Ad
Sony Ericsson Spiro

Bevezetés

A 2010 áprilisában bemutatott és ugyanezen év augusztusában megjelent Sony Ericsson Spiro a Walkman 4.0 lejátszó integrációjának köszönhetően a zene szerelmeseinek szánt mobiltelefon volt. Bár már nem gyártják, továbbra is figyelemre méltó példája annak, hogy a Sony Ericsson ebben a korszakban a zenére és a kompakt kialakításra helyezte a hangsúlyt. Tekintettel a körülbelül 80 eurós árára, ez a telefon a pénztárcabarát fogyasztókat célozta meg, akik multimédiás funkciókat akartak egy hordozható és stílusos csomagban.

Tervezés és megjelenítés

A Sony Ericsson Spiro kialakítása kompakt és praktikus, mérete 92 x 48 x 16,8 mm, súlya pedig mindössze 90 gramm, így zsebben és táskában is könnyen hordozható. A telefon Mini-SIM-et használt, és egyszerű, mégis funkcionális dizájn jellemezte, lekerekített élekkel és robusztus tapintással. A 2,2 hüvelykes TFT-kijelző, bár a mai szabványok szerint kicsi, 240 x 320 pixeles felbontásával megfelelő tisztaságot nyújtott, és 256k színt támogatott. A képernyő ~33,9%-os képernyő-test aránya korlátozottnak tűnhet, de a korabeli készülékekre jellemző volt, ami hangsúlyozta a telefon használhatóságát és a funkcióra való összpontosítást a forma helyett.

Kamera és fényképezés

A fényképezés terén a Spiro egyetlen 2 MP-es fő kamerát tartalmazott, ami még a 2010-es szabványokhoz képest is alapvető volt. Ez a kamera lehetővé tette a felhasználók számára, hogy szerény minőségű fényképeket és videókat készítsenek, amelyek inkább alkalmi pillanatképek készítésére voltak alkalmasak, mint kiváló minőségű képalkotásra. A szelfikamera kimondottan hiányzott, ami azt tükrözi, hogy a készülék elsődlegesen nem a fényképezésre, hanem inkább a zenére és az alapvető kommunikációra összpontosított.

Audio és multimédia

A Sony Ericsson Spiro kiemelkedő jellemzője a Walkman 4.0 lejátszó volt, ami a márka kiváló hangélmény nyújtására irányuló elkötelezettségének bizonyítéka. A 3,5 mm-es audiocsatlakozóval és hangszóróval felszerelt készülékkel a felhasználók útközben is könnyedén élvezhették zenei gyűjteményüket. Az RDS-szel ellátott sztereó FM-rádió beépítése tovább növelte a telefon vonzerejét a zene szerelmesei számára, lehetővé téve a tárolt zenéken túl a különböző audiotartalmakhoz való hozzáférést. Ezek az audiofunkciók Bluetooth 2.1 A2DP-vel párosultak, lehetővé téve a vezeték nélküli zenei streaminget a kompatibilis eszközökre.


    Ad

Csatlakoztathatóság és kommunikáció

Bár a Spiro nem rendelkezett fejlett csatlakozási lehetőségekkel, mint például WLAN és helymeghatározás (GPS), GSM 2G képességeivel támogatta az alapvető kommunikációs igényeket. A felhasználók olyan üzenetküldési funkciókkal kezelhették társadalmi interakcióikat, mint az SMS (szálankénti nézet), MMS, e-mail, push e-mail és azonnali üzenetküldés. A beépített böngésző, bár az Obigo Q7-en keresztül WAP 2.0/xHTML-re és HTML-re korlátozódott, kezdetleges internet-hozzáférést biztosított.

Tárolás és memória

A telefon belső memóriája minimális, 5 MB volt, ami miatt a további tároláshoz, különösen a zenei fájlok esetében, erősen támaszkodni kellett a microSDHC kártyahelyre. A telefonkönyv akár 2000 bejegyzést is tárolhatott a fotóhívás funkcióval, ami bőséges helyet biztosított a kapcsolatok számára, tükrözve a kapcsolatok egyszerű fenntartására való összpontosítást.

Az akkumulátor élettartama

Az akkumulátor teljesítménye kritikus szempont volt a Sony Ericsson Spiro használhatósága szempontjából: a kivehető Li-Ion akkumulátor akár 476 óra készenléti időt és 4 óra 30 perc beszélgetési időt kínál. A zenelejátszás akár 20 órán át is tarthatott, ami kiemeli a hordozható zenelejátszóként való alkalmasságát.

Összegzés

A Sony Ericsson Spiro a zenelejátszásra és a kompakt kialakításra összpontosítva kivívta helyét a mobiltelefonok piacán, így 2010-ben ideális választás volt a kis költségvetésű zenekedvelők számára. Bár nem rendelkezett fejlett funkciókkal és csatlakozási lehetőségekkel, robusztus felépítése, megbízható akkumulátor-üzemideje és Walkman-zeneélménye az egyszerűséget és funkcionalitást értékelő felhasználók körében nagy visszhangra talált. Abban az időben vonzó választás volt másodlagos eszközként, vagy azok számára, akik alapvető kommunikációs képességekkel rendelkező zenét akartak élvezni.


    Ad