Ad

Sony Ericsson S710 felülvizsgálata
A Sony Ericsson S710 a korai mobiltelefon-innováció korszakában jelent meg, 2004-ben adták ki, mint egy funkciógazdag készüléket, amely a maga korában figyelemre méltó fejlesztéseket mutatott be. Bár azóta már nem gyártják, az S710 még mindig helyet foglal el a mobiltelefonok történetében, mivel jellegzetes kialakításával és képességeivel interaktívabb mobilélményt nyújtott a felhasználóknak. Íme egy részletes áttekintés a funkciókról és a teljesítményről.
Tervezés és kivitelezés
Az S710 egyedi, forgatható kialakítással büszkélkedhet, amely megkülönbözteti a korszak hagyományos candy-bar és flip-telefonjaitól. A 107,5 x 49 x 24,5 mm-es méretekkel és 137 grammos tömeggel kissé terjedelmesebb felépítésű volt. Ez a súly azonban hozzájárult a prémium érzéshez. Az Onyx Black szín a telefon mai mércével mérve kissé elavult esztétikája ellenére is eleganciát kölcsönzött a készüléknek. Formavilága egyszerre volt innovatív és praktikus, mivel a billentyűzethez való könnyű hozzáférést lehetővé tette, miközben kompakt volt.
Megjelenítés
Az S710 kiemelkedő jellemzője a 2,3 hüvelykes TFT-kijelző volt, amely 256K szín előállítására volt képes, ami akkoriban jelentős volt a telefonok esetében. A 240 x 320 pixeles felbontással és a képernyő-test arány körülbelül 31,1%-os értékével a kijelző élénk és tiszta volt, kellemes látványt nyújtva a korai mobilfotósok és játékosok számára. Emellett a telefon 180 fokban elforgatható kialakítása is kiemelkedő volt, ami javította a használhatóságot és védte a fizikai billentyűzetet, amikor nem használták.
Kamera
Egy olyan korszakban, amelyet az alapkamerával rendelkező mobiltelefonok uraltak, a Sony Ericsson S710 egy 1,3 MP-es kamerával volt figyelemre méltó. Ez a hátsó fényképezőgép képes volt állóképek és videók rögzítésére is, így a felhasználóknak megfelelő multimédiás élményt nyújtott. Bár nem rendelkezett szelfikamerával, amely a mobiltelefonok későbbi generációiban alapfelszereltséggé vált, az elsődleges kamera bepillantást engedett a mobilfotózásban rejlő lehetőségekbe.
Ad
Audio és multimédia
Bár az S710 nem rendelkezett hangszóróval vagy 3,5 mm-es audiocsatlakozóval, letölthető polifonikus és MP3-as csengőhangokkal rendelkezett, ami személyre szabott hangélményt biztosított. Az MP3/MP4-lejátszó beépítése a maga korában igen fejlett volt, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy közvetlenül a készülékről élvezhessék a multimédiás tartalmakat. A dedikált hangszóró hiánya miatt a felhasználók a korszakra jellemző módon a fülhallgatóra voltak utalva a hívások és a hangzás tekintetében.
Csatlakoztathatóság és funkciók
A telefon GSM 2G hálózaton működött, és támogatta a GPRS és EDGE adatkapcsolatot, ami megfelelő volt az alapvető internetböngészéshez és multimédiás üzenetküldő szolgáltatásokhoz (SMS, EMS, MMS és e-mail). Bár nem rendelkezett olyan modern csatlakozási lehetőségekkel, mint a WLAN és a GPS, de tartalmazott Bluetooth 1.1 és infravörös portot, mindkettő megkönnyítette a vezeték nélküli adatátvitelt. Emellett a saját USB-csatlakozás lehetővé tette a vezetékes adatcserét, ami akkoriban a mobileszközök egyik alapeleme volt.
Az akkumulátor élettartama
Az S710 kivehető Li-Ion 780 mAh akkumulátorral volt felszerelve. A mai mércével mérve látszólag kis kapacitás ellenére az akkumulátor 300 órás készenléti időt és 7 órás beszélgetési időt kínált, ami megfelelően megfelelt a felhasználók használati szokásainak. Az akkumulátor cserélhető jellege lehetővé tette, hogy szükség esetén kényelmesen cserélhessük az áramforrást, ami ma már sok modern okostelefonban nem jellemző.
Összegzés
Összességében a Sony Ericsson S710 egy jelentős kiadás volt, amely a 2000-es évek közepének technológiai változásait tükrözi. Innovatív formatervezése, nagy teljesítményű kijelzője és multimédiás funkciói kívánatos választássá tették az akkori mobilfelhasználók számára. Bár számos, ma már nélkülözhetetlennek tartott funkció hiányzik belőle, az S710 a mobiltörténelem érdekes darabja maradt, amely jól mutatja, hogy a technológia milyen messzire fejlődött, ugyanakkor a kreativitást és az innovációt is bemutatja a piacon töltött idő alatt.
Ad