Ad
Sony Ericsson K320

Bevezetés

A Sony Ericsson K320 2006 szeptemberében mutatkozott be, mint egy kompakt kialakítású, alapvető funkciókat kínáló, kedvező árú telefon. Bár a K320 már nem gyártják, a kor technológiai és dizájnprioritásait példázza, mivel a high-end funkciók helyett a praktikumra és a megfizethetőségre összpontosít.

Tervezés és kivitelezés

A telefon mérete 101 x 44 x 18 mm, súlya pedig mindössze 82 gramm, így könnyű és kényelmesen hordozható. A készülék támogatja a mini-SIM-et, és három színválasztékban kapható: Világosbarna, grafitszürke és ködös ezüst. Kompakt formája és visszafogott dizájnja vonzóvá teszi az egyszerűséget és funkcionalitást értékelő felhasználók számára.

Megjelenítés

Az 1,7 hüvelykes kijelzővel felszerelt Sony Ericsson K320 128 x 160 képpont felbontású, ami körülbelül 121 képpont per inch pixelsűrűséget jelent. Bár a képernyő-test arány szerény 20,5%, a korabeli telefontól elvárt alapvető funkciókhoz ez is megfelelő. A kijelző 65K színnel támogatja az UBC-t, ami akkoriban a telefonoknál szabványosnak számított, és az alapvető képek, például háttérképek és képernyővédők megtekintésére alkalmas tisztaságot kínál.

Tárolás és memória

A telefon nem támogatja a külső memóriakártyákat, de 15 MB belső tárhelyet kínál. Ez a tárhely akár 1000 névjegyet is képes tárolni fotóhívás funkcióval, és 30 fogadott, tárcsázott és nem fogadott hívást tud rögzíteni, ami elegendő lehet a mindennapi kommunikációs igények kielégítésére.

Kamera

A K320 egyetlen VGA fő kamerával rendelkezik, amely alapvető képek és QCIF videó rögzítésére alkalmas. Bár nem rendelkezik fejlett funkciókkal vagy előlapi szelfi kamerával, ezek a specifikációk a 2000-es évek közepén jellemzőek voltak a kedvező árú telefonokra, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy kiterjedt lehetőségek nélkül próbálkozzanak a mobilfotózással.


    Ad

Audio és multimédia

A hangzás terén a készülék hangszórót tartalmaz, és támogatja a letölthető polifonikus, MP3 és AAC csengőhangokat. A 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó hiánya ellenére a felhasználók az MP3/AAC/MP4-lejátszón keresztül élvezhetik a zenét és a médiát. A rádió hiánya egyesek számára némi hátrányt jelenthet, de a letölthető csengőhangok sokasága és a személyre szabott csengőhangok összeállításának lehetősége némi kárpótlást nyújt.

Csatlakoztathatóság

A K320 támogatja a GSM 900 / 1800 / 1900 sávokat, és 10. osztályú GPRS adatátviteli lehetőséget kínál, de nem rendelkezik EDGE vagy WLAN képességekkel. A Bluetooth 2.0 biztosítja a vezeték nélküli csatlakozást a kompatibilis eszközökhöz, és a telefon megtartja az infravörös portot - ez egy egyre ritkább funkció, amely abban az időben a főáramú használatból kivonulóban volt. Az adatátvitelhez saját USB-csatlakozót is tartalmaz, ami a gyártási korszakában normális volt.

További jellemzők

A telefon navigációs eszközei alapszintűek, GPS nem áll rendelkezésre. A kommunikáció terén támogatja az SMS, az MMS, az e-mail és az azonnali üzenetküldést, így az üzenetküldési igények széles körét lefedik. A telefon WAP 2.0/xHTML böngészővel és HTML (NetFront) rendelkezik az alapvető internetböngészéshez, az alkalmazások pedig Java MIDP 2.0-alapúak, így letölthető játékok és Java-alapú alkalmazások.

Az akkumulátor élettartama

A K320 kivehető 750 mAh-s Li-Ion akkumulátorral felszerelt készülék akár 360 óra készenléti idővel és 7 óra beszélgetési idővel büszkélkedhet. Az akkumulátor ilyen hosszú élettartama jelentős előny volt és még mindig az, különösen azon felhasználók számára, akik olyan készüléket keresnek, amely egyetlen feltöltéssel napokig bírja.

Összegzés

Megjelenésekor a Sony Ericsson K320 hatékony és praktikus mobiltelefonként szolgált a felhasználók számára, akik az alapvető kommunikációs funkciókat helyezik előtérbe a fejlett technikai képességekkel szemben. Szerény, de robusztus funkciókészletét egyszerű kialakításba foglalták, és az ára 50 EUR körül volt, ami elérhetővé tette a korabeli mobilpiacon. Megszűnése ellenére a K320 emlékezetes példája maradt a Sony Ericsson 2000-es évek közepén a használhatóság és a megfizethetőség egyensúlyának megteremtésére irányuló megközelítésének.


    Ad