendekhez.

Megjelenítés

A telefon 1,8 hüvelykes STN kijelzővel van felszerelve, amely 65 000 szín megjelenítésére képes. Bár a modern szabványok szerint ez szerény, akkoriban ez jelentős funkció volt, amely lehetővé tette az élénk háttérképek és felületek megjelenítését. A 128 x 160 képpontos felbontás elég tiszta kijelzőt biztosított az akkori elsődleges felhasználási célokhoz, például a menükben való navigáláshoz és a játékok és alkalmazások egyszerű grafikáinak megtekintéséhez. A képernyő-test arány azonban meglehetősen alacsony, 22,7% körüli volt, ami a szélesvásznú kijelzők előtti tervezési normákat tükrözte.

Kamera

A 2000-es évek eleji mobiltelefonok egyik figyelemre méltó jellemzője volt az egyetlen CIF-kamera beépítése. Bár a modern szabványokhoz képest korlátozott felbontású volt, a kamera lehetővé tette a felhasználók számára, hogy közvetlenül a készüléken rögzítsenek és tároljanak képeket, és ezzel kapcsolódott a multimédiás telefonhasználat kialakulóban lévő trendjéhez. A videofelvétel és a szelfikamera hiánya hangsúlyozza, hogy a teljes multimédiás funkciók helyett az egyszerű képfelvételre helyezték a hangsúlyt.


    Ad

Csatlakoztathatóság és kommunikáció

A T610 a csatlakoztathatóság terén a korban szokásos opciók egész sorát kínálta. Három sávban támogatta a GSM-hálózatokat, ami nemzetközi használat esetén előnyös volt. A telefon azonban nem rendelkezett EDGE-képességgel, ami a korabeli készülékekhez képest korlátozó tényező volt. Az adatkapcsolatokhoz azonban támogatta a GPRS-t. A Bluetooth 1.0b lehetővé tette a vezeték nélküli kapcsolatot a tartozékokkal és más eszközökkel, ami akkoriban korszerű funkciónak számított. Ezenkívül az infravörös port jelenléte lehetővé tette az egyszerű fájlátvitelt, bár a WLAN- és USB-kapcsolat hiányzott.

Hang és csengőhangok

Ez a modell támogatta a polifonikus csengőhangokat, amelyeket le lehetett tölteni, vagy akár közvetlenül a telefonra is lehetett komponálni, kiemelve a korszak felhasználói testreszabási trendjét. Nem rendelkezett azonban hangszóróval és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval, ami azt jelentette, hogy a felhasználóknak speciális tartozékokra volt szükségük a telefonon keresztüli privát hanghallgatáshoz.

Az akkumulátor élettartama

A T610-et egy cserélhető, 770 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor táplálta, ami a maga idejében szabványos volt. A Sony Ericsson állítása szerint a készenléti idő akár 310 óra, a beszélgetési idő pedig akár 14 óra is lehetett. Ezek a specifikációk rendkívül hatékony teljesítményt jeleznek a hanghívásoknál, ami kulcsfontosságú volt a hangkommunikációtól nagymértékben függő mobilfelhasználók számára.

Szoftver és funkciók

A szoftverek tekintetében a T610 SMS, EMS, MMS és e-mail képességekkel volt felszerelve, amelyeket egy WAP 2.0/xHTML böngésző erősített meg a kezdetleges internet-hozzáféréshez. Ezek a funkciók lehetővé tették, hogy a T610 változatos kommunikációs igényeket támogasson. A játékképességeket olyan beépített játékok, mint a Deep Abyss, a Five Stones és a Minigolf fokozták, és további Java-játékok letölthetők.

A telefon a korszak számos telefonjában megtalálható alapvető segédprogramokat tartalmazott, mint például az óra és az ébresztő funkció, a hatékony üzenetküldéshez szükséges prediktív szövegbevitel, valamint az átfogó telefonkönyvi bejegyzések tárolásának lehetősége, fényképes hívási lehetőséggel kiegészítve.

Összegzés

A Sony Ericsson T610 úttörő volt a divat és a funkció ötvözésében, átfogó funkciókészletet kínálva, amely az alap mobiltelefonnál többet kereső fogyasztók számára is vonzó volt. Bár számos modern funkciót, például a nagy felbontású képernyőt és a fejlett csatlakozási lehetőségeket nélkülözte, a maga korában korszerű volt. A T610-re való visszatekintés betekintést nyújt a mobiltechnológia fejlődésébe és a 2000-es évek elején a felhasználók által értékelt funkciókba, nosztalgikus visszatekintést nyújtva egy innovatív és meghatározó készülékre.


    Ad