Ad

Bevezetés
A 2007 májusában bemutatott Sony Ericsson S500 a stílus és a funkcionalitás ötvözetét testesíti meg, ami tükrözi a Sony Ericsson örökségét a mobiltelefon-iparban a 2000-es évek közepén. Bár a telefont azóta már nem forgalmazzák, a telefon kialakítása és funkciói bepillantást engedtek a mobiltechnológia akkori fejlődésébe. A vizuálisan tetszetős és mérsékelten felszerelt mobil társat kereső felhasználóknak szánt S500 esztétikai bájt és alapvető funkciókat kínál.
Tervezés és kivitelezés
Az S500 kiemelkedik karcsú és kompakt formájával: mérete 99 x 47 x 14 mm, súlya pedig mindössze 94 gramm. Ez a könnyű szerkezet rendkívül hordozhatóvá és felhasználóbaráttá teszi, kényelmesen elfér zsebben és kis táskákban. A telefon számos feltűnő színben volt kapható, többek között Mysterious Green, Spring Yellow, Contrasted Copper, Ice Purple és Silver Steel színekben, lehetővé téve a személyes kifejezésmódot a választáson keresztül. A korszak egyik jellegzetes dizájnelemének számító csúszós mechanizmusa tovább növeli a telefon vonzerejét, mivel zökkenőmentes működést biztosít, miközben védi a billentyűzetet.
Megjelenítés
A 2,0 hüvelykes TFT-kijelzővel felszerelt S500 240 x 320 pixeles felbontásával szerényen élénk vizuális élményt nyújt. Ez nagyjából 200 ppi pixelsűrűséget jelent, ami elegendő az olyan alapvető feladatokhoz, mint a fényképek böngészése és a menükben való navigálás. A kijelző 256K színt támogat, biztosítva, hogy a képek és témák, például a testreszabható háttérképek és képernyővédők a kornak megfelelő gazdagsággal jelenjenek meg.
Kamera
Az S500 egyetlen 2 MP-es fő kamerával rendelkezik, ami a mobiltelefonoknál a megjelenés idején szabványos volt. Bár a kamera nem rendelkezik a modern okostelefonok kifinomult képességeivel, az alkalmi fotózási igényekhez és az alapvető videofelvételekhez jól használható. Nem tartalmaz azonban előlapi kamerát, így lemond a ma már népszerű szelfikészítés gyakorlatáról.
Ad
Audio
A telefon támogatja a különböző hangjelzéseket, beleértve a rezgést és a letölthető csengőhangokat polifonikus, MP3 és AAC formátumban. Annak ellenére, hogy nincs 3,5 mm-es audiocsatlakozó, ezt Bluetooth 2.0 A2DP-vel kompenzálja, amely lehetővé teszi a vezeték nélküli audio streaminget a kompatibilis eszközökre. A beépített hangszóró alternatívát kínál a kihangosításhoz, bár az audiofilok korlátozottnak találhatják a kimeneti minőséget.
Csatlakoztathatóság és érzékelők
Az S500 csatlakoztathatósága a Bluetooth 2.0 és a saját USB-csatlakozó révén egyszerűsített, kihagyva az olyan modern kényelmi szolgáltatásokat, mint a Wi-Fi. A fejlett helymeghatározási és rádiós funkciók hiánya érezhető, de a telefon tartalmazza a széles körű globális használathoz szükséges alapvető GSM-képességeket, valamint a GPRS és EDGE adatátviteli igényeket. Az SMS, MMS, e-mail és azonnali üzenetküldési lehetőségek robusztusak, és az alapvető internet-hozzáférést WAP 2.0/HTML böngésző támogatja.
További jellemzők
A készülék olyan praktikus funkcióknak ad otthont, mint a Java MIDP 2.0, amely támogatja a letölthető játékokat és alkalmazásokat, növelve ezzel a szórakoztató értékét. A TrackID zenefelismerővel a felhasználók könnyen azonosíthatják a zeneszámokat, ami akkoriban újdonságnak számított. Az S500 olyan alapvető funkciókat is kínál, mint a telefonkönyv, amely akár 1000 névjegy fotóhívására is alkalmas, és 30 hívásrekord tárolására alkalmas, így a mindennapi kommunikációhoz is kényelmes.
Az akkumulátor élettartama
Az S500 tápellátását egy cserélhető 930 mAh Li-Po akkumulátor biztosítja. Ez akár 370 órás készenléti időt és 9 órás beszélgetési időt ígér, ami a bevezetéskor hiteles adat volt. Ez az akkumulátor-konfiguráció aláhúzza a telefon praktikusságát a gyakori töltés miatt aggódó felhasználók számára.
Árképzés és örökség
A megjelenéskor az S500 ára körülbelül 90 EUR volt, ami a középkategóriás készüléket a költségvetési tudatosságú fogyasztók számára vonzó, stílusos, tisztességes funkciókkal rendelkező készülékként pozícionálta. Bár a Sony Ericsson S500 talán már nem számít korszerű választásnak a mai okostelefon-piacon, továbbra is a fejlődő dizájn- és funkcionalitási trendek tanúbizonysága marad, amelyek előkészítették az utat a mobiltechnológia jövőbeli innovációi számára.
Ad