Ad
Sony Ericsson J210

Bevezetés

A 2005 júniusában bejelentett Sony Ericsson J210 egy klasszikus mobilkészülék, amelyet olyan felhasználók számára terveztek, akiknek az egyszerűség és az alapvető kommunikációs funkciók fontosabbak, mint a modern okostelefonok képességei. A kompakt méretéről és könnyű kialakításáról ismert telefon azt a korszakot képviseli, amikor a telefonok elsősorban kommunikációs eszközök voltak. Bár mára már nem gyártják, a J210 nyomot hagyott azokban, akik megbízható hívás- és üzenetküldő funkciói miatt használták.

Tervezés és kivitelezés

A J210 kompakt és kényelmes kialakítású, 101 x 43 x 19 mm-es méretekkel és pehelykönnyű, mindössze 74 grammos tömeggel rendelkezik. Ennek köszönhetően rendkívül könnyen becsúsztatható egy zsebbe vagy táskába, és észrevétlenül hordozható egész nap. A telefon felépítése a 2000-es évek eleji mobilkészülékekre jellemző, masszív testet alkalmaz, minimalista ívekkel, amelyek kényelmesen fekszenek a kézben. Támogatja az akkoriban szokásos Mini-SIM-et, ami még inkább kiemeli az egyszerű és klasszikus kialakítást.

Megjelenítés

A 65K szín megjelenítésére képes, szerény 1,6 hüvelykes STN kijelzővel felszerelt J210 képernyője minden bizonnyal a maga idejében készült. Bár a 128 x 128 pixeles felbontás nem hasonlítható a mai nagyfelbontású képernyőkhöz, elegendő volt az olyan alapvető információk megjelenítéséhez, mint a kapcsolattartási adatok és az egyszerű felhasználói felület grafikái. A kijelző az elülső felület mintegy 19%-át foglalja el, ami a korabeli telefonokra jellemző, mivel a legtöbb készülék akkoriban a praktikus képernyőterületet helyezte előtérbe a nagyméretű kijelzőkkel szemben.

Memória és tárolás

A J210 egyik korlátja a modern szabványok szerint a tárolókapacitás. A telefon 600 KB belső memóriával rendelkezik, ami ma már elenyészőnek tűnhet, de akkoriban átlagosnak számított a kategóriájába tartozó készülékek esetében. Ez a hely legfeljebb 50 rövid üzenetnek adott helyet, így biztosítva, hogy a felhasználók tömör üzenettörténetet vezethessenek. A bővíthető memóriához szükséges kártyahely hiánya azonban azt jelenti, hogy a felhasználóknak az összes névjegyük és üzenetük számára a beépített tárolóra kell szorítkozniuk. A telefonkönyv akár 200 bejegyzés tárolására is képes, és a képhívás funkciója, bár alapszintű, személyre szabott jelleget kölcsönzött a kapcsolatoknak.


    Ad

Hang és jellemzők

A J210 nem rendelkezik hangszóróval és 3,5 mm-es csatlakozóval, ami hangsúlyozza, hogy elsősorban kommunikációs eszközként, nem pedig multimédiás eszközként funkcionál. Mindazonáltal támogatja a letölthető polifonikus csengőhangokat és a beépített zeneszerzőt, így a felhasználók némi mozgásteret kapnak a figyelmeztető hangok személyre szabásában. A csengőhangok hozzárendelése bizonyos telefonkönyvi bejegyzésekhez az egyik finom, mégis nagyra értékelt funkciója volt.

Csatlakoztathatóság és hálózat

Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a J210 szigorúan 2G GSM sávokkal működik, amelyek a 900, 1800 és 1900-as frekvenciákat fedik le. A készülék 8-as GPRS-osztályú, így a felhasználók a WAP 1.2.1 böngészőn keresztül hozzáférhetnek az alapvető internetszolgáltatásokhoz, bár a mai szabványok szerint lassú sebességgel. A készülék nem rendelkezik olyan modernebb funkciókkal, mint a Bluetooth és a WLAN, bár támogatja az infravörös portot, amelyet gyakran használtak a kompatibilis eszközök közötti adatátvitelre.

Akkumulátor és teljesítmény

A J210 kivehető 670 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátorral működik, amely akár 200 óra készenléti időt és 4 óra 50 perc beszélgetési időt biztosít. Ez egy ilyen méretű készülék esetében meglehetősen megbízható volt, különösen a korlátozott funkciókészletet figyelembe véve, amely alacsony akkumulátorhasználatot követel meg. A felhasználók arra számíthattak, hogy egy sűrű napot bőséges kommunikációval tölthetnek át anélkül, hogy újratöltésre lenne szükségük.

Összegzés

A Sony Ericsson J210 a korabeli mobiltechnológia egyszerűségének bizonyítéka. A hívásokra és szöveges üzenetekre összpontosító alapvető funkciókkal megbízható szolgáltatást nyújtott azoknak, akiknek alapvető kommunikációs eszközökre volt szükségük. Az ásványi ezüst és virágzöld színben kapható készülék esztétikája visszafogott, mégis vonzó volt. Körülbelül 40 eurós árával sok felhasználó számára megfizethető opciót jelentett. Bár a mai okostelefonok képességeivel nem tud versenyre kelni, a J210 nosztalgikus értéket képvisel egyszerű funkcionalitása és robusztus kialakítása miatt, amely a mobiltechnológia történetében egy átmeneti időszakot jelölt meg.


    Ad