Ad
Sony Ericsson T230

A Sony Ericsson T230 felülvizsgálata

A Sony Ericsson T230 a mobiltelefonok történetének egy lenyűgöző fejezetét képviseli, amely a 20. század végi korai mobiltelefonok és az egy évtizeddel később a piacot uraló multifunkciós okostelefonok közötti átmeneti időszakot örökíti meg. A 2003 harmadik negyedévében bemutatott készülék élénk bepillantást nyújt a 2000-es évek eleji mobiltechnológiába és tervezési filozófiába. Bár azóta már nem gyártják, a T230 továbbra is korának figyelemre méltó modellje.

Tervezés és kivitelezés

A Sony Ericsson T230 kompakt és könnyű, a 101 x 44 x 19 mm-es méreteivel és mindössze 79 grammos súlyával könnyen hordozható és kezelhető. Klasszikus candy bar dizájnt visel, Mini-SIM foglalattal, ami a korszak telefonjaira jellemző volt. A felhasználók két szín közül választhattak: Blade Gray és Steel Blue, amelyek mindkettő visszafogott és vonzó szakmai környezetben.

Megjelenítés

A T230 interfészének középpontjában egy szerény 1,5 hüvelykes STN kijelző áll, amely 4096 színt képes megjeleníteni. A 101 x 80 pixeles felbontással a képernyő minősége megfelel annak, amit egy olyan telefontól várnánk, amelyet elsősorban alapvető kommunikációra, nem pedig multimédiára terveztek. A korlátozott, körülbelül 15,9%-os képernyő-test arány ellenére a telefon elegendő funkcionalitást kínál a háttérképekkel és témákkal, amelyek lehetővé teszik a felhasználó némi testreszabását.

Memória és telefonkönyv

A telefon nem tartalmaz kártyafoglalatot, ami tükrözi az egyszerű megközelítést, amely pusztán az alapvető kommunikációs funkciókra összpontosít. Legfeljebb 250 telefonkönyvi bejegyzés tárolására alkalmas, és a telefon újdonsága a fotóhívás, amely a korszak kiemelkedő funkciója volt, és lehetővé tette, hogy hívásfogadáskor megjelenjen a névjegyhez kapcsolódó fénykép. A T230 emellett 10 tárcsázott és legfeljebb 20 fogadott vagy nem fogadott hívás adatait tudta tárolni.


    Ad

Csatlakoztathatóság és hang

Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a T230 a mai szabványok szerint korlátozott, mivel csak a GSM 900/1800 MHz-es sávokat támogatja. Az EDGE, Bluetooth, WLAN és USB képességek hiánya miatt a készülék egyértelműen az alapvető igényekkel rendelkező felhasználói bázist célozta meg. A telefon rendelkezik GPRS 4-es osztályú szolgáltatással a minimális adatigények kielégítésére. Hasonlóképpen, a hangfunkciók is alapszintűek, hangszóró és 3,5 mm-es audiocsatlakozó nélkül, bár támogatja a letölthető polifonikus csengőhangokat és a telefonkönyvben lévő bizonyos névjegyekhez való hozzárendelés lehetőségét.

Üzenetek és funkciók

A Sony Ericsson T230 fel van szerelve SMS, EMS, MMS és e-mail kezelésére, ami akkoriban dicséretes volt a fejlettebb kommunikációs igények kielégítésére. A WAP 1.2.1 böngészőtámogatás jelen volt, így a felhasználók kezdetleges módon hozzáférhettek az internethez. Olyan hétköznapi segédprogramok, mint az óra és az ébresztő jelen vannak, valamint olyan klasszikus játékok, mint a VRally Racing 2 és a Deep Abyss, továbbá további letölthető lehetőségek. A Java alkalmazások azonban nem támogatottak.

Akkumulátor és teljesítmény

A T230 tápellátását egy kivehető 670 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor biztosítja, amely akár 275 órát is kibír készenléti üzemmódban, és akár 7 óra 30 perc beszélgetési időt is kínál, ami a korszakához képest meglehetősen ésszerű volt. Ez biztosította, hogy a telefon hosszabb ideig működőképes maradjon, minimalizálva a gyakori újratöltés szükségességét.

Összegzés

A mobiltechnológia fejlődésén elmélkedők számára a Sony Ericsson T230 egy egyszerűbb időszak pillanatképét nyújtja, amikor a telefonok elsősorban a kommunikációra, nem pedig a szórakozásra vagy a számítástechnikára szolgáltak. Megszűnt státusza ellenére a T230 egy robusztus és egyszerű készülékként, amely jól szolgálta a célját, helyet foglal a történelemben. Bár a ma már magától értetődőnek tekintett funkciók sokasága hiányzik belőle, dizájnja és a 21. század eleji személyes mobilkommunikációs forradalomban betöltött szerepe miatt kiemelkedik a többi készülék közül.


    Ad