Ad
Sony Ericsson J220

Bevezetés

A 2005 novemberében bemutatott Sony Ericsson J220 a mobiltelefonok olyan korszakát képviseli, amelyben a funkcionalitás volt a kulcs, egyensúlyt teremtve az alapvető kommunikációs igények és néhány olyan kiegészítő funkció között, amely a felhasználóknak a modern technológia ízelítőjét kínálta anélkül, hogy bonyolultabbá tette volna az élményt. Az elsősorban a hatékony kommunikációra tervezett J220 egy egyszerű készülék volt, amelyet olyan felhasználóknak szabtak, akik az egyszerűséget és a célt jobban értékelték, mint a fejlettebb kortársak egyre bővülő multimédiás képességeit.

Tervezés és kivitelezés

A J220 kompakt és könnyű kialakítású, mérete 102 x 44 x 18 mm, súlya pedig szerény 82 gramm. Ennek köszönhetően rendkívül hordozható, a legtöbb zsebben vagy pénztárcában könnyen elfér, és ideális azok számára, akik a kényelmet és a könnyű kezelhetőséget helyezik előtérbe. A test két színválasztékban volt elérhető: Sima fekete és égszínkék, finom esztétikai választékot kínálva. A Mini-SIM foglalat használata tovább hangsúlyozza a minimalista megközelítést, tartva magát a 2000-es évek közepének dizájnszabványaihoz.

Megjelenítés

A 65K szín megjelenítésére képes 1,55 hüvelykes STN kijelzővel felszerelt J220 képernyője kellően stabil az olyan alapvető feladatokhoz, mint az üzenetek olvasása és a menükben való navigálás. A 128 x 128 pixeles felbontással a kijelző tiszta, ha nem is különösebben éles képet biztosít, ami jellemző az ilyen kategóriájú és korú telefonokra. Kis mérete és a körülbelül 17,3%-os, korlátozott képernyő-test arány ellenére a kijelző megfelelően szolgálja a célját, és biztosítja az alapvető funkciók olvashatóságát.

Csatlakoztathatóság és technológia

A J220 GSM-hálózatokon való működésre készült, és a 2G-sávokat támogatja bizonyos regionális konfigurációkban (GSM 900/1800 a J220i esetében és GSM 850/1900 a J220a esetében). Ez a csatlakoztathatósági elrendezés elsősorban hívások és szöveges üzenetek küldésére alkalmas eszközzé teszi, a GPRS vagy EDGE adatátviteli technológiákat nem támogatja. Ennek eredményeképpen hiányoznak az olyan modern funkciók, mint a Wi-Fi, a Bluetooth, az USB-csatlakozás és a helymeghatározó rendszer - ami kiemeli alapvető használati értékét. Az SMS, EMS és MMS üzenetküldéssel megelégedő felhasználók számára a telefon egy kezdetleges WAP 1.2.1 böngészőt kínál, amely a mai szabványok szerint korlátozott, de a korszak alapvető böngészési igényeit kielégítheti.


    Ad

Memória és tárolás

A Sony Ericsson J220 telefonkönyvvel rendelkezik, amely legfeljebb 200 bejegyzés tárolására alkalmas. Ez a kapacitás ugyan szerény, de a maga idejében megfelelő volt a személyes kapcsolatokhoz. Ezenkívül a telefon legfeljebb 10 tárcsázott számot és 20 fogadott vagy nem fogadott hívást tudott naplózni, ami tükrözi a kommunikációs eszköznek szánt szerepét. Az 500 KB-os belső memória, bár kicsi, az alapvető hívásinformációk, szöveges üzenetek és alapvető adatok tárolására irányul, a microSD-kártyahelyen keresztül történő bővítés lehetősége nélkül.

Hang és hang

A készülék hangszórót tartalmaz a kihangosításhoz, és támogatja a rezgésjelzéseket, valamint a polifonikus csengőhangokat a személyre szabhatóság érdekében zeneszerzővel. Hiányzik azonban a 3,5 mm-es audiocsatlakozó, ami korlátozza a külső hangszóró nélküli privát zenehallgatás lehetőségeit.

Akkumulátor és tápegység

A telefon kivehető Li-ion akkumulátora ésszerű energiagazdálkodást biztosít, készenléti ideje akár 280 óra, a beszélgetési idő pedig körülbelül 6 óra. Ez a kapacitás biztosítja, hogy a készülék egész nap megbízható maradjon, kiszolgálva azokat a felhasználókat, akiknek hosszú élettartamú mobilkommunikációs eszközre van szükségük.

Ár és piaci pozíció

A J220 a megjelenésekor 50 EUR körüli árával belépő szintű modellként volt pozícionálva. Megfizethetőségének köszönhetően népszerűvé vált azok körében, akik alapvető funkciókkal rendelkező, kedvező árú készüléket kerestek, amely ideális volt az első mobiltelefon-használóknak vagy másodlagos telefonként.

Összegzés

A Sony Ericsson J220, bár már nem gyártják, továbbra is a mobiltechnológia egyszerűségének korszakáról tanúskodik. A modern okostelefonok sallangjai nélküli, alapvető kommunikációs eszközökre összpontosít, és így azok számára is vonzó, akik nosztalgiával gondolnak arra az időre, amikor a telefonok elsősorban telefonálásra és SMS-ezésre szolgáltak. Minimalista dizájnja, alapvető funkciókészlete és költségvetés-barát márkajelzése aláhúzza a korszak praktikus és elérhető mobilmegoldásként betöltött szerepét.


    Ad